Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Recomandare browser internet

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 16.12.2011
Am folosit ani de-a randul chrome. Dar, in ultimul timp a devenit greoi, papa multe resurse, foarte multe procese ce tin de chrome ruleaza in fundal...etc. Deci vreau o recomandare de browser care faca doar atat..., browsing pe net. Atat. Fara 1001 extensii si aplicatii care ruleaza in fundal .

Edited by Pekiasan, 21 February 2016 - 12:38.


#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Microsoft Edge in Windows 10 este asa cum doresti, Internet Explorer 11 in Windows 8.1 consuma foarte putine resurse (nu si pe Windows 7, daca folosesti 7), Opera in Windows 7.
Daca doresti ceva mai apropiat de Chrome, atunci poti incerca Maxthon Cloud Browser.

Daca Mozilla Firefox nu te satisface, atunci poti incerca orice browser derivat optimizat pentru un consum mai mic, cum ar fi Pale Moon. Incearca si SeaMonkey...
O comparatie intre cele doua am facut eu aici si mai jos: http://forum.softped...4#entry18721329

Dar de ce ai postat pe aria Antivirus & Security? Trebuia sa postezi la topicul din link.

#3
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 16.12.2011
Multumesc pentru raspuns.
La o cautare pe google m-a adus pe aceasta arie. Probabil a mai deschis cineva un subiect asemanator gresit si am gresit si eu aria.
Folosesc windows 8.1 . Voi incerca Internet Explorer 11. Recunosc ca nu am mai folosit browser de windows de mult timp. Probabil ca intre timp s-or fi pus la punct.

Am deschis IE 11 dar ma agaseaza cu  ,,Windows 10 is here. And you can get it for free."  ...etc.

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

 Pekiasan, on 21 februarie 2016 - 13:10, said:

Multumesc pentru raspuns.
La o cautare pe google m-a adus pe aceasta arie. Probabil a mai deschis cineva un subiect asemanator gresit si am gresit si eu aria.
Folosesc windows 8.1 . Voi incerca Internet Explorer 11. Recunosc ca nu am mai folosit browser de windows de mult timp. Probabil ca intre timp s-or fi pus la punct.

Am deschis IE 11 dar ma agaseaza cu  ,,Windows 10 is here. And you can get it for free."  ...etc.
Foloseste Firefox pe 32 sau 64 de biti si vei scapa de acel mesaj: https://www.mozilla....US/firefox/all/

#5
Dexter Dude

Dexter Dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 22.05.2005
Poti incerca kmeleon pro  , eventual de aici :
http://kmeleon.geckoworld.ru/distrib/

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Waterfox

Banuiesc ca ai pe 64 biti...daca nu, Firefox.

#7
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Firefox + NoScript :)

#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
E vremea sa faci upgrade la hardware, nu exista browser care sa consume foarte putine resurse in ziua de astazi. Resursele consumate depind si de continutul paginilor pe care le vizitezi.

#9
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Cand vine vorba de viteza si consum de resurse Internet Explorer merge cel mai bine. Stiu ca nu e o parere foarte populara :P  dar asa e.  Chiar si cu sistemul meu, care e mai mult decat bun si tot IE merge cel mai bine. Incarca un pic mai repede paginile si nici nu mananca un miliard de resurse.
In legatura cu mesajul ala cu windows 10, sa stii ca poti sa scapi de el.

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Firefox

#11
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006
Vivaldi , o parte din echipa de la Opera

#12
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Maxthon bate TOT!
Nu ma credeti? Incercati-l.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate