Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Notificare Anaf pentru venituri d...

Router wirelles care sa stie de V...

ETL one to many relationship from...

Trust Wallet
 Inmulțire pomi cu flori (meliferi...

Întrebare, facebook in Rusia

Excel scriere numar condensat

Camera auto DVR PNI Voyager S1700...
 PC pentru editare video si putin ...

Sistem de navigatie GPS PNI L710 ...

OnePlus Watch 2

Costuri 150 mp parter vs 170 p+1
 Turcia - cea mai apropiata statiu...

[UNDE] Prelungitor cablu 3-PINI

Duminica, "sportivii" si ...

Infecția cu virusul Epstein-Barr

Viza SUA - Viza b1 b2 si restul

- - - - -
  • Please log in to reply
4648 replies to this topic

turist239

turist239

New Member

• Grup: Candidate Members
Am viza pe 10 ani cu intrari multiple. Da, la stampila aceea ma refeream, m-am exprimat eu gresit.  Mi-a pus-o pentru 6 luni. Ma gandeam doar sa nu zica ca vin iar la scurt timp asta ma intereseaza mai mult. Dar am mai citit ca e suspect daca stai acolo sa zicem 6 luni cat ai voie, apoi acasa o luna si dupa vrei iar sa te intorci.

boz1

boz1

Member

• Grup: Members
Eu am intrat în iulie cu copilul de 17 ani,  prima dată în SUA  pentru amandoi, și nu ne-a pus niciunuia dintre noi vreo ștampilă cu data limită de ieșire pe pașapoarte. Chiar m-am mirat, le-am răsfoit de vreo 5 ori. Posted Image

mdt

mdt

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu cred ca ei oricum salveaza in sistem data la care ai intrat (de cand curg cele 6 luni cat ai dreptul sa stai) iar daca iti trec sau nu in pasaport stampila tine de ofiterul peste care dai.

mhro

mhro

Member

Va puteti consulta propriile I94 pe https://i94.cbp.dhs..../history-search ; arrival & departure dates

boz1

boz1

Member

Da, așa este. Am verificat și, evident, apar acolo și datele și orașele de sosire/plecare. La asta mă așteptam, m-am mirat doar de lipsa ștampilei. Probabil ne-au văzut oameni serioși și și-au dat seama că nu "uităm" să mai plecăm. Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

ioananazaha

ioananazaha

New Member

• Grup: Candidate Members

View Postmihainaidin, on 04 aprilie 2023 - 19:49, said:

Va salut,

Am scanat in aceasta seara codul de bare cu aplicatia NeoBT, mi-a aparut la denumirea furnizorului: VIZA SUA si am achitat, totul ok. Ulterior, am vazut ca scrie ca plata trebuie efectuata numai in numerar la ghiseele unitatilor BT - "platile efectuate prin orice alta modalitate de plata vor fi respinse". Ce parere aveti? E grava problema?

Pentru moment, acum cand intru pe platforma si incerc sa introduc "numarul chitantei" imi apare: No valid record can be found for the entered receipt number. Please validate that your receipt number is correct and that you have paid the correct amount for the visa which you are applying for.
Salut, cum s-a rezolvat, ai așteptat un timp și ai introdus iar "numărul chitanței" și a funcționat? Am primit același mesaj cu "No valid...".

arg

arg

Guru Member

am platit la un atm multifunctional de la  bt si dupa 2 zile a primit codul chitantei
undeva scrie ca dureaza 2 zile lucratoare

mhro

mhro

Member

Ai platit in weekend?

arg

arg

Guru Member

am platit miercuri pe ora 8 seara, si codul mi l-a primit vineri seara.

arg

arg

Guru Member

am incercat sa fac o programare la ambasada si-mi ies numai prin aprilie.
au iesit si mai devreme?

mhro

mhro

Member

poti face refresh de mai multe ori pe zi, de cele mai multe ori apar locuri libere la cateva zile distanta :) asa am procedat in cazul sotiei

arg

arg

Guru Member

multam

Hazideon

Hazideon

Member

View Postarg, on 13 noiembrie 2023 - 16:34, said:

am incercat sa fac o programare la ambasada si-mi ies numai prin aprilie.
au iesit si mai devreme?

Am incercat si eu acum... nici macar in aprilie nu mai sunt. Imi apare mesaj ca nu exista sloturi disponibile.
Banuiesc ca singura varianta e refresh-ul, ca si cum ar fi black friday. Posted Image

kayman

kayman

Active Member

Daca aveți o urgență și puteți justifica va puteți programa în afara platformei. Sunt informații pe site.
Evident, ‘vreau sa merg sa vad cum cade bila pe 31 dec.’ nu este o urgență:)

takecare

takecare

Junior Member

buna seara.
ma gandeam sa incerc si eu pt viza de turist. eu am mai fost in state cu work and travel.
in formularul ds 160, este rubrica de completat un social security number.

nu stiu daca ar trebui sa completez cel primit cand am fost cu W&T? ( pe care nu stiu cum as putea sa il mai aflu , din 2011).
sau sa bifez does not apply?

arg

arg

Guru Member

o sa te intrebe de ala cand o sa bifezi ca ai avut w&t
ia vezi in explicatii ce inseamana acel numar. ca sigur e este explicat.

mhro

mhro

Member

View Posttakecare, on 01 decembrie 2023 - 22:07, said:

buna seara.
ma gandeam sa incerc si eu pt viza de turist. eu am mai fost in state cu work and travel.
in formularul ds 160, este rubrica de completat un social security number.

nu stiu daca ar trebui sa completez cel primit cand am fost cu W&T? ( pe care nu stiu cum as putea sa il mai aflu , din 2011).
sau sa bifez does not apply?

Il bifezi pe acela. Contacteaza-ti un fost angajator sa ti-l puna la dispozitie, SSN-ul. Daca ai cerut tax return direct sau prin intermediarul din Romania, ia legatura cu acesta.

kayman

kayman

Active Member

Gataaa, a anuntat Marcy ca din 2025 nu mai trebuie vize, deci ne-am inteles cu cine votam la anu’, da?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate