Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

problema avast si skype

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Buna,
Am un laptop assus si pe el am instalat windows 8.  Pana acum o saptamana am putut utiliza Skype dar nu aveam instalat un antivirus si mai apareau unele probleme. Saptamana trecuta  m-a ajutat cineva sa instalez Avast care e gratuit si merge destul de bine. De cand am instala acel anitivirus nu mai merge Skype. Am incercat sa-l dezinstalez si sa-l instalez din nou dar tot nu merge. Imi apare o eroare de genul ca nu gaseste portul 80 sau 443. Ma poate invata cineva ce trebuie sa fac sa pot utiliza si acel antivirus si Skype?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,341
  • Înscris: 01.12.2001
Daca dezactivezi (nu dezinstalat, doar dezactivat 2 minute) AV iti merge Skype?
Dupa ce ai instalat Avast ti-a sters ceva din pc? (Gasit vreun virus).

#3
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Am incercat sa dezactivez si tot nu merge Skype.

Avast nu a gasit virusi si nu stiu sa fi sters ceva din PC.

#4
clipman

clipman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 25.04.2014
Antivirus aveai Windows Defender (functional si bun cu update activate), solutia cea mai simpla revino la Defender, sau incearca alt antivirus free.

Edited by clipman, 17 February 2016 - 17:25.


#5
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View Postdumitrucelmare2000, on 17 februarie 2016 - 16:32, said:

Buna,
Pana acum o saptamana am putut utiliza Skype dar nu aveam instalat un antivirus si mai apareau unele probleme. Saptamana trecuta  m-a ajutat cineva sa instalez Avast care e gratuit si merge destul de bine. De cand am instala acel anitivirus nu mai merge skype. Am incercat sa-l dezinstalez si sa-l instalez din nou dar tot nu merge. Imi apare o eroare de genul ca nu gaseste portul 80 sau 443. Ma poate invata cineva ce trebuie sa fac sa pot utiliza si acel antivirus si skype?
Nu mai sta niciodata fara un antivirus si nu dezactiva antivirusul niciodata . Probabil ca este nevoie sa intri la setarile antivirusului respectiv , la regulile antivirusului si acolo pui regula pentru ca programul Skype sa ajunga pe lista de exceptii astfel incat ca antivirusul sa nu-l blockeze . Succes ! Posted Image

Edited by IcecreamAlex, 17 February 2016 - 17:43.


#6
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
nu are treaba avast-ul . Avast si Skype sunt prieteni pe xp si win7, nu am avut nici un fel de problema. este adevarat ca  pe win8 nu am testat. verifica acele probleme de care te-ai lovit pana la instalarea avast-ului.

#7
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Am dezinstalat Avast si am instalat AVG si tot nu a mers. Dupa ce am instalat avg imi mergea si laptopul foarte greu. Dupa ce am dezinstalt antivirusul de tot si am reinstalat Skype, merge si merge si laptoăul destul de bine. Spuneti-mi ce antivirus free sa instalez ca sa nu-mi pape de tot resursele si sa mearge skype? Pe Laptom am Windows 8 pe 64 de bites.

#8
gigijorj

gigijorj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.05.2009
Pai, Avast?!Posted Image Posted Image

Edited by gigijorj, 19 February 2016 - 22:20.


#9
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
nici cu Avast nu mergea Skype.

#10
dumitrucelmare2000

dumitrucelmare2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2011
Se pare ca nu e antivirusul de vina. Dupa ce am dezinstalat antivirusul si am reinstalat Skype acesta din urma a mai mers vre-o doua zile. Imi apare urmatoarea eroare: sorry we couldn't conect to skype. Si pur si simplu nu se deschide. Cand aveam instalat skype aparea eroarea asta chiar in aceiasi zi. Ce sa fac?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate