Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 

iPhone SE 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
2224 replies to this topic

#1639
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

 jon31, on 18 septembrie 2018 - 13:41, said:

[...]eu ma tem sa nu faca praf bateria si nu in ultimul rand,de multe ori un update mai belea cate ceva!
Ai mai avut iPhone ?

#1640
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010

 breitner, on 18 septembrie 2018 - 13:42, said:


Nu neaparat (la cele stabile).


Nu există software perfect, fără buguri, oricât de mici ar fi ele

#1641
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Perfect nu e nimic (nici macar in vis)!
Dar ce bug ( bug = https://en.wikipedia...ki/Software_bug) avea (de ex.) windows 7? Nici unul dar nu are altele (performanta, design, etc.) fata de cele mai noi.

Edited by breitner, 18 September 2018 - 14:13.


#1642
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Eu nu știu ce bug uri găsesc alții, probabil îs mai ghinioniști.
Niciodată nu am avut nici un bug

#1643
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014

 calbog, on 18 septembrie 2018 - 14:00, said:


Ai mai avut iPhone ?
am avut acum 1 an jumate un 4s pt 2 saptamani deci as putea zice ca mu. Am acest se de sambata si pot zice ca m-am invatat cu ios caci nu sunt chiar novice cu tehnologia dar pun intrebari pe aici fiindca sunt nou in gasca ios si probabil voi aveti experienta in fata mea. O sa instalez cand ajung acasa ios12 si oi vedea ce va fi!

#1644
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
E un sistem nou pentru tine si la inceput iti va fi mai greu (si daca treci la alt alfabet e greu la inceput) dar, dupa ce te familiarizezi cu el, (1-2 saptamani) atunci vei vedea daca iti convine sau treci iar la android.

#1645
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
Deci m-am familiarizat deja si imi place dar iti dai seama ca sunt inca chitibusuri care nu le stiu. Uite,am gasit pt mesaje sa se repete din doua in doua minute alerta in caz ca nu ai fost pe faza cand ai primit mesaj dar nu gasesc si pt apel primit sa fac la fel deci ori nu am gasit eu ori nu se poate pe ios.

#1646
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Trebuie sa citesti toate instructiunile de pe site-ul lor (Apple) si apoi (daca mai ai nelamuriri) mai intrebi ce si cum (vor fi multe daca nu citesti iar raspunsurile vor fi mai mult sau putin lamuritoare).

Edited by breitner, 18 September 2018 - 15:24.


#1647
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

 R10, on 18 septembrie 2018 - 12:51, said:

Prin iTunes se descarcă sistemul complet. OTA se descarcă doar părțile care lipsesc, adăugirile

E ca și cum ai cârpi ceva, sau ai face totul de la 0. Timpul de instalare este același
E vorba de componente software digitale. Daca ceea ce exista este identic cu ceea ce se downloadeaza, practic downloadezi degeaba. E doar redundant.
Dupa instalrea ios12 un sistem actualizat OTA este identic pana la ultimul bit cu unul reinstalat "pe curat" prin itunes.
E un non-sens ce spui tu.

#1648
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
eu am impresia ca a scazut un pic autonomia bateriei fata de 11.4.1

#1649
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 29.03.2010

 ro_explorer, on 18 septembrie 2018 - 15:21, said:


E vorba de componente software digitale. Daca ceea ce exista este identic cu ceea ce se downloadeaza, practic downloadezi degeaba. E doar redundant.
Dupa instalrea ios12 un sistem actualizat OTA este identic pana la ultimul bit cu unul reinstalat "pe curat" prin itunes.
E un non-sens ce spui tu.

O fi. Dar nu am avut probleme, care au fost raportate de mulți utilizatori care instalează OTA

#1650
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
Instalat ios 12! O idee mai fluent ca functionalitate dar o ideea mai slaba bateria decat ios 11.4.1 dar probabil ca peste cateva zile se va ,,aseza,, treaba!

#1651
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Ca o prima concluzie dupa 3 zile de utilizare iOS12 pe SE:in privinta fluiditatii sistemului, NU observ nicio imbunatatire fata de 11.4.1, nici macar sensibila,,bateria,din pacate,pare mai prost optimizata.Afara de noua aplicatie prin care post sa-mi masor putza in realitatea augmentata, nu vad nimic major implementat in noul sistem.Ba mai mult,mici bug-uri si-au facut aparitia in special in aplicatia iMessage.
Repet ,strict in privinta Iphone SE ,nu merita facut upgrade la 12..M-as intoarce oricand ,cu placere,la 11.4.1.

#1652
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Vezi dacă se mai poate da downgrade, in trecut mergea de la câteva zile

Edited by calbog, 21 September 2018 - 10:07.


#1653
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009
Nu stiu cum nu vedeti diferente pe SE, pentru ca diferenta ( cel putin la mine ) e foarte clara. SE-ul meu a devenit in mod evident mai "vioi", la fel un 5S si 6 simplu pe care le am in familie. Bateria posibil sa tina ceva mai putin, dar diferenta ( daca exista ) cel putin la mine e foarte mica, sau inca nu am sesizat-o.

#1654
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
Asa cum am zis, la mine ios 12 era vizibil mai mai vioi dar bateria usor mai slaba. Adevarul e ca nici nu am avut rabdare sa se aseze ios12 ca a doua zi am si facut downgrade la 11.4.1 cu itunes.

 calbog, on 21 septembrie 2018 - 10:07, said:

Vezi dacă se mai poate da downgrade, in trecut mergea de la câteva zile
se poate ca am facut eu cu itunes!

#1655
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009
Eu cred ca merita tinut totusi 12 pe SE, e o evolutie, si HW-ul inca tine bine la variante noi. Sa nu uitam ca mereu au aparut si vor aparea variantele imbunatatite, cum avem in momentul asta "pe teava" 12.1

#1656
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Se aseară bateria dar dacă omu vrea iOS 11 sa facă cât mai poate downgrade pană nu se scoate
Alegerea lui

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate