Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Cartierul Solar

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
cristina12a

cristina12a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.02.2016
Hello! Si-a cumparat cineva apartament in Cartierul Solar din blvd Metalurgiei? Ce parere aveti despre ei?

#2
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
E interesant, chestia ca nu scrie la ce utilitati (firme) va fi bransat, mi-e teama de vreo fosa septica sau de niste pompe de apa.

#3
cristina12a

cristina12a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.02.2016
Nu cred ca va fi cu fosa septica. In schimb, am vazut ca vor avea panouri solare ptr iluminatul partilor comune si va scadea din costul intretinerii. Sunt curioasa daca stie cineva mai multe detalii ca ma tenteaza sa-mi cumpar...

#4
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Te tenteaza pentru ca vei plati cu cativa lei mai putin costul intretinerii spatiilor comune? :)))) Good joke.
Greu cu vanzarile...

#5
cristina12a

cristina12a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.02.2016
Haha...da, asta era. Ma tenteaza ptr ca mi se pare un proiect interesant si sunt destul de ieftine apartamentele si zona e cat de cat ok.

#6
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Ai fost prin zona? Zona e cat de cat ok? Inconjurat de cimitir, metro,jumbo, piata de gros? Posted Image)))))

2 camere,  s.u 43 mp + 4.5 mp balcon 41500 euro e ieftin?

M-ai facut sa rad... Posted Image

edit: Pret de la 41500 euro.

Edited by nonameshadow, 29 February 2016 - 16:17.


#7
cristina12a

cristina12a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.02.2016
Fiecare cu parerea lui. Eu am cerut detalii, nu pareri personale :)). La banii astia gasesti in militari sau in popesti leordeni....astea ti se par zone bune?

#8
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Am fost eu azi pe acolo, blocurile sunt aproape gata, am inteles ca au apartamente 41500 la toate etajele deci nu prea se inghesuie lumea.
E in camp, la o distanta 30-40 minute de metrou (mers pe jos)(cu bicicleta nu ai pe unde), inconjurat de fabrici si hale. Distanta mare fata de metrou .
Acum nu stiu daca exista vreo iesire dinspre imgb spre piata de gros, poate mai scutesti din distanta si nu da nici masina peste tine (daca mergi cu bicicleta).
Bulevardul Metalurgiei este aglomerat cam tot timpul, deci nici cu masina nu e o idee grozava.
Oricum pretul mi se pare mare pentru ce ofera.

View Postcristina12a, on 29 februarie 2016 - 15:42, said:

Nu cred ca va fi cu fosa septica. In schimb, am vazut ca vor avea panouri solare ptr iluminatul partilor comune si va scadea din costul intretinerii. Sunt curioasa daca stie cineva mai multe detalii ca ma tenteaza sa-mi cumpar...
Mi-a spus ceva de apanova.

Edited by _-AppleS-_, 29 February 2016 - 16:33.


#9
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

View Postcristina12a, on 29 februarie 2016 - 16:26, said:

Fiecare cu parerea lui. Eu am cerut detalii, nu pareri personale :)). La banii astia gasesti in militari sau in popesti leordeni....astea ti se par zone bune?

Detaliile le sti tu mai bine... Sau le afli de la constructor. Aici poti primi doar sfaturi.

Apropo... Nu ai nevoie de pareri personale dar tu spui mai sus ca nu crezi ca au fosa...

Sau ai nevoie de pareri personale doar daca e de bine?

#10
ciprianmhai

ciprianmhai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 19.03.2008
Salutare.

Comparativ cu blocurile din Popesti care sunt foarte inghesuite si artera principala mereu aglomerata, poztionarea cartierului solar si facilitatile pe care o sa le ofere proprietarilor, mi se pare mult mai rezonabila.
AI complexul comercial  Metro-Auchan-Jumbo vis-a-vis, autobuz care trece chiar prin fata blocurior. Blocurile nu sunt ingramadite, iar pretul este ok pentru Bucuresti, ca sa nu mai spun de zona verde si piscina care fac parte din proiect.
Am inteles ca s-au vandut trei sferturi din apartamente.. mi-ar placea sa aflu parerea celor care au interactionat direct cu dezvoltatorul.

#11
Egalul

Egalul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,570
  • Înscris: 21.07.2015
De ce nu ati lua in Metalurgiei Park Residence?
Are preturi cam la fel, dar e mai aproape de oras si metrou

#12
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Cu bicicleta faci 5 minute pana la metrou

#13
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Va rog frumos să scrieČ›i numai păreri pozitive .... AgenČ›ii trebuie să vândă Č™i ei ......
Acum serios vorbind nu este chiar aČ™a rău ansamblul,blocurile nu sunt chiar aČ™a înghesuite dar asta nu înseamnă ca pe terenul de lângă nu ca veni un alt Dezvoltator cu vreo 2 blocuri lipite de geamul tău.
41500 .....43 m2......
???????
Eu am dat 34500 pe 53 m2 ....în popesty City, de cei 7000 mai bine îmi iau maČ™ină .
Spunea cineva ca în popesty City e naspa....
Care este diferenta cu Popesty City pai este simplu nici una...Č™i aici ai câmp ....hale....porumb....ceapă verde....grâu.preČ›uri cu 10000e mai mari doar ca ai buletin de BucureČ™ti.:)))

Edited by Bebe_miezu, 13 March 2016 - 09:27.


#14
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Scuze dar asa îmi scrie telefonul .

#15
ciprianmhai

ciprianmhai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 19.03.2008
fiecare zona cu ansambluri noi ieftine, are dezavantajele ei.  Iti asumi un compromis.
Realistic vorbid, ce parere aveti de cartierul solar?

#16
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pai cum? Metalurgiei nu e aglomerat? Cred ca nu prea ai circulat pe acolo. Si sa vezi cum o sa fie cand se va muta lumea in metalurgiei park si cartierul solar. Macar in popesti poti sa iesi fie pe sos berceni fie pe oltenitei.

Un loc de parcare cat costa?

#17
liana2016

liana2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2016
Buna! Am fost si eu la o vizionare ieri, mi-au placut finisajele lor standard fata de ce am mai vazut pe la altii. Zona nu e f stralucita...dar proiectul ansamblului e interesant.si pretul e ok pt ap de 2 camere. Ma tenteaza si pe mine. Nu e nimeni care sa isi fi luat sa ne spuna mai multe despre utilitati...etc?si mie mi se pare ciudat ca inca sunt asa de multe apartamente libere.am inteles ca blocurile din mijloc vor fi gata in 2 luni si cele din margine in 4 luni.

#18
gabytza30

gabytza30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.03.2016
La tine can are termen de finalizare?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate