Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

LIDL - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
5376 replies to this topic

#343
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
pentru cei interesati, saptamana viitoare au produse cu tematica "saptamana asiatica".
din pacate, observ ca au mai redus gama produselor "asiatice". sau, cine stie, nu sunt toate produsele afisate in catalog...

#344
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 03.06.2006
Ambele la fel de bune, mai ales când ai și o cafea lângă.

Attached Files



#345
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Eu le gasesc mereu duble, la ambalaj...unde sunt ca in poza, una bucata?

#346
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007
Saptamana trecuta am cam sarit calul, a fost prima data cand am platit 200 euro la Lidl (parca pe la 180 era precedentul record).
Si asta fara sa iau chestii scumpe (gen prosciutto di Parma la 25-30 euro bucata, etc).
Pana acu' ceva vreme ziceam ca las acolo 120-140 euro saptamanal, dar vad ca nu mai scap asa de usor :lol:

Attached Files

  • Attached File  Lidl.jpg   121.38K   93 downloads


#347
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cand eu iti ziceam ca las uneori si 600 lei :)

Am inceput sa ma duc singur si cand ma duc singur iau ce e pe hartie si putin pe langa si las 130-150 lei. Ieri am fost cu copiii si sotia si am lasat 300 lei :)
Pai au luat 2 cutii de inghetate la cornet la 9-10 lei fiecare... Sau tot felul de ciocolatele si alea atarna greu la pret, mult mai greu ca prosciutto sau guda.

#348
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015
În ''Super Sâmbăta'' de la 'Lidl' ,  în 2 Iunie 2018 , te bucuri de ofertele:

-40% Salată cu ton 'Nixe' 220g - 4,79 lei / buc.

-40% Cubulețe de bacon 'Dulano' 250g - 5,99 lei / buc.

-40% Mix de batoane de ciocolată 'Mister Choc' - 500g - 7,79 lei / pachet

Promoția este valabilă numai în limita stocului disponibil.

Meriți să fii surprins!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/96t2t8-mHQk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 02 June 2018 - 14:08.


#349
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Acum e saptamana orientala, cu tot felul de produse arabesti, turcesti, samd.
Rahat turcesc invelit in ciocolata, sucuk, carnati de miel, si altele care nu prea se gasesc de obicei in Lidl.

#350
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Ce semnifica bulina rosie urmata de 6z? Am vazut-o sub unele produse de la Lidl (exemplu pulpe de pui afumate). Am intrebat un angajat Lidl, mi-a spus ca e o indicatie pentru angajati. Nu pentru client. Am insistat dar nu mi-a spus nimic. Sunt curios ce e cu aceea bulina rosie urmata de 6z!

#351
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015
Probabil că trebuie vândută în maxim 6 zile, la prețul inițial, după care se reduce prețul sau se retrage de la vânzare și se ''reciclează''!

#352
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
S-au stricat multe produse la Lidl. Crenvurstii Pikok de porc, care erau printre cei mai buni, acum cu noua "infatisare", au si gust dubios, artificial. Carnatii oltenesti (pe care ii baga la reducere sambata asta) nu se pot manca -- am luat saptamana trecuta un pachet, nu s-au putut manca. Toti carnatii de la Lidl au gust de plastic, de chimicale. Despre micii lor nenorociti, care contin ceapa, maghiran, patrunjel si alte balarii, am scris aici. Deci aveti grija ce cumparati din Lidl, ca au stricat foarte multe produse in ultima vreme.

Attached Files

  • Attached File  crnl.jpg   38.68K   20 downloads


#353
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017
Sigur au schimbat chimicalele!  No ofense dar la 17lei/kg ce crezi ca primesti? Daca nu imi permit, mai bine mananc o data sa doua saptamani ceva care mai multa carne si mai putin petrol.

In lanturile mari de magazine un mezel decent incepe de la 60-70lei/kg.

La comerciantii mici sau magazine specializate gasesti produse buna (CARE NU SE VAND IN HIPER/SUPER MARKET) si la 45-50lei/kg.

#354
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Prietene, vezi ca 17 lei vor fi doar sambata, la reducere -- in mod normal sunt cu 40% mai scumpi!

Iar carnatii cu 70 lei pe kg sunt pentru fuduli "care isi permit" si mananca odata la 2 luni --- altfel, exista carnati Maestro 100% naturali la 30-35 lei / kg. I-am mai recomandat pe forum.

Si nu stiu de unde dracu v-a intrat in cap prostia asta -- carnatii buni trebuie sa coste 70 de lei. Ba nene, un kil de cotlet fara os costa 20-25 de lei! Si vorbim aici de carne macra, iar la carnati intra si grasime, deci costul de productie scade  --- deci pe ce sa platesti 70 de lei?!

Edited by Bibulus, 18 July 2018 - 12:53.


#355
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
sa stii ca nici carnatii maestro nu mai sunt cum erau la inceput, cand au aparut...au inceput sa bage zgarciuri in compozitie, parca nici gustul nu mai este atat de reusit...

#356
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
N-am mai luat in ultima vreme, dara daca i-au stricat si pe aia renunt sa le dau bani pe zgarciuri.
Asta e una din marile dume la producatorii de mezeluri din Romania -- am incercat zeci de tipuri de carnati, 99% dintre ei aveau zgarciuri. Nu se pot abtine sa nu bage si niste nasoale in carnati, de gasesti pe urma zgarciuri cand ti-e lumea mai draga.

#357
PBJF

PBJF

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.07.2018
Eu nu mai mănânc mezeluri de mult, mai iau așa o șuncă odată la 3 luni... Și mă uit pe etichetă după benzoat de sodiu, nitriți, că sporesc riscul de...(numai că o dau în O F F - T O P I C)
BTW, dacă ați văzut cârnații de pui, nu sunt grozavi, IMO mai buni sunt de porc, dar sunt mâncabili

#358
PBJF

PBJF

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.07.2018
Vorbind despre experiența mea cu Lidl~
Produse ce cumpăr des:
Chec Firenze. Bun dar fărâmicios. Am făcut un tort recent. ⭐⭐⭐⭐
Compoturi: Le dau gata. ⭐⭐⭐⭐⭐
Înghețată: Gellateli (cum s-o scrie) la cutie e bună. Am 3 cutii ⭐⭐⭐⭐⭐
Lasagna Chef Select. E bună și am găsit la ofertă. ⭐⭐⭐⭐⭐
Biscuiți cu ovăz Tastino. Sunt buni de ronțăit dar nu țin de foame. ⭐⭐⭐⭐
Legume. Nimic special. ⭐⭐⭐⭐
Pâine. În magazin au cuptoare dar folosesc aluat congelat deci... ⭐⭐⭐ Cea ambalată în plastic are nevoie de alt ambalaj că mucegăiește... ⭐⭐⭐⭐
Esențe? OK. Făină? Mi se pare că fură puțin la gramaj. ⭐⭐⭐
Haine. Chiar acum port o pijama cumpărată de la ei. Nu am avut probleme cu returul. ⭐⭐⭐⭐

Magazin și angajați:
Magazinul e organizat frumos. Cărucioarele mai au câteodată bonuri vechi în ele. Nu sunt dulăpioare dar dacă ai bagaje cu produse la intrare le lași la casa 9. Angajați - OK. La promoții gen cheltui 50 lei primești un puffle (sau cum 🤬 (:swearing:) le zice) nu am primit mereu ce trebuia. Dar odată am primit 20 de puffles din-ăia la... 20 lei? De  "Super Sâmbătă" găsești produsele, dar dacă vii după 20:00 pe etichetă e preț normal. Totuși la casă e preț redus.

#359
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017

View PostBibulus, on 18 iulie 2018 - 12:53, said:

Prietene, vezi ca 17 lei vor fi doar sambata, la reducere -- in mod normal sunt cu 40% mai scumpi!

Iar carnatii cu 70 lei pe kg sunt pentru fuduli "care isi permit" si mananca odata la 2 luni --- altfel, exista carnati Maestro 100% naturali la 30-35 lei / kg. I-am mai recomandat pe forum.

Si nu stiu de unde dracu v-a intrat in cap prostia asta -- carnatii buni trebuie sa coste 70 de lei. Ba nene, un kil de cotlet fara os costa 20-25 de lei! Si vorbim aici de carne macra, iar la carnati intra si grasime, deci costul de productie scade  --- deci pe ce sa platesti 70 de lei?!
Da, vor fi 24 de lei/kg.  Posted Image

Daca cunosti putin retailul, manufactura, logistica, o sa vezi ca pretul de productie al acelor carnati nu este mai mare de 5-6lei/kg.

Am facut o sugestie. Tu decizi daca mai cumperi sau nu.

#360
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Asa, si ce incerci sa spui? Ca observ ca-mi dai dreptate, ceea ce in regula, dar hai sa nu dublam posturile -- lasa ca le scriu eu ca am mai mult talent la sportul asta. Adica, dupa ce spun eu ca sunt costuri mici la producerea carnatilor, nu-i nevoie sa mai supralicitezi si tu si sa zici pe urma ca-i fac aia aproape gratis. Eventul, daca stii cum se produc (dupa cum lasi sa se inteleaga) spune concret costurile, detalii despre fabricatie, distributie, samd. Altfel, de garagara din asta "daca ai sti cum e cu...." e santul plin.

Edited by Bibulus, 18 July 2018 - 15:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate