Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

iPhone SE 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
2224 replies to this topic

#37
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Da, si eu sper la un nou MacBook cu procesoare din generatia Skylake. Eu as fi tare multumit daca lanseaza un 6S mini, care sa aiba aceleasi tehnologii ca si 6S doar im format de 4 inch + un iPad de 9.7 cu support pentru Apple Pencil.

#38
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 21.03.2005
Daca ramane la formatul 5S, il iau sa il fac cadou.

Am 6S acum si un 5S nou care sta. De rezerva.
Imi era extrem de comod 5S-ul, o bijuterie.
Uitandu-ma la cineva cu 5, facand niste setari, imi dau seama totusi si de avantajele 6S-ului, totul e mai aerisit, parca te "misti" altfel pe ecranul mai mare.

Dar intradevar, s-a dus naibii utilizarea cu o singura mana.


#39
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
mie imi trece prin cap sa tin 5s-ul un an si jumatate :) sa vedem daca rezist. cum ziceam, am mai avut unul inainte de asta si l-am dat in toamna pentru a imi lua g4 care ecran de 5,5 si am rezistat cu el 4 luni dupa care inapoi la 5s. ca sa nu mai zic ca am pierdut si 400 lei la lg dupa revanzare ca se ieftinea pe zi ce trece ... parerea mea ca 4,7 inch este maxim acceptabil pentru un telefon daca vrei fiabilitate ai eleganta.

Edited by sclifositu, 12 March 2016 - 13:12.


#40
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Asa am zis si eu anu' trecut pe vremea asta si de atunci am schimbat 5 telefoane.

#41
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
si eu am zis de multe ori si nu am reusit dar deja parca m-am plictisit sa le tot schimb. cel mai bine este daca le schimb la un an jumate cand pot sa imi iau altul pe abonament destul de ieftin.

#42
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Se pare ca a aparut inconita pentru stream pe Apple TV. Deci vom avea Live Stream la evenimentul de luni.

O noua imagine cu noul model de 4 inch :

Attached Files



#43
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 21.03.2005
Este valabil in Safari pentru iphone-uri si ipad-uri, se poate vedea direct de pe apple.com/live

Edited by MELODY, 17 March 2016 - 18:17.


#44
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
ar arata frumos, ca un iphone 5s dar cu marginile rotunjite si putin mai subtire ... si cu hardware de 6s .... hmm :D luni la ce ora este sa fiu pe fir, asta daca nu pica maru din copac la cat de solicitat o sa fie server-ul :D

#45
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Chiar tot hardware-ul n-o sa fie de la 6s. De exemplu 3d touch. Bateria va fi mai mica si probabil procesorul cu o frecventa redusa. Se mai zvoneste ca si memoria ram va fi redusa de la 2Gb inapoi la 1Gb.

#46
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
daca are acelasi chipset cred ca este suficent. chiar si a7 care este primul pe 64biti inca ruleaza impecabil. totusi la ram cred ca o sa aibe minim 1,5gb, trebuie sa aibe ceva in plus totusi, pe langa chipset, ca sa merite trecerea de la 5s la el, pentru cei care tin neaparat sa aibe un device de 4inch mai ales ca, estimez ca pretul lui 5se o sa fie cam dublu pe langa un 5s ...

Edited by sclifositu, 17 March 2016 - 19:50.


#47
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

 sclifositu, on 17 martie 2016 - 19:50, said:

chiar si a7 care este primul pe 64biti inca ruleaza impecabil. ruleaza infect spre mizerabil.


Am corectat. Pune mana pe un 6s ca sa realizezi ce inseamna impecabil.


Edit:

Trebuie sa recunosc ca ma refeream la A6 de pe iphone 5.

Pe iphone 5s nu am pus mana in viata mea. Nu stiu cum se misca.


Pusul mainii pe iphone 6s ramane insa un sfat valabil. Telefonul o arde la superlativ.

Edited by Groot, 17 March 2016 - 19:57.


#48
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
intre iphone 5 si 5s este diferenta enorma. este vorba de un chipset pe 64biti care are atat procesor cat si coprocesor. m-am jucat si eu pe un 6s, intr-adevar experienta este alta fapt dat si de display-ul mai mare, ca si viteza in task-uri zilnice insa nu se deosebeste chiar atat de wow pe langa 5s. este un spor de putere ceea ce este si normal dar se observa poate in jocuri solicitante sau diverse aplicatii. deci daca 5se ar avea acelasi chipset si 1,5gb ram ar fi perfect din punctul meu de vedere.

PS uite un video 5s vs 6s pe ios 9.2
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K4Twz1CgXio?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Tin sa te anunt ca A6 e pe 64 de biti. Ala este primul procesor (deci nu chipset, da?) pe 64 de biti.

De aici si confuzia cand te-ai referit la primul procesor pe 64 de biti, pentru ca ala este A6 prietenas.

#50
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
Este foarte slab informat, a6 este chipsetul de pe iphone 5 si nu este pe 64biti. primul iphone pe 64biti este 5s. informeaza-te pe wiki "The Apple A6 is a 32-bit package on package (PoP) system on a chip (SoC) designed by Apple Inc." si da apple A6 este un chipset care are un procesor numit swift si un GPU PowerVR. A6 nu este procesor "prietenas" si este pe 32 biti

Edited by sclifositu, 17 March 2016 - 20:25.


#51
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
Sa fi facut chinezii telefonul inainte sa apara oficial ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BRp82t3FQlY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 21.03.2005
Iti dai seama.
Si l-au adus deja la reseller-ul "autorizat" din targul Vitan. :D

#53
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
ar fi bine daca ar arata asa macar are butonul de lock sus :D

#54
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Mai putin de 5 ore si incepe distractia. Bere - check ! Pizza - Check ! Posted Image

Magazinul online e inaccesibil, sper sa updateze cat mai multe produse.

Attached Files


Edited by Catean, 21 March 2016 - 14:10.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate