Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Un sfat pentru cumpărarea unui tv

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Gbz

Gbz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.02.2016
Dupa cum am zis si un titlu, doresc sa imi achiziționez un tv in bugetul 1400-1700 lei, nu am nevoie de smart, insa vreau sa fie unul la care imaginea sa fie buna, sunetul la fel. Il voi folosi pentru a ma uita la posturi tv, dar in mare parte la filme/seriale de pe stick/laptop.

In urma căutărilor, am gasit urmatoarele modele de televizoare la care m-am oprit:

http://www.altex.ro/...msung-ue40j5100

http://www.altex.ro/...msung-ue40j5200

http://www.altex.ro/...-tv-lg-43lf510v

http://www.altex.ro/...-cm-lg-43lf540v

Nu stiu care din acestea este mai bun din punct de vedere pret si folosința (pentru ce l-as folosi). Sunt dispusa si la alte sugestii.

Multumesc!


#2
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
ia  samsung  40j5100.are  panel  VA  sharp  cu  uniformitate  f.buna.subtitrarea  e  cam  mica(3  marimi)  comparativ  cu
seria  h6  de  la  samsung.  lg-urile alea au  ca  singur  atu  diagonala  de  43.in  rest  nivel  de  negru  si  contrast  mici.

#3
Gbz

Gbz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.02.2016
Multumesc pentru sfat !

#4
Gbz

Gbz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.02.2016
Dar intre samsung 40j5100 si 40j5200 care este smart, care este mai bun ? Nu ma intereseaza functia smart, insa am fost in magazin si cel smart se vedea mult mai bine (bine, pe acesta erau imagini de la samsung, pe celalalt rula protv)

#5
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
ca sa le compari,trebuie sa rulezi aceeasi imagine pe amandoua.au acelasi panel de 50 hz.eu iti recomand sa iei mai bine j5100 si un media player cu android,iesi mult mai bine pe  partea de smart cam in aceeasi bani.

#6
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Uite unu bun, la pret redus.Faci si economie la bugetul familiei.E la oferta din 24.02 !

Attached Files



#7
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Pe smart ai avantajul ca poti vedea filmele direct de pe pc/laptop prin DLNA, fara sa mai fie nevoie sa le copiezi mereu pe memory stick, cu conditia sa fie in aceeasi retea (conectate la acelasi router). Tot pe smart ai si aplicatie pt Netflix.
Diferenta de pret intre J5100 si J5200 e cam mare, iar cel smart putea avea macar 2 porturi USB...

#8
Gbz

Gbz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.02.2016
Am achiziționat samsungul 40j5100. Multumesc pentru informatii!

#9
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Inca un roman fericit de achizitia facuta.Problem solved, se poate inchide.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate