Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Viza SUA - Viza b1 b2 si restul

- - - - -
  • Please log in to reply
4661 replies to this topic

#4429
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

 arg, on 11 decembrie 2022 - 18:28, said:

4. unde pot gasi o mandra cu cetatenie americana?

Tinder.

Vezi ca e și show: 90 Day Fiance

Eu am văzut chiar toate sezoanele + Family
chantel z+ The other way + alte spin offs :lol:

#4430
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Am avut astazi interviul, am luat Viza B2 turistica :)

Am stat 1h30 in frig, dar a meritat, la interviu a durat doar vreo 2-3 minute, m-a intrebat doar scopul vizitei si ce lucrez (eu avand PFA). Am zis identic cu ce am completat in formular. Am nimerit la doamna Americana, deci am vb in Engleza

Am ales Pick Up de la sediul FedEX. Pot afla cumva cand ma pot duce exact? Mi-a zis 3 zile, dar n-as vrea sa merg degeaba si sa nu fie inca acolo

#4431
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007

 allah2, on 14 decembrie 2022 - 19:17, said:

Am nimerit la doamna Americana

Nu-s toti americani?

#4432
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Nu cred, un domn mai tanar vorbeste perfect romaneste deci cred ca e Roman, o alta doamna vb asa si asa lb Romana deci cred ca e americanca dar sta de mult aici, iar cealalta doamna vorbeste doar Engleza

E safe sa-mi iau bilete de acum pt la anul, daca mi-a oprit pasaportul si a zis ca primesc viza ?

Si ma gandesc ca nu e nicio problema daca am completat formularul cum ca ma duc 10 zile in New York, si acum vreau sa stau vreo 3 sapt intrand prin California, nu? :))

Edited by allah2, 14 December 2022 - 23:51.


#4433
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Poți sa iei biletele.

Nu prea are treaba cu prima călătorie declarată. dacă au întrebări o sa ți le pună CBP-ul.

Also, in Cracovia nenea americanul acum 3 ani vorbea si românește. Și tanti de la intrare care verifica documentele :lol:

#4434
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 13.07.2009
Am ales Pick Up de la sediul FedEX. Pot afla cumva cand ma pot duce exact? Mi-a zis 3 zile, dar n-as vrea sa merg degeaba si sa nu fie inca acolo


Eu l-am luat a doua zi la pranz.

#4435
alexbejan

alexbejan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 21.01.2013
Am urmatoarea situatie:

- Adult 1 - viza expirata in ultimele 48luni
- Adult 2 - viza expira in Februarie 2023
- Copil - Parintii sunt Adult 1 + 2 de mai sus si nu are viza.

Inteleg ca toata lumea este eligibila pentru reinnoire si obtinere viza prin curier.
Totusi pentru adulti trebuie reinnoit si ptr copil trebuie obtinuta prima viza.

Oare sa le trimit pe toate la pachet sau sa obtin mai intai reinnoirea ptr adulti si apoi sa cer pentru copil?

Multumesc!

#4436
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020
la pachet.

#4437
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 22.01.2008
17% rata de respingere anul trecut, visa waiver e depaaarte...

#4438
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Pai când se duc toți Analfabeții la interviu… mulți nu înțeleg ca B1/B2 e exclusiv pentru turism. Ei își închipuie ca dacă au viza gata, se pot muta in America.

Viza se ia foarte ușor, ați văzut și voi. Dar unii chiar nu pricep lucruri elementare…

#4439
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Eh, nu e ca nu pricep. Oamenii vor sa fenteze sistemul. Unora le si iese asa ca isi incearca si altii norocul. Pana la urma nu mi se pare asa o tragedie. Cine merge ca turist sau in interes de serviciu primeste viza fara probleme, singura chestie e ca trebuie sa te duci la interviu si sa platesti. Dar reinnoirea merge fara interviu, ramane doar taxa.

#4440
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostLex404, on 26 ianuarie 2023 - 15:49, said:

Pai când se duc toți Analfabeții la interviu… mulți nu înțeleg ca B1/B2 e exclusiv pentru turism. Ei își închipuie ca dacă au viza gata, se pot muta in America.

Viza se ia foarte ușor, ați văzut și voi. Dar unii chiar nu pricep lucruri elementare…
problema e ca in america fara drept de munca intra la concurenta cu mexicanii si aia din tarile extrem de sarace... care muncesc la negru pe 100$/luna

#4441
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 09.08.2006

View Postarg, on 28 ianuarie 2023 - 11:27, said:

problema e ca in america fara drept de munca intra la concurenta cu mexicanii si aia din tarile extrem de sarace... care muncesc la negru pe 100$/luna
Daca am doar liceul si bacul ( am niste bani pusi deoparte) si muncesc pot aplica pentru o viza turistica ???

#4442
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020
nu te retine nimeni, nu?

#4443
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Daca in momentul de fata, la programare, apare "In acest moment nu exista disponibilitate in calendarul de interviuri", am vreo sansa sa prind vreun loc pna in luna iulie( cu toate cele, interviu, restituit pasaport)?atunci aveam programat concediul.

#4444
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020
Ciudat, aici apare asa https://travel.state...wait-times.html

Mai incearca. Apar locuri noi zilnic (programari anulate).

#4445
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Nu e cum apare acolo, de dimineata apareau doar 26 si 27.07 libere, doar astea doua zile. La momentul postarii, nu mai erau nici astea.

#4446
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Am rezolvat azi, aseara nu mai era nimic, iar azi era luna mai aproape goala, mai putin lunea si vinerea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate