Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Vonino Xavy T7

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015
Am deschis acest topic pt. a discuta tot ce este legat de aceasta tabletă.
P.S. Am mai deschis acest topic, deoarece nu exista un topic legat de tableta Vonino Xavy T7

#2
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006
Bloggarii vad ca au fost activi cu ea. Uite ceva teste si poze aici.

#3
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015

 buzucan, on 20 februarie 2016 - 19:59, said:

Bloggarii vad ca au fost activi cu ea. Uite ceva teste si poze aici.
Am vazut, si este o tableta foarte laudata in sensul pozitiv.

#4
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006
Depinde si cat de fiabila este.

#5
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015

 buzucan, on 21 februarie 2016 - 23:27, said:

Depinde si cat de fiabila este.
E destul de fiabilă, se potriveste chiar si in gențile mici, fiind posesor al acestei tablete, stiu cum e.

#6
flowersf

flowersf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 21.05.2010
are cineva un stock rom pentru aceasta tableta?

#7
flowersf

flowersf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 21.05.2010

 flowersf, on 30 martie 2016 - 19:25, said:

are cineva un stock rom pentru aceasta tableta?
ftp://ftp.vonino.org/public/Firmware/Vonino_Tablets/Xavi_T7/
poate ajuta pe cineva.

#8
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015

 flowersf, on 08 aprilie 2016 - 06:27, said:

Acel firmware e vechi, eu ultima oara am actualizat-o in Ianuarie (versiune Firmware 1.1.6)

#9
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
Salut, am tableta asta si ecranul are in partea de sus o linie subtire ciudata:

[ https://i.imgsafe.org/09989fc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu e din wallpaper, nu dispare cu nicio setare. O fi defect din ecran?

Edited by ipopovici11, 19 April 2016 - 16:45.


#10
b0by007

b0by007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 27.12.2014
Este defect fizic.
Exact la fel mi-a aparut la o tableta myria, de la altex. Era in garantie, nu au putut s-o repare, si mi-au dat banii inapoi.

#11
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Am zis in celalalt topic ca am comandat o tableta xavy T7  , am returnat-o azi din motive cum ar fi :
- pozele daca nu sunt facute panoramic nu se vad pe tot ecranul ( consider un dezavantaj la cei 7" )
- functia telefon ( pt asta am luat-o ), functioneaza dar sonorul lasa de dorit , se aude destul de incet chiar si cand e pusa pe speaker , daca esti afara , nu intelegi o iota
- rezolutia displayului e chiar jenanta
- baterie slabuta rau
- hotspot cu bateria plina nu rezista 1/2  ora .
Bine , pretul nu e mare si pt o tableta de genul asta , daca nu ai mari pretentii , e o afacere buna . Io am luat-o in ideea ca o va folosi cineva in varsta si pe post de telefon dar , dupa cum am scris mai sus , functia e cam de forma - parerea mea .

#12
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015
Salut, am o dovada ca tableta asta este chinezarism curat. Mi-a facut fitze. Am încercat sa-i fac hard reset, dar când văd, mi-a dat meniul în chineza (eu nestiind chineza, am făcut la intamplare), și tableta a ramas neagra, noroc ca am știut cum sa-i dau de cap (am apăsat timp de 30 de secunde pe butonul on/off). Bine ca am reușit, ca altfel dădeam de pereți cu ea.

#13
mie1dor

mie1dor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 24.11.2009
Consider bun raportul calitate - pret, se misca bine, fara lag in aplicatii sau jocuri, reda bine diverse formate media si streaming TV, volumul maxim pentru functia de telefon precum si cel minim pentru casti l-am "ajustat" cu MTK engineering mode, am testat si 4G cu un sim Orange ( ciudat ca la un sim Vodafone nu a aratat 4G desi exista semnal in zona ), bateria in jocuri / vizionare filme tine cam 4-5 ore, in stand-by , 2-3 zile

Attached Files



#14
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

 mie1dor, on 02 august 2016 - 18:34, said:

Consider bun raportul calitate - pret, se misca bine, fara lag in aplicatii sau jocuri, reda bine diverse formate media si streaming TV, volumul maxim pentru functia de telefon precum si cel minim pentru casti l-am "ajustat" cu MTK engineering mode, am testat si 4G cu un sim Orange ( ciudat ca la un sim Vodafone nu a aratat 4G desi exista semnal in zona ), bateria in jocuri / vizionare filme tine cam 4-5 ore, in stand-by , 2-3 zile
Cand nu cunosti ceva mai bun e normal sa te satisfaca ! Norocul tau ca ai ramas la acel nivel ...

#15
mie1dor

mie1dor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 24.11.2009
OFF TOPIC Stimabile, daca ai cunostiinta de o alta tableta mai performanta la acest pret ( sau mai jos daca se poate ) te rog lumineaza-ma / lumineaza-ne . In afara unui atac la persoana ( NU AI TU DE UNDE CUNOASTE "nivelul" meu in materie de tablete), postarea ta nu aduce nimic constructiv topicului.
Nu sunt platit de Vonino sa le fac reclama sunt un simplu posesor al unui exemplar de Xavi t7, atat!

#16
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Salut, am o nelamurire.
M-a rugat cineva sa-i caut o tableta ieftina, 3g, garantie. Am convenit sa-i caut una cu android 6.0, din cauza facilitatii native a SO de a mari memoria prin folosirea cardului SD.  Am gasit pe olx vonino xavy t7, cu android 5.1 garantie, pretul avantajos fata de magazin. Tableta e noua, arata foarte bine. M-am gandit ca nu-i o problema sa-i fac eu update la 6.0. Am cautat in magazinul online vonino si am vazut ca exista la vanzare ambele variante (android 5.1 si 6.0), bineinteles cu diferenta de pret. Le-am telefonat, am intrebat daca in cazul in care cumpar varianta cu 5.1, ii pot face update la 6.0. Mi s-a raspuns ca nu e posibil din cauza diferentelor existente pe placa de baza. Personal, am indoieli ca respunsul este sincer.
Intrebarea mea este: e cineva cu tableta vonino, indiferent de model, care a reusit sa treaca de la 5.1 la 6.0 ?

Edited by altuser09, 17 March 2017 - 21:19.


#17
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Revin, cei de la vonino , mi-au dat  raspunsul corect, exista diferente hardware. Deci nu orice tableta din modelul respectiv poate fi upgradata la 6.0.

#18
mie1dor

mie1dor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 24.11.2009
"Android 6.0 is compatible with Vonino tablets which has the bellow SN higher than:
For grey color, it's V70T7G16501
For red color, it's V70T7R04501"

De-aici: ftp://ftp.vonino.org/public/Firmware/Vonino_Tablets/Xavy_T7/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate