Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

iPhone SE 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
2224 replies to this topic

#2197
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Salut din nou. Am schimbat bateria, ai nevoie doar de o surubelnita pentalobe p2 (merge foarte bine sa desfaci cele doua suruburi si cu o lama de cutter) plus o surubelnita stea foarte subtire. Schimbatul bateriei a durat 10 minute, partea proasta este ca nu imi mai merge butonul de home. Deci nu am facut nici o treaba :))) mai bine stateam linistit.
Am pus un buton de home pe ecran, dar e incomod. Sunt curios cat tine bateria noua. Il voi folosi asa daca macar tine bateria asta noua. Bateria veche am aruncat-o, mi-a fost frica sa nu ia foc, a inceput sa friga rau dupa ce am scos-o.

#2198
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,682
  • Înscris: 29.03.2010
Poate că nu ai conectat bine butonul când ai pus ecranul la loc

#2199
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006

 R10, on 13 ianuarie 2022 - 00:35, said:

Poate că nu ai conectat bine butonul când ai pus ecranul la loc
E conectat bine, insa am tras cam tare de display cand l-am scos, si probabil a patit cablul ceva. Vestea buna e ca bateria tine, de aseara de la ora 18 pana acum dimineata s-au consumat doar 3 procente si vad ca se misca mult mai repede decat inainte. Deci bateria este ok, daca as repara si butonul de home ar fi minunat.

#2200
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014

 inestimabil, on 12 ianuarie 2022 - 16:31, said:

Salut din nou. Am schimbat bateria, ai nevoie doar de o surubelnita pentalobe p2 (merge foarte bine sa desfaci cele doua suruburi si cu o lama de cutter) plus o surubelnita stea foarte subtire. Schimbatul bateriei a durat 10 minute, partea proasta este ca nu imi mai merge butonul de home. Deci nu am facut nici o treaba Posted Image)) mai bine stateam linistit.
Am pus un buton de home pe ecran, dar e incomod. Sunt curios cat tine bateria noua. Il voi folosi asa daca macar tine bateria asta noua. Bateria veche am aruncat-o, mi-a fost frica sa nu ia foc, a inceput sa friga rau dupa ce am scos-o.


am gasit surubelnita la emag ieftina dar sunt trei modele - cruce, triunghi sau stea. care trebuie?

#2201
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
am reusit sa desfac si sa demontez si acumulatorul. Chinuit putin la adezivul acela ca l-am rupt.  Astept acumulatorul . Maine soseste. Daca imi trimit si banda adeziva ar fi perfect.

Edited by Epidaurus, 13 January 2022 - 20:57.


#2202
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006

 Epidaurus, on 13 ianuarie 2022 - 20:57, said:

am reusit sa desfac si sa demontez si acumulatorul. Chinuit putin la adezivul acela ca l-am rupt.  Astept acumulatorul . Maine soseste. Daca imi trimit si banda adeziva ar fi perfect.
Daca ai luat de la gsmnet, bateria vine fara banda adeziva. Eu am folosit o banda dublu adeziva foarte subtire, luata de la kaufland mai demult.

#2203
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Nu am luat de la gsmnet . De la eMag un partener. 50 de lei plus transport 19 lei.

Attached Files


Edited by Epidaurus, 14 January 2022 - 11:46.


#2204
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Bafta la montaj! Eu am 40 ore de cand am incarcat telefonul si mai am 30% din baterie. Mi se pare ireal :)) (Adevarul e ca nici nu il bazai foarte mult, in afara de signal, vorbit si email nu prea ma joc pe el si am lacation off si restul aplicatiilor pe care nu le folosesc dezinstalate).

#2205
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cand ai montat bateria, ai pus si panouri solare? Posted Image

#2206
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006

 Pololica, on 14 ianuarie 2022 - 15:47, said:

Cand ai montat bateria, ai pus si panouri solare? Posted Image

Nu, dar am doar 1h15m de ecran aprins.

#2207
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Montat acumulator dar imi apar niste dungulite suptiri pe ecran. Pe anumite fonturi de gri se vad. L-am desfacut de 2 ori dar nu reusesc sa scap de ele. Cum o sa fie telefon de back-up momentan il las asa.

Ps. Dupa ce l-am butonat mai mult au disparut dungulitele sau nu le mai vad eu.Posted Image

Edited by Epidaurus, 14 January 2022 - 17:31.


#2208
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,682
  • Înscris: 29.03.2010
Verifică dacă ai conectat bine mufele displayului

#2209
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
A făcut cineva update la 15.3? Merita?

#2210
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu am facut. De fapt nu refuz niciun update.

#2211
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014
Salutare pentru cei ce mai urmăriți acest subiect, și pentru cei ce încă mai sunteți deținători de iPhone SE 1-2016 !
Deși de aproape 2 ani și 8 luni sunt deținător al unui imens LG G8s, în toată această perioadă am tot căutat un telefon mic, portabil și deștept...
În final m-am oprit și la un iPhone SE 1-2016, deși nu am folosit niciodată un dispozitiv cu iOS.
A reușit să achiziționez de pe Flip, un impecabil SE...
Pot spune că e genial pentru dimensiunea lui și ceea ce știe să facă...
Attached File  GA_20220929_115928_HDR.jpg   258.49K   25 downloads
Attached File  GA_20220927_071855_HDR.jpg   222.35K   25 downloads

#2212
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Din aceleasi motive am trecut si eu la SE. Am avut un Xiaomi care mergea f bine, dar era ditamai caramida. In regret trecerea. Inca 😂

#2213
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014
Regreți trecerea la iPhone de ce?
Eu bineînțeles că nu am renunțat la LG
LG-ul rămâne pentru folosit în casă, iar pe iPhone, mi-am instalat strict aplicațiile necesare.
Extrem de comod de purtat în buzunar...
Oricum, nici până să iau iPhone nu am umblat cu LG-ul în buzunar, e prea imens...
Să umbli cu o tabletă prin buzunare?
Până acum, opțiunea unui telefon mic de buzunar a fost Nokia 105 și în ultima perioadă Nokia E5.

#2214
dan1080

dan1080

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.09.2012
Detin si eu in SE din 2018 si am fost foarte multumit. Acum bateria se descarca destul de repede. Ma tine cel mult o zi, cu netul deschis doar la nevoie (oricum nu imi place sa zabovesc inutil pe net) iar daca il utilizez pe aplicatii si harti/waze cred ca tine maxim 10 ore.
As fi interesat de schimbarea bateriei daca merita aceasta operatiune. Adica as vrea o baterie originala insa inteleg ca originala nu pot gasi.
Aveti ceva sfaturi in acest sens?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate