Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

zImage si dt.img de negasit

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Salutare,
am nevoie de un ajutor sau de un sfat de la cei in masura si mai priceputi ca mine.
Despre ce e vorba: incerc sa construiesc un rom Cyanogen pentru o tableta LG G PAD 8 LTE, care nu este momentan suportata de Cyanogen. Am descarcat TOATE cele necesare compilarii (kernel ptr android 5.0.2, fisierele pentru device, proprietary vendors) si am descarcat si instalat TOATE cele necesare in Ubuntu. Am creat folderele necesare si am introdus acolo acele fisiere. Am inceput compilarea cu source build/envsetup.sh apoi breakfast [codename] apoi brunch [codename]. Compilarea a inceput si a decurs normal, primind mesaj cum ca Zimage a fost creat cu succes in arch/arm/boot dar... surpriza. Zimage nu exista acolo. Compilarea a continuat si am descoperit cum ca si dt.img a fost creat in out/target/product/device/ dar acolo nu gasesc decat un fisier kernel si ramdisk.img pe langa alte fisiere (nu le enumar). Compilarea continua iar la final, cred ca e finalul, primesc o eroare cum ca "unable to load dt.img" pentru a crea boot.img.
Si acum intrebarea: oare de ce nu gasesc zImage-ul din arch/arm/boot si dt.img?

Un mic ajutor sau sfat!!!

Multumesc!!!!

#2
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Hâm, nu prea ne ocupăm pe aici de Android, poate ai avea mai multe șanse pe aria Android? Sau pe chatul IRC? http://webchat.freen...cyanogenmod-dev

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate