Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

iPhone SE 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
2224 replies to this topic

#847
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pentru ca si deoarece toate aplicatiile de genul asta au devenit complet inutile odata cu trecerea la ios 10, cind apple a taiat accesul tertilor la statisticile de sistem ale bateriei.
Asa ca bucurati-va de telefoane, ca bateriile vor crapa cind vor fi sa crape, nu-i bai.
Ca fapt divers, inca este in uz la mine in casa un i4, cu bateria originala. Si in ritmul in care este folosit acum, adica light, inca tine doua trei zile intre incarcari, nu moare brusc, nu nimic. Eu cred ca-i mai mult decit ok la virsta lui, si nu a fost menajat in ce priveste bateria la viata lui.

#848
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Depinde si cum e utilizat telefonul. Poate este folosit in principiu ca un telefon cu butoane, pentru apeluri si cateva sms-uri, cu foarte putin net activ (browsing, whatsapp, youtube). Dar oricum, pentru un telefon cu acea varsta, e ceva

#849
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

 username_notfound, on 26 iunie 2017 - 22:10, said:

merci...wallet pot să-l folosesc doar pt bilete de avion sau film?
La noi da, americanii pot să își bage cardul de credit, debit și plătesc cu telefonul sau scot de la bancomat. Am încercat și eu sa văd dacă merge, am băgat telefonul pe setări us, bag cardul se conectează la bancă dar zice ca nu e suportat..

#850
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Sunt suportate anumite tipuri de carduri. Programul stie care sunt numerele de card pentru fiecare țară, e normal să nu te lase

#851
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Așa e, pe România nici nu poți să bagi cardul că nu ai in setări, dar nah am zis că poate-poate

#852
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

 R10, on 27 iunie 2017 - 00:38, said:

Depinde si cum e utilizat telefonul. Poate este folosit in principiu ca un telefon cu butoane, pentru apeluri si cateva sms-uri, cu foarte putin net activ (browsing, whatsapp, youtube). Dar oricum, pentru un telefon cu acea varsta, e ceva
Pai acum exact asa este utilizat. Dar a vazut sute de ore de jocuri, gps, si tot ce a putut duce la viata lui. A fost folosit in frigul din ro si in soarele cel mai puternic, si inca tine. Despre asta e vorba. Ca inca este utilizabil.

#853
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Am avut un 4, asta a fost și motivul pentru care am trecut la se, dacă mergeau aplicațiile să nu ceară de la iOS 7 in sus nu îl schimbam veci. Mergea netul binișor pe YouTube, browsing și joculețe. Mi-a plăcut stabilitatea, când m-a gândesc că eram anti-fan iPhone, până am pus mâna pe unu.

#854
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

 calbog, on 27 iunie 2017 - 10:42, said:

Am avut un 4, asta a fost și motivul pentru care am trecut la se, dacă mergeau aplicațiile să nu ceară de la iOS 7 in sus nu îl schimbam veci. Mergea netul binișor pe YouTube, browsing și joculețe. Mi-a plăcut stabilitatea, când m-a gândesc că eram anti-fan iPhone, până am pus mâna pe unu.
Exact asa eram si eu,uram conceptul de iPhone ,pana când ma lăsat balta androidul si mi-am luat un SE.

#855
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Salutare,un program sau site pentru a urmări canale tv românești peste hotare,știe careva?multumesc!

#856
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Îs ceva pe acolo dar nu știu dacă merg dacă nu ești in țară.
Am pe telefon un program demo, gratis, problema e că se schimbă posturile la fiecare închidere a programului, și îs putine. Dacă vrei să testezi îți zic numele pe mesaj privat, să nu se considere reclamă.

#857
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Am cautat si eu, dar nu prea am gasit. Dar eu am cautat posturi internationale, care teoretic ar trebui sa fie mai usor de gasit

#858
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 username_notfound, on 29 iunie 2017 - 10:06, said:

Salutare,un program sau site pentru a urmări canale tv românești peste hotare,știe careva?multumesc!

dar de ce nu intrebi pe topicul dedicat de aplicatii?

#859
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

 Extinct, on 29 iunie 2017 - 14:37, said:


dar de ce nu intrebi pe topicul dedicat de aplicatii?
M-am grăbit,si am încurcat paginile,dar totuși nu cred ca am dat sistemul peste cap dacă am întrebat aici!

#860
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Ce se poate face cand telefonul e pe silentios? Nu este nicio icoana? E foarte aiurea .

#861
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Cum adica ce se poate face? Este un buton fizic, nu o icoana

#862
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Ma refeream ca pe ecran nu apare nimic si nu stii daca e pe solentios sau nu

#863
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Asta nu, pe ecran nu apare nicaieri, si nu ai nici in setari optiunea de a vedea. Dar e mult mai simplu sa activezi/dezactivezi modul silentios asa, mai ales daca esti intr-o sedinta

#864
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Daca muti butonul o sa vezi ca pe o parte e rosu si pe cealalta nu. Asa iti dai seama daca e pe silentios sau nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate