Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Lantul hotelier PAªA

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Ioanaandreeaepure94

Ioanaandreeaepure94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.02.2016
Buna ziua
Este cineva care a fost in unul din cele 3 hoteluri? Grand Pasa,5 stele, Pasa Beach,4 stele dar pe plaja, si Golden Rock? Care ar fi cea mai buna varianta? Mentionez ca ma intereseaza mancarea, daca vom gasi la hotel kebab,humus,pide,mancarea lor tradionala. Mentionez perioada, 15 septembrie. Daca aceste 3 hoteluri nu se incadreaza, care ar fi alta optiune? Multumesc

Edited by Ioanaandreeaepure94, 24 February 2016 - 13:19.


#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
La toate hotelurile turcesti care functioneaza in sistemul All Inclusive , carnea este in proportie de 75 % din tocaturi . Motivul este ca ceea ce nu se mananca la masa precedenta , se toaca si se transforma in chiftele de toate felurile , tocaturi prajite , etc.
5 stele la astia sunt cam 4 , pe bune , iar 4 , inseamna 3 . Oricum , mancare este OK si in Septembrie este extrem de cald , asa ca nu veti manca prea mult ( iti zice asta unu de 100 de kg care mananca ca un spart ). Macarea este rezonabila . Nu vei gasi mancaruri de top la astfel de hoteluri daca asta cauti .

#3
ivanya

ivanya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.01.2012
Am fost si la Grand Pasa si la Pasa Beach. Personal  prefer Pasa Beach, large room side sea view (block A). Ambele hoteluri au avut mancare foarte buna, nu le pot diferentia din acest punct de vedere.

#4
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Fereste-te de supa turceasca...

#5
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostPatrulescu, on 24 februarie 2016 - 20:56, said:

Fereste-te de supa turceasca...
de ce ?

#6
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

View Postoztan, on 24 februarie 2016 - 21:22, said:

de ce ?

Daca ai stii ce e in ea......

#7
Ioanaandreeaepure94

Ioanaandreeaepure94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.02.2016
Ce contine aceasta supa??

#8
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
De regula toate resturile alimentare sunt puse in asa zisa supa de la restaurant - coji, bucati de carne si oase, pielite, zgarciuri, totul condimentat si cu foarte multa sare...
Fripturile bine facute sunt de asemenea de evitat, pentru ca se foloseste carnea veche, ramasa de mai demult, nu prea iti dai seama dupa gust daca este proaspata sau nu.

#9
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
Pt. Patrulescu:
Nu ştiu la ce hoteluri ai stat tu, dar eu de 12 ani de când merg în Turcia n-am întâlnit aşa ceva! Ce supă cu resturi alimentare? Turcii fac 2-3 supe de legume(roşii, linte, ciuperci etc.) şi nimic altceva..... Poate la hotelurile unde ai stat tu aşa era, unde am stat eu: Rixos, Delphin, Limak, Akka, Papilon etc. nu am întâlnit mâncare reciclată! Ce procent de 75% carne tocată?!  Citesc şi rămân consternată, poate este vorba despre o altă Turcie pe care eu n-am întâlnit-o! Despre lanţul Pasha în tot aceşti ani am citit numai lucruri bune!
pt Ioanaandreeaepure94: Mai citeşte şi tu pe celelalate site-uri de turism review-uri despre lanţul Pasa şi singură o să găseşti răspunsul!
O zi bună,

#10
ivanya

ivanya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.01.2012

View Postcriss_65, on 25 februarie 2016 - 13:24, said:

Pt. Patrulescu:
Nu ştiu la ce hoteluri ai stat tu, dar eu de 12 ani de când merg în Turcia n-am întâlnit aşa ceva! Ce supă cu resturi alimentare? Turcii fac 2-3 supe de legume(roşii, linte, ciuperci etc.) şi nimic altceva..... Poate la hotelurile unde ai stat tu aşa era, unde am stat eu: Rixos, Delphin, Limak, Akka, Papilon etc. nu am întâlnit mâncare reciclată! Ce procent de 75% carne tocată?!  Citesc şi rămân consternată, poate este vorba despre o altă Turcie pe care eu n-am întâlnit-o! Despre lanţul Pasha în tot aceşti ani am citit numai lucruri bune!
pt Ioanaandreeaepure94: Mai citeşte şi tu pe celelalate site-uri de turism review-uri despre lanţul Pasa şi singură o să găseşti răspunsul!
O zi bună,


Foarte adevarat, merg de noua ani in Turcia, asa ca am cu ce sa compar. Ambele hoteluri sunt foarte bune, un mare plus pentru Pasa Beach datorita amplasamentului. Dealtfel, anul acesta voi merge din nou aici, sunt indragostita de Marmaris. Antalya cu hotelurile ei de multe mii de euro nu m-a impresionat prea mult.

#11
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostPatrulescu, on 24 februarie 2016 - 20:56, said:

Fereste-te de supa turceasca...
Tu iar ai venit sa trollezi aici ?
Ia-o ca pe un avertisment.

#12
Ioanaandreeaepure94

Ioanaandreeaepure94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.02.2016

View Postcriss_65, on 25 februarie 2016 - 13:24, said:

Pt. Patrulescu:
Nu ºtiu la ce hoteluri ai stat tu, dar eu de 12 ani de când merg în Turcia n-am întâlnit aºa ceva! Ce supã cu resturi alimentare? Turcii fac 2-3 supe de legume(roºii, linte, ciuperci etc.) ºi nimic altceva..... Poate la hotelurile unde ai stat tu aºa era, unde am stat eu: Rixos, Delphin, Limak, Akka, Papilon etc. nu am întâlnit mâncare reciclatã! Ce procent de 75% carne tocatã?!  Citesc ºi rãmân consternatã, poate este vorba despre o altã Turcie pe care eu n-am întâlnit-o! Despre lanþul Pasha în tot aceºti ani am citit numai lucruri bune!
pt Ioanaandreeaepure94: Mai citeºte ºi tu pe celelalate site-uri de turism review-uri despre lanþul Pasa ºi singurã o sã gãseºti rãspunsul!
O zi bunã,

Am cautat pareri despre acest hotel,Pasa Beach,insa am gasit putine pareri,cele mai multe foarte vechi, 2009,2010. Poate nu an cautat eu in locul potrivit.
Multumesc pentru pareri.

#13
ivanya

ivanya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.01.2012
****.ro
tripadvisor.com
holidaycheck.com

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate