Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Telekom România - Acoperire I.P.TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#181
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
Mare om esti, prietene. Asta o poate confirma toti cei carora le-ai usurat trecerea / abonarea pe fibra. ;)

#182
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postyonutz80ro, on 27 februarie 2017 - 20:21, said:

Mare om esti, prietene. Asta o poate confirma toti cei carora le-ai usurat trecerea / abonarea pe fibra. ;)
Mulțumesc mult, sunt multe de spus...simt o mare bucurie când un coleg apelează pentru un sfat , o îndrumare , , etc , etc , și o fac din pasiune, din bun simț, o parte din colegii sunt clienți existenți , cine știe cunoaște ce vreau sa spun.

#183
Machemus

Machemus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 13.05.2010
Revin si eu, dupa o luna de FTTH. Pana acum: imi place!!! Din pacate, partea de up-grade la diferitele scule si dispozitive din dotare merge greu Posted Image , asa ca nu ma pot bucura cum trebuie de cei 500 MB. Acum ma dau doar cu 100 MB, ca atata cunosc powerline-urile din dotare. Au fost vreo doua zile in care A3 HD a facut figuri (ingheta imaginea pret de vreo 10-15 secunde) sau a mai pixelat putin pe unele canale, pana s-a ajustat comunicarea intre mediabox si router. Dar astea sunt maruntisuri suportabile. Imi place ca mi-am putut face grila de programe asa cum am vrut, punand canalele pe butoanele telecomenzii cum mi-am dorit. Turneul celor 6 natiuni la rugby s-a vazut foarte bine. Chiar a fost apreciat pozitiv acest aspect de catre consoarta, care nu e fan al acestui sport. NBA-ul se vede super. ;) HBO HD intra, pentru sonor, direct in modul Dolby (pe canalul acesta se intampla o ciudatenie la setarea English audio principal - volumul nu poate fi controlat din telecomanda de la mediabox-ul Telekom, pur si simplu ramane constant). Pe celelelate canale HD din pachetul HBO intra pe Dolby atunci cand e transmis asa. E o placere sa auzi cum suiera vantul sau vine din spate masina/elicopterul. :D

PS: Ca urmare a ajutorului primit, se pare, conform site-ului companiei, ca au reusit sa dea "fibra" la toata strada. Ceea ce nu se intampla acum o luna si jumatate in urma.

#184
gabrielhaj1990

gabrielhaj1990

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 22.03.2015
In Radauti Jud. Suceava stiti cumva ce tehnologie pt internet este disponibila ADSL, VDSL, FTTB, FTTH? Serviciul Iptv este functional? Multumesc

#185
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postgabrielhaj1990, on 08 aprilie 2017 - 21:51, said:

In Radauti Jud. Suceava stiti cumva ce tehnologie pt internet este disponibila ADSL, VDSL, FTTB, FTTH? Serviciul Iptv este functional? Multumesc
Când ai timp să îmi trimiți adresa corectă(localitate, Str, Nr, bloc, scara) în mesaj privat, verific și revin cu răspuns.

#186
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009
Am o rugăminte la voi!
Vă rog să îmi spuneți și mie dacă aveți ceva informații din zona telekom dacă(și dacă da aproximativ când) va fi disponibilă oferta IPTV de la telekom și în Oradea?

#187
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postadicorp, on 20 august 2017 - 15:25, said:

Am o rugăminte la voi!
Vă rog să ĂŽmi spuneți și mie dacă aveți ceva informații din zona telekom dacă(și dacă da aproximativ când) va fi disponibilă oferta IPTV de la telekom și ĂŽn Oradea?
Poți să îmi trimiți în PM adresa unde dorești servicile, verific și revin cu răspuns .

#188
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
@dic_star79, despre Oțelu-Roșu, Caraș-Severin, se mai aude ceva? Intră cu fibră și pe aici sau să-mi iau gîndu'...?
Mersi frumos!

#189
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Se poate un răspuns? Adică na, dacă nu există unul sau nu se vrea unul, măcar să știu și eu...
Mulțumesc!

#190
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
@crislacor : https://forum.softpe...structura-ftth/

Aici daca ai fi intrebat sigur ti-ar fi raspuns cine trebuie. ;)

#191
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Am întrebat aici. E vreo problemă?

#192
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Doamne-fereste, nu, dar acolo e mai vizibil....

#193
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Din păcate nu am timp sa acopăr toate zonele de pe forum,  când am timp răspund.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate