Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Cafenea Imobiliara - Colaps Imobiliar in Romania...

* * * * - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
28522 replies to this topic

#21511
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016
Karhu spunea de casa proprie nu de investiții.

#21512
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
adilushu - Ai ieșit bine cu banca și cu chiriașii ? Sunt curios să văd și pe cineva că a ieșit bine la calcule, mai este pe aici un user, Front, care cumpără cu banca garsoniere și le bagă la închiriat. Nu minte fiincă are și a văzut acte de case vechi și ce scrie în ele și eu știu foarte-foarte bine de tipul ăsta de acte.

Vezi că la 3.000 de euro pe mp cum vezi tu creșterea aia peste x ani nu este reală și nu vei avea cui să vinzi. Lumea face o mare confuzie - crede că dacă cumperi azi cu 2000 euro mp vei și vinde peste x ani cu 3000 euro mp fiincă cu atât vor vinde constructorii în zona lor. Ei nu iau în calcul că pe lângă blocul lor care va fi mai vechi peste 10-15 ani se vor construi altele care vor fi noi și căutate de cei ce vor să dea 3000 pe mp iar ei vor vinde cu un maxim de 2500 euro pe mp. Este exact cum este diferența în centru între cele făcute după anul 2004 și cele care se construiesc acum, alea puține care sunt.

Edited by goldstreing, 18 November 2018 - 20:28.


#21513
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
n-am iesit. adica so-so - intre timp am vandut proprietatile. Ca si bani am iesit pe plus, aveam un super deal pe vremea aia la credite in Euro, de-asta m-am bagat. As fi iesit insa mult mai bine daca faceam altceva cu banii. Mi-am dat seama ca nu e de mine businessul de inchiriat, nu-mi place, nu ma pricep.
Si ai mare dreptate apropo de vezi sa ai cui sa vinzi. Eu unul am avut noroc chior - altfel stateam si azi cu ele nevandute. M-am lecuit :)
Acum caut doar pt mine, ii las pe altii care se pricep sa faca businessul asta. Eu m-am indreptat spre alte zone.

#21514
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,898
  • Înscris: 25.06.2007

View PostMembruAnonim, on 18 noiembrie 2018 - 19:29, said:

A venit iarna, futu-i. Stam in casa...
A nins deja la Bucuresti? Hai aici, ca nu-i zapada deloc...

#21515
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Nu este zapada, este o rautate de-a lui dracnea la adresa firii

#21516
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKarhu, on 19 noiembrie 2018 - 11:39, said:


A nins deja la Bucuresti? Hai aici, ca nu-i zapada deloc...

O flescaiala de nedescris si un trafic infernal. Am facut 1.5 ore azi.

View Postcata, on 19 noiembrie 2018 - 12:00, said:


:)
Noroc ca am prins un super we break in manchester. Azi se strica vremea si la ei...

Imi pare rau ca a trebuit sa ma intorc la munca.

View Postadilushu, on 19 noiembrie 2018 - 11:30, said:

Acum caut doar pt mine, ii las pe altii care se pricep sa faca businessul asta. Eu m-am indreptat spre alte zone.

Share the info :)
Ce zone?

#21517
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,898
  • Înscris: 25.06.2007

View PostMembruAnonim, on 19 noiembrie 2018 - 14:37, said:

O flescaiala de nedescris si un trafic infernal. Am facut 1.5 ore azi.
Nashpa!
Eu in timpul ala merg la un sport, sau la sala, sau duc copiii la un curs, ceva, nu stau blocat in trafic...

#21518
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nici vorba. Nu cred o iota ce zici. Poate dormi desi nu cred nici asta. Sper ca realizezi ca m-am sculat la aceasi ora ca sa plec la.munca si tot ce s-a intamplat e ca am ajuns mai tarziu la birou.

M-a adus sotia, ea abia a ajuns la 10 ca sa aiba call conful cu "sefii ei de afara"...

Oricum ceea ce am sa fac la anul ... O sa imi iau zborurile de we break pe toate. Mi le programez de acum tot anul.

Chestie care tu nu poti sa o faci, na :)

#21519
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,898
  • Înscris: 25.06.2007

View PostMembruAnonim, on 19 noiembrie 2018 - 14:48, said:

Chestie care tu nu poti sa o faci, na Posted Image
Ma mut in Helsinki si pot, na! :)
Doar ca eu nu-s innebunit cu turismul cum nici tu nu esti cu artele martiale sau motociclismul, de exemplu...

#21520
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Pai distracția maxima o sa fie miercuri, când toată lumea o sa iasă cu mașina. 😂
Asa ca ori dam bani la metrorex, ori mergem cu căruța prin oraș.

#21521
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,898
  • Înscris: 25.06.2007

View Postmihaigerard, on 19 noiembrie 2018 - 15:01, said:

Pai distracția maxima o sa fie miercuri, când toată lumea o sa iasă cu mașina. ��
De ce, ce o sa fie atunci? :habarnam:

#21522
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostKarhu, on 19 noiembrie 2018 - 15:02, said:


De ce, ce o sa fie atunci? :habarnam:

Greva generala la metrou. ;)))
DNA firea se spala pe mâini, ministrul transporturilor e mai nou olguta....😂

#21523
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmihaigerard, on 19 noiembrie 2018 - 15:01, said:

Pai distracția maxima o sa fie miercuri, când toată lumea o sa iasă cu mașina. ��
Asa ca ori dam bani la metrorex, ori mergem cu căruța prin oraș.
Ori mergem pe jos.

#21524
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Sau așa, sau lucrezi de acasă. După posibilități.

#21525
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018

View Postmihaigerard, on 19 noiembrie 2018 - 15:01, said:

Pai distracția maxima o sa fie miercuri, când toată lumea o sa iasă cu mașina. ��
Asa ca ori dam bani la metrorex, ori mergem cu căruța prin oraș.

Cand Metrorex e in greva noi lucram de acasa. Doamne ajuta! Posted Image
Ce e mai trist e ca mai nou si trenurile sunt super aglomerate, deja trebuie sa imi planific cu atentie zilele cand ajung prin Bucuresti pentru ca sunt zile in care nu gasesc bilet.

Edited by nnestor, 19 November 2018 - 15:40.


#21526
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Ar fi drăguț la prima vedere dacă n-ai mai avea și alte treburi prin oraș.

#21527
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
In momente ca astea ajung sa aprecieze metroul si aia care au senzatia ca numai ratatii care nu au valoare si masina il folosesc, acum ca trebuie sa imparta traficul si cu ei parca viata nu mai e asa de misto Posted Image
Oricum traficul in Bucuresti o sa fie din rau in mai rau in urmatoarea luna si jumatate, incepe goana dupa cadouri, cumparaturi de sarbatori, anticipez ca noul an o sa vina cu niste rezolutii prin randul soferilor convinsi.
Acum, din seria Romania e saraca, parasita si pustiita, ieri seara, adica duminica seara, abia gaseai un loc de parcare la hypermarketurile mari, adica eu nu imi amintesc vreodata sa fi vazut parcarile mai mult de jumatate ocupate, ieri am avut efectiv un soc. Si unde merg eu nu e vreun Baneasa Shopping center, sa ne intelegem...

Anul asta multi din prietenii mei si-au schimbat sau planuiesc sa isi schimbe masina, pentru prima data aud discutii de genul poate ar fi timpul sa luam si o benzina, poate un hibrid ceva. La anul parca ma batea gandul sa imi schimb si eu masina, dar la cum se prefigureaza lucrurile o sa fie un an foarte bun pentru apartamente si parca vad ca iar aman :)

Edited by nnestor, 19 November 2018 - 15:58.


#21528
alexandrinabob

alexandrinabob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 06.02.2015
Se poate si mai rau, am facut comanda la hypermarket online cu o saptamana inainte ca sa prind loc la livrare. Si nu e nici macar luna decembrie.

Majoritatea corporatiilor incep sa zumzaie cand vine iarna, isi pregatesc vpn-urile/laptopurile pentru munca de acasa. O greva la metrou nici nu se simte.

Azi au venit la munca jumatate, jumatate munceau deacasa, s-au hatarat brusc cand s-au trezit si au vazut ce e afara.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate