Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Oastea Domnului.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
788 replies to this topic

#19
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostEndgegner, on 19 decembrie 2017 - 23:03, said:

In primul rand puteai sa imi raspunzi si dincolo ca tot despre "Biserica adevarata" se discuta la un nivel mai general.

1. In al doilea, asta cu "Cleopa bate campii" nu pot sa o iau decat ca pe o dovada de wishful thinking din partea ta.

2. Dar da, fiindca am citit opinia parintelui consider ca are dreptate in ce spune(e si logic, e si de bun simt, respectiv in acord cu Biblia) , mai ales dupa ce am luat cunostinta de propriile tale opinii vizavi de Biserica si Oaste care din pacate nu prea sunt ortodoxe si ma tem ca si altii din Oaste gandesc ca tine.
1. Wishful thinking e atunci cand nu poti argumenta. Eu ti-am spus acolo ca pot argumenta unde  anume"bate campii" Cleopa. Si, dupa cum ma cunosti, probabil  stii ca nu ma joc cu vorbele fara sa am o acoperire.

2. Ok. hai sa vedem unde consideri ca are dreptate si pe ce temeiuri.
Ia-le pe puncte. ca la scoala si argumenteaza. Dupa aia o sa-ti spun si eu unde "bate campii" si de ce.

Rugamintea mea este sa discuti calm, cinstit si fara implicatii emotionale muieresti, cum ai procedat dincolo. Doar pe termeni, judecati si rationamente. Daca te vad ca ma mai acuzi o singura data ca arunc in tine cu rahat sau alte acuzatii gratuite, fara sa poti proba ceea ce spui, inchidem discutia.

mut aici si postul acesta.

View PostEndgegner, on 19 decembrie 2017 - 23:26, said:

1. Te temi ca se dovedeste aici ca Oastea nu e Biserica adevarata de insisti sa muti discutia dincolo?

2. Ti-am explicat cu subiect si predicat care sunt ideile tale gresite. N-ai comentat nimic la acelea. Deci nu te-ai aparat. Deci ramane ca am dreptate.  Dar ai ales sa te legi de amanunte irelevante si chiar sa imi rastalmacesti astfel ideile lucru cam nevrednic pentru un "ostas" creme dela creme cum esti tu si cum vrei sa fie toti crestinii din BO.

M-au mai confundat si altii. Asa sunt eu. Un barbat mai atipic pentru unii dintre voi.
1. Nu ma tem de nimic. Cata vreme un punct de vedere prezentat este fundamentat,  voi admite acel punct de vedere indiferent din partea cui vine el.
Nu am sustinut si nu voi sutine nicaieri ca Oastea ( ea singura) este Biserica adevarata. Formularea de pe tredul celalat a fost intr-adevar nefericita si o retractez. Sper ca ai observat ca am revenit imediat cu precizarea ca Oastea ramane o lucrare viabila cata vreme ramane in Biserica. Opinia mea e ca in clipa in care va iesi din Biserica va pieri diluandu-se ca toate celelalte biserici protestante..

2. Te rog sa nu mai ai astfel de atitudin ilogice daca vrei sa discuti cu mine. Din faptul ca nu am comentat si nu m-am aparat, nu rezulta ca tu ai dreptate. Eu nici macar nu am vazut unde ai explicat ca ideile mele sunt gresite. Prin urmare nu aveam cum sa comentez si cu atat mai putin sa ma apar. Mai ales ca sunt foarte interesat atunci cand cineva imi demonstreaza ca gresesc. Pentru mine asta e un lucru bun. Ma ajuta sa corctez erorile de gandire. Ceea ce este foarte important.

In consecinta rugamintea mea este sa o iei de la capat sau sa-mi indici unde anume ai explicat ca am gresit. Ca eu chiar n-am remarcat.
Si chiar nu ma intereseaza daca esti barbat sau femeie, cata vreme ceea ce spui este justificat.

Edited by Marro, 20 December 2017 - 00:54.


#20
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 00:50, said:

1. Wishful thinking e atunci cand nu poti argumenta. Eu ti-am spus acolo ca pot argumenta unde  anume"bate campii" Cleopa. Si, dupa cum ma cunosti, probabil  stii ca nu ma joc cu vorbele fara sa am o acoperire.

2. Ok. hai sa vedem unde consideri ca are dreptate si pe ce temeiuri.
Ia-le pe puncte. ca la scoala si argumenteaza. Dupa aia o sa-ti spun si eu unde "bate campii" si de ce.

Rugamintea mea este sa discuti calm, cinstit si fara implicatii emotionale muieresti, cum ai procedat dincolo. Doar pe termeni, judecati si rationamente. Daca te vad ca ma mai acuzi o singura data ca arunc in tine cu rahat sau alte acuzatii gratuite, fara sa poti proba ceea ce spui, inchidem discutia.


1. Si ce te-a oprit sa argumentezi pana acum, "ostasule"? hai, dovedeste-ne ca nu e wishful thinking.

2. Eu ti-am cerut primul sa te motivezi, deci polititea de a nu lasa lucrurile in coada de peste, nelamurite pana la capat, ar trebui sa te oblige sa raspunzi. Daca nu binevoiesti sa fii politicos, si tratezi in continuare subiectul la modul golanos, eu chiar nu ma vad deloc obligat sa mai continui vreo discutie cu tine. Ramai sanatos cu "ostenii" tai si, in caz ca toti gandesc la fel ca tine ori mai rau, sper sincer sa nu deveniti vreodata majoritari in BO in caz ca ramaneti totusi in ea...

3.Te-as ruga sa fii si tu barbat adevarat si sa nu o dai in miorlaieli de astea cand esti tras de atentie sa iti tii firea si sa nu devii grosolan cand esti strans cu usa. Unde scrie ca trebuie sa iti suporte cineva tie toate toanele, mai ales cand e plin forumul de dovezi ca nici tu nu agreezi toanele altora, fie ca-s muieri, fie ca-s barbati?

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 00:50, said:


1. Nu ma tem de nimic. Cata vreme un punct de vedere prezentat este fundamentat,  voi admite acel punct de vedere indiferent din partea cui vine el.
Nu am sustinut si nu voi sutine nicaieri ca Oastea ( ea singura) este Biserica adevarata. Formularea de pe tredul celalat a fost intr-adevar nefericita si o retractez. [...]


2. Te rog sa nu mai ai astfel de atitudin ilogice daca vrei sa discuti cu mine. Din faptul ca nu am comentat si nu m-am aparat, nu rezulta ca tu ai dreptate.

Eu nici macar nu am vazut unde ai explicat ca ideile mele sunt gresite. Prin urmare nu aveam cum sa comentez si cu atat mai putin sa ma apar. Mai ales ca sunt foarte interesat atunci cand cineva imi demonstreaza ca gresesc. Pentru mine asta e un lucru bun. Ma ajuta sa corctez erorile de gandire. Ceea ce este foarte important.


3.In consecinta rugamintea mea este sa o iei de la capat sau sa-mi indici unde anume ai explicat ca am gresit. Ca eu chiar n-am remarcat.
Si chiar nu ma intereseaza daca esti barbat sau femeie, cata vreme ceea ce spui este justificat.

1. Bine.

2.Tu vorbesti de atitudini ilogice? Tu care in loc sa argumentezi ai trecut direct la atac la persoana?
2' Si-s eu de vina ca esti chior, ori si mai rau, ca te-ai facut ca nu observi? Cum naiba sa nu vezi, cand nu am scris nici prea stufos(niciodata de fapt nu ma lungesc mai mult decat trebuie) si nici cu caractere prea marunte?

3. Daca chiar esti interesat sa iti cunosti greselile, te invit sa te intorci singur la posturile respective, ca nu sunt deloc greu de gasit; in fond nu s-a scris deloc mult pe acel topic si posturile sunt la vedere, fiindca eu nu am de gand sa iti luminez mintile cu sila. Cred ca poti sa intelegi ca m-ai dezamagit destul ...

#21
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostEndgegner, on 20 decembrie 2017 - 14:51, said:

1. Si ce te-a oprit sa argumentezi pana acum, "ostasule"? hai, dovedeste-ne ca nu e wishful thinking.

2. Eu ti-am cerut primul sa te motivezi, deci polititea de a nu lasa lucrurile in coada de peste, nelamurite pana la capat, ar trebui sa te oblige sa raspunzi. Daca nu binevoiesti sa fii politicos, si tratezi in continuare subiectul la modul golanos, eu chiar nu ma vad deloc obligat sa mai continui vreo discutie cu tine. Ramai sanatos cu "ostenii" tai si, in caz ca toti gandesc la fel ca tine ori mai rau, sper sincer sa nu deveniti vreodata majoritari in BO in caz ca ramaneti totusi in ea...

3.Te-as ruga sa fii si tu barbat adevarat si sa nu o dai in miorlaieli de astea cand esti tras de atentie sa iti tii firea si sa nu devii grosolan cand esti strans cu usa. Unde scrie ca trebuie sa iti suporte cineva tie toate toanele, mai ales cand e plin forumul de dovezi ca nici tu nu agreezi toanele altora, fie ca-s muieri, fie ca-s barbati?


4. Tu vorbesti de atitudini ilogice? Tu care in loc sa argumentezi ai trecut direct la atac la persoana?
5.  Si-s eu de vina ca esti chior, ori si mai rau, ca te-ai facut ca nu observi? Cum naiba sa nu vezi, cand nu am scris nici prea stufos(niciodata de fapt nu ma lungesc mai mult decat trebuie) si nici cu caractere prea marunte?

6. Daca chiar esti interesat sa iti cunosti greselile, te invit sa te intorci singur la posturile respective, ca nu sunt deloc greu de gasit; in fond nu s-a scris deloc mult pe acel topic si posturile sunt la vedere, fiindca eu nu am de gand sa iti luminez mintile cu sila. Cred ca poti sa intelegi ca m-ai dezamagit destul ...
Atitudinea ta este improprie unui dialog normal.
o sa trec peste asta.

1. repet. Nu am sustinut si nu voi sustine nicodata ca oastea domnului ( ea singura) este Biserica cea adevarata. Repet inca o data. Pe tredul celalat am gresit.

2. in Oastea Domnului e vorba de un "legamant" pe care Cleopa il ataca. Legamantul respectiv are la baza manifestul preotului Iosif Trifa din noaptea de anul nou a anului 1923 prin care ii chema pe crestini sa se lepede de sudalma si de betie si sa se inroleze in lupta impotriva acestor doua lucruri rele. Decizia acelor oameni a fost numita "legamant"  Pentru ca decizia respectiva era foarte asemanatoare juramantului depus de soldati in armata, ei s-au numit ostasi,   preluand denumirea din epistola lui Pavel catre Timotei.  Asta implica , desigur, o decizie a unui om matur. Cleopa ataca leganatul respectiv pe ideea ca el trebuie facut atunci cand copilul este botezat. Nu cred ca ai nevoie de argumente sa intelegi ca asta-i o aberatie. Un copil mic nu ia decizia de a inceta sa injure sau se se imbete.

3. e adevarat, nu trebuie sa-mi suporti "miorlaielile". scuze.

4.Inca o data iti spun, nu-mi amintesc sa fi atacat persoana ta. daca am facut-o imi cer scuze. dar te-as ruga sa-mi arati unde am atacat persoana ta, ca sa pot sa-mi revizuiesc atitudinea.

5. bine, sunt chior, nu am vazut bine, sunt impostor. nu mai conteaza. Principiul logic ramane totusi. Din faptul ca eu sunt chior sau chiar impostor, nu rezulta ca tu ai dreptate.

6. recunosc ca sunt prost si nu imi dau seama, oricat as reciti, unde am aruncat cu rahat in tine si unde am atacat persoana ta. Daca ai putea sa pui degetul sa-mi arati unde am facut asta, ti-as ramane indatorat... bunule crestin.

Edited by Marro, 20 December 2017 - 15:25.


#22
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 15:18, said:

2. in Oastea Domnului e vorba de un "legamant" pe care Cleopa il ataca. Legamantul respectiv are la baza manifestul preotului Iosif Trifa din noaptea de anul nou a anului 1923 prin care ii chema pe crestini sa se lepede de sudalma si de betie si sa se inroleze in lupta impotriva acestor doua lucruri rele. Decizia acelor oameni a fost numita "legamant"  Pentru ca decizia respectiva era foarte asemanatoare juramantului depus de soldati in armata, ei s-au numit ostasi,   preluand denumirea din epistola lui Pavel catre Timotei.  Asta implica , desigur, o decizie a unui om matur. Cleopa ataca leganatul respectiv pe ideea ca el trebuie facut atunci cand copilul este botezat. Nu cred ca ai nevoie de argumente sa intelegi ca asta-i o aberatie. Un copil mic nu ia decizia de a inceta sa injure sau se se imbete.


Daca "Oastea" pune problema astfel, inseamna ca mai are doar putin sa declare si ca nu e de acord cu botezul pruncilor(moment cand se face lepadarea de Satana, stapanul lucrurilor rele inclusiv "betia si sudalma") si respectiv e sectara in raport cu BO. Si cand ma gandesc ca unii "ostasi" i-au reprosat lui Cleopa ca a mai insirat si lucruri foarte foarte copilaresti... (or fi fost alea copilaresti insa nu si periculoase)


Cu restul nu am de gand sa mai lungesc nici vorba si nici circul Sper ca pe viitor sa fii mai atent la ce faci.

#23
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostEndgegner, on 20 decembrie 2017 - 21:16, said:

Daca "Oastea" pune problema astfel, inseamna ca mai are doar putin sa declare si ca nu e de acord cu botezul pruncilor(moment cand se face lepadarea de Satana, stapanul lucrurilor rele inclusiv "betia si sudalma") si respectiv e sectara in raport cu BO. Si cand ma gandesc ca unii "ostasi" i-au reprosat lui Cleopa ca a mai insirat si lucruri foarte foarte copilaresti... (or fi fost alea copilaresti insa nu si periculoase)


Cu restul nu am de gand sa mai lungesc nici vorba si nici circul Sper ca pe viitor sa fii mai atent la ce faci.
am fost mai mult decat politicos cu tine. Mi-am cerut scuze, am rectificat, am precizat unele neintelegeri, am argumentat,  te-am rugat sa-mi arati unde te-am jignit si n-ai facut-o etc
Asa nu merge.

Cleopa bate campii. Da? Si tu la fel. In manifestul ala nu e vorba de niciun botez, decat in capetele seci si imbecile. Cleopa e un bou.
la fel ca toti cei care pun botul la aberatiile lui. Si am argumentat mai la deal.
si nu, nu sunt ostas.
ca daca eram nu scriam pe aici sa arunc suferintele unor oameni in gura porcilor care se intorc s-o rupa

. am fost cat am putut de politicos, dar la voi nu merge nici cu ratiunea si nici respectul. Trebuie sa vi se dea peste bot cu un bici din ala impletit din streanguri, precum Iisus cand a intrat in templu si i-a pleznit pe toti neispravitii aia.

Normal ca nu vom continua discutia, cata vreme aberezi intr-un mod grohaitor

Edited by Marro, 20 December 2017 - 23:35.


#24
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMarro, on 19 decembrie 2017 - 22:06, said:


Todore, cu tine si cu Duda nu voi mai avea niciun dialog.
La cate prostii insirati, devine groaznic de plictisitor sa va tot dau peste bot.


Ți se pare, cumva, că mai faci și altceva decât ”să dai peste bot”?!

#25
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017
io-s cu talionu, todore.
te respect pana la proba contrarie. dupa care iti raspund pe masura.
desi am facut eforturi mari sa intorc obrazul, inca n-am reusit niciodata.

poarta-te cinstit, recunoaste cand gresesti, demonstreaza cand gresesc si discutia merge.
dar daca vii cu aberatii, ca astalaltu de mai la deal, apai nu te supara cand culegi ce ai semanat.

continuati in acelasi mod si o sa vedeti ce rapunsuri primiti.

Edited by Marro, 20 December 2017 - 23:41.


#26
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 00:50, said:

Mai ales ca sunt foarte interesat atunci cand cineva imi demonstreaza ca gresesc. Pentru mine asta e un lucru bun. Ma ajuta sa corctez erorile de gandire. Ceea ce este foarte important.


Mai, mai era să te cred. Până mi-am dat seama că doar te periezi de unul singur, te uiți în oglindă și te crezi ”curat”. Dar nu ești deloc. Lăudăros... Te crezi mare sfânt.

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 23:38, said:

io-s cu talionu, todore.
te respect pana la proba contrarie. dupa care iti raspund pe masura.
desi am facut eforturi mari sa intorc obrazul, inca n-am reusit niciodata.

Am observat deja: n-ai reușit niciodată! Și nici nu vei reuși...

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 15:18, said:

2. in Oastea Domnului e vorba de un "legamant" pe care Cleopa il ataca. Legamantul respectiv are la baza manifestul preotului Iosif Trifa din noaptea de anul nou a anului 1923 prin care ii chema pe crestini sa se lepede de sudalma si de betie si sa se inroleze in lupta impotriva acestor doua lucruri rele. Decizia acelor oameni a fost numita "legamant"  Pentru ca decizia respectiva era foarte asemanatoare juramantului depus de soldati in armata, ei s-au numit ostasi,   preluand denumirea din epistola lui Pavel catre Timotei.  Asta implica , desigur, o decizie a unui om matur. Cleopa ataca leganatul respectiv pe ideea ca el trebuie facut atunci cand copilul este botezat. Nu cred ca ai nevoie de argumente sa intelegi ca asta-i o aberatie. Un copil mic nu ia decizia de a inceta sa injure sau se se imbete.


Până acum chiar nu pricepusem de unde a început boala ”Oastei”. Acum am priceput și nu pot decât să mă mir de înțelepciunea părintelui Cleopa!

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 23:16, said:

am fost mai mult decat politicos cu tine. Mi-am cerut scuze, am rectificat, am precizat unele neintelegeri, am argumentat,  te-am rugat sa-mi arati unde te-am jignit si n-ai facut-o etc
Asa nu merge.

Cleopa bate campii. Da? Si tu la fel. In manifestul ala nu e vorba de niciun botez, decat in capetele seci si imbecile. Cleopa e un bou.
la fel ca toti cei care pun botul la aberatiile lui. Si am argumentat mai la deal.
si nu, nu sunt ostas.
ca daca eram nu scriam pe aici sa arunc suferintele unor oameni in gura porcilor care se intorc s-o rupa

. am fost cat am putut de politicos, dar la voi nu merge nici cu ratiunea si nici respectul. Trebuie sa vi se dea peste bot cu un bici din ala impletit din streanguri, precum Iisus cand a intrat in templu si i-a pleznit pe toti neispravitii aia.

Normal ca nu vom continua discutia, cata vreme aberezi intr-un mod grohaitor

O fi bou, Cleopa, dar este un mare sfânt! Oi fi tu mare înțelept, dar ești un rătăcit!

Și nu mai încerca să te pudrezi, că arama stă mereu gata să-ți plesnească în obraz! Cum ți-a plesnit și amu, după maxim cinci replici...

Edited by Dorel666, 20 December 2017 - 23:47.


#27
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostDorel666, on 20 decembrie 2017 - 23:40, said:

Mai, mai era să te cred. Până mi-am dat seama că doar te periezi de unul singur, te uiți în oglindă și te crezi ”curat”. Dar nu ești deloc. Lăudăros... Te crezi mare sfânt.


Am observat deja: n-ai reușit niciodată! Și nici nu vei reuși...
Tu nu vezi ca esti contradictoriu?
Pe de o parte ma acuzi ca ma cred sfant, pe de alta parte imi spui ca nu voi reusi niciodata sa intorc obrazul.
Pai sfintii reusesc sa intoarca obrazul.
- Iar eu stiu ca sfintii intorc obrazul.
- Si mai stiu ca eu nu intorc obrazul,
- de unde rezulta ca nu sunt chiar atat de imbecil incat sa ma cred sfant.

vezi ce simplu e sa argumentezi? e silogistic.

Uite demonstreaza  de unde rezulta chestia aia bolduita, si o sa vezi ca daca o faci o sa admit punctul tau de vedere. Dar o declaratie - ca asa zici tu -  nu o voi admite niciodata.


Bineinteles ca n-am reusit. Am constatat ca e cel mai greu lucru din lume

Edited by Marro, 21 December 2017 - 00:00.


#28
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 23:47, said:

Tu nu vezi ca esti contradictoriu. pe de o parte ma acuzi ca ma cred sfant, pe de alta parte imi spui ca nu voi reusi nicodata sa intorc obrazul

Uite demonstreaza  de unde rezulta chestia aia bolduita, si o sa vezi ca o faci o sa admit punctul tau de vedere. Dar o declaratie - ca asa zici tu -  nu o voi admite niciodata.


Bineinteles ca n-am reusit. Am constatat ca e cel mai greu lucru din lume

Acu-ți plesni arama drept în ochi! Păi, cum să nu înțelegi că, dacă îți zic ”te crezi mare sfânt” este clar că nu ești! Deci, DOAR TE CREZI, DAR NU EȘTI! Și,  nefiind, normal că nu poți să întorci obrazul. Dar îl vei putea întoarce când îți vei da seama că ești doar un drac nesimțitor. Și cum să întoarcă obrazul un drac nesimțitor? Pentru că este scris:

Iacov 2:19 Tu crezi că Dumnezeu este unul, şi bine faci, dar şi dracii cred… şi se înfioară!

Pe câtă vreme cel ce se crede sfânt știe că sfinții sunt plăcuții Domnului și normal că nu mai are frică de Dumnezeu, crezând că-I este plăcut. Că, cine are frică de persoana despre care știe că o place?! Până și pe cei mai răi oameni, dacă știi că te plac cu adevărat, poți să-i înfrunți fără frică! Neînțeleptule!

Edited by Dorel666, 20 December 2017 - 23:54.


#29
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostDorel666, on 20 decembrie 2017 - 23:47, said:

O fi bou, Cleopa, dar este un mare sfânt! Oi fi tu mare înțelept, dar ești un rătăcit!
asa o fi.
daca tu zici.

View PostDorel666, on 20 decembrie 2017 - 23:53, said:

Acu-ți plesni arama drept în ochi! Păi, cum să nu înțelegi că, dacă îți zic ”te crezi mare sfânt” este clar că nu ești! Deci, DOAR TE CREZI, DAR NU EȘTI! Și,  nefiind, normal că nu poți să întorci obrazul. Dar îl vei putea întoarce când îți vei da seama că ești doar un drac nesimțitor. Și cum să întoarcă obrazul un drac nesimțitor? Pentru că este scris:

Baa , am argumentat mai la deal. Reciteste, nu zbura ca musca-n zama. Vezi ca e un silogism acolo. Se vede de pe luna...
si e ca la scoala, ma
...pe clasa a noua

Edited by Marro, 21 December 2017 - 00:14.


#30
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 23:55, said:

asa o fi.
daca tu zici.

Nu zic eu, zice Duhul Sfânt. Că eu sunt la fel de bou ca tine și un mare tâmpit și păcătos fără leac!

#31
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostDorel666, on 20 decembrie 2017 - 23:56, said:


Nu zic eu, zice Duhul Sfânt. Că eu sunt la fel de bou ca tine și un mare tâmpit și păcătos fără leac!
pai da, e vizibil de departe.

#32
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 23:56, said:



Ba , am argumentat mai sus. Reciteste. Vezi ca e un silogism acolo.
e ca la scoala, ma
...pe clasa a noua

Văd doar că vorbim paralel.

View PostMarro, on 20 decembrie 2017 - 23:57, said:

pai da, e vizibil de departe.

La mine sau la tine?

#33
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostDorel666, on 21 decembrie 2017 - 00:02, said:

Văd doar că vorbim paralel.
da cum ai fi vrut sa vorbim? sau nu intelegi ce e ala silogism? vezi ca scrie in manualul de clasa a noua.

tot mai la deal am spus conditiile in care discut normal.
inca nu s-au indeplinit.
multumeste-te ca nu te iau la misto

https://forum.softpe...8#entry22164553

Edited by Marro, 21 December 2017 - 00:09.


#34
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMarro, on 21 decembrie 2017 - 00:04, said:

da cum ai fi vrut sa vorbim? sau nu intelegi ce e ala silogism? vezi ca scrie in manualul de clasa a noua.

tot mai la deal am spus conditiile in care discut normal.
inca nu s-au indeplinit.
multumeste-te ca nu te iau la misto

https://forum.softpe...8#entry22164553

Tu ești sincer doar când iei la mișto. Și mie nu-mi place să discut cu oameni nesinceri! Și poate știu ce-i acela silogism, dar tu ai înțeles deja greșit una din premise și refuzi să o înțelegi corect. Că... nu dă cum vrei tu să-ți gâdile urechile.

#35
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostDorel666, on 21 decembrie 2017 - 00:15, said:

Tu ești sincer doar când iei la mișto. Și mie nu-mi place să discut cu oameni nesinceri! Și poate știu ce-i acela silogism, dar tu ai înțeles deja greșit una din premise și refuzi să o înțelegi corect. Că... nu dă cum vrei tu să-ți gâdile urechile.
care din ele, ma? aia majora sau aia minora? pune degetul pe ea sa vedem, nu vorbi la modul general.
si demonstreaza ca inteleg gresit.
Ca la modul general stiu sa vorbeasca toti prostii.

Edited by Marro, 21 December 2017 - 00:20.


#36
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMarro, on 21 decembrie 2017 - 00:17, said:

care din ele, ma? aia majora sau aia minora? pune degetul pe ea sa vedem

Nu știu, mă. Pune încă o dată silogismul acilea, dar în forma corectă  și completă, și vom vedea care-i cea pe care refuzi să o citești corect.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate