Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

LIDL - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
5376 replies to this topic

#235
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

 86-APP, on 19 octombrie 2017 - 19:59, said:

Si cum te recunosc ?????
Dupa carja.

#236
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
La lidl berea Perlenbacher, produsa in Germania, e mai buna decat toate asa zisele beri produse in Romania, si costa si mai putin. 1,78 lei
N-are nici malai.
Dar romanul idiot..prefera Ursus

#237
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cumpara bere imperiala frantuzeasca la 750 tot de la lidl....dupa mine e cea mai buna bere

Edited by I2O, 20 October 2017 - 17:51.


#238
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016

 extropy, on 20 octombrie 2017 - 16:26, said:

La lidl berea Perlenbacher, produsa in Germania
Din cate stiu eu, nu mai este produsa in Germania de cativa ani. Acum mi se pare ca e facuta in Franta. Iar anumite tipuri sunt produse in Romania.
Eu am baut o vreme Perlenbacher la sticla de 330 ml (mai rar la 500 ml), dar apoi n-au mai respectat reteta initiala... mi se pare prea acidulata acum si mai slaba calitativ.

#239
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
Posibil sa ai dreptate.
Acum scrie pe ea Made in Germany.

Am fost si la penny..vaaai Nu Capere Nu Ansoa Saci de gunoi doar doua feluri cu plastic din ala subtire
Nu aveau avocado
Mizerie
Rafturi goale

Bleah
Am luat de mostra o bere de la penny marca proprie fix 1,78 lei made in germany. Aproape identica cu Perlenbacher.

Am luat de la Coop din italia bere la 0.60 euro..excelenta


Berea frantuzeasca e aia "de la abație"?

La lidl in bucuresti, ma refer

#240
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 extropy, on 20 octombrie 2017 - 21:22, said:

Posibil sa ai dreptate.
Acum scrie pe ea Made in Germany.

Am fost si la penny..vaaai Nu Capere Nu Ansoa Saci de gunoi doar doua feluri cu plastic din ala subtire
Nu aveau avocado
Mizerie
Rafturi goale

Bleah
Am luat de mostra o bere de la penny marca proprie fix 1,78 lei made in germany. Aproape identica cu Perlenbacher.

Am luat de la Coop din italia bere la 0.60 euro..excelenta


Berea frantuzeasca e aia "de la abaţie"?

La lidl in bucuresti, ma refer
Posibil sa fie asta...dar mie mi-a ramas in cap ca scrial imperial pe ea,tot asa cu dop de pluta
Poate era tot de abatie dar alt sortiment,pana nu merg sa ma mai uit la ele nu pot sa zic exact
Asta e
[ http://www.rayon-boissons.com/var/rayonboissons/storage/images/media/images/lidl-biere-du-mois-49894/320315-1-fre-FR/Lidl-biere-du-mois_large.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://ocen-piwo.pl/upload/b9bc3333b116352677b90c1114feade5.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by I2O, 20 October 2017 - 21:35.


#241
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
Da, am baut din asta. Very good, mon cher! :)



Dar parca nu o au tot timpul..sau nu o vad eu.

#242
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,573
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://thumbs.imgbox.com/54/74/7jvqVQPc_t.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

am fost azi pe la 11 sa cumpar, raftul gol... acum cateva zile plin... oare au dat navala la prima ora toti oamenii sau le opresc angajatii pt ei ?

altfel mi-e greu sa cred ca un raft intreg se poate golii atat de repede

Edited by beavis03, 21 October 2017 - 21:43.


#243
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
De obicei inca de la deschiderea magazinului apar bisnitarii sau persoane normale si iau cat mai multe bucati cand sunt promotii din astea, iar stocul e limitat, doar nu crezi ca baga la raft pana la ultima bucata din stocul disponibil in magazin.

#244
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

 beavis03, on 21 octombrie 2017 - 21:42, said:

[ https://thumbs.imgbox.com/54/74/7jvqVQPc_t.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

am fost azi pe la 11 sa cumpar, raftul gol... acum cateva zile plin... oare au dat navala la prima ora toti oamenii sau le opresc angajatii pt ei ?
Si una si alta --- iti dai seama ca la orice promotie angajatii isi opresc cat le trebuie pentru ei sau pentru a mai vinde si ei cateva bucati --- sa mai scoata un ban cinstit. Ce ramane, daca mai ramane ceva, pun in raft. Primii cumparatori care vin in magazin golesc raftul. De obicei, astia sunt buticarii care vin special pentru asa ceva -- acum spermarketurile au preturi mai mici decat angrourile si astia se aprovizioneaza din lidl, penny, kaufland. Metro are preturi mai mari decat supermarketurile --- ce adaos sa mai puna buticarul la o marfa deja mai scumpa decat in supermarket ? asa ca s-au reorientat si cumpara de la sursa cea mai convenabila, rad tot cand e oferta. A pus lidl limita de 10 bucati, dar degeaba -- iei cate produse vrei si doar pui despartitor intre ele, le trece pe alt bon.

Din punctul de vedere al Lidl lucrurile astea nu conteaza. Ei vor doar sa atraga omul in magazin, nu conteaza cine si cat cumpara. Merge pe ideea ca daca te-a adus in magazin nu pleci fara sa cumperi ceva, chiar daca nu mai gasesti oferta lor -- iei altceva mai scump.

#245
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Nu cred ca vinde un detergent noname un buticar. Nu de alta, dar il ia pe sus anaful sau economicul daca nu e acoperit cu acte. Daca era ariel, da, garantat are el o intrare pe factura, si poate vinde.
De la un angajat am inteles ca produsele astea la superoferta sunt tot mai putine. Acum cativa ani primeau paleti, acum daca primesc un palet intreg, e sarbatoare. Lidl e multumit, a bifat o reducere,  clientul care nu mai gaseste poate cumpara altceva... Marfa primita prefera sa o puna de seara, daca se poate, cu tot cu palet, sa nu mai munceasca la pus la raft si nici sa nu trebuiasca sa mai alinteze in timpul zilei si sa-l ia lumea pe sus cand aduce marfa.  Dimineata doar pune eticheta cu pret si 'las prostii sa se omoare'.

#246
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Am vazut ca unii cer factura pentru produse. Dar e clar ca nu cumpara pentru consumul lor, am vazut oameni cu zeci de ladite de rosii in Kaufland stivuite in carucior,  zeci de kile de struguri, baxuri de conserve, baxuri de sucuri ieftine.......

Si Lidl are si strategie pentru buticari -- cateodata baga la oferta baxuri intregi de produse, daca iei un bax faci nu stiu ce economie. Astea clar nu sunt gandite pentru cumparatorul de rand --- cine draq ia odata 24 de borcane de bulion sau 24 de cutii cu ciuperci !?!

#247
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Bibulus, on 22 octombrie 2017 - 09:01, said:

Am vazut ca unii cer factura pentru produse. Dar e clar ca nu cumpara pentru consumul lor, am vazut oameni cu zeci de ladite de rosii in Kaufland stivuite in carucior, zeci de kile de struguri, baxuri de conserve, baxuri de sucuri ieftine.......

Si Lidl are si strategie pentru buticari -- cateodata baga la oferta baxuri intregi de produse, daca iei un bax faci nu stiu ce economie. Astea clar nu sunt gandite pentru cumparatorul de rand --- cine draq ia odata 24 de borcane de bulion sau 24 de cutii cu ciuperci !?!
Restaurante
Unde nu exista metro probabil ca se aprovizioneaza de la lidl,carefura,auchan..etc

#248
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
@bibulus, nu isi opreste niciun angajat marfa ca sa revanda. In cel ma rau caz isi cumpara la deschiderea magazinului (nu e voie mai devreme) una doua bucati din ceva la promotie, fiind interzis sa ia mai mult. Si nu exista nici strategie pentru buticari, ca daca vine unul din ala iti goleste raftul imedat si restul zilei tu nu ai ce vine celorlalti clienti, lucru total nedorit!

#249
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 extropy, on 20 octombrie 2017 - 16:26, said:

La lidl berea Perlenbacher, produsa in Germania, e mai buna decat toate asa zisele beri produse in Romania, si costa si mai putin. 1,78 lei
N-are nici malai.
Dar romanul idiot..prefera Ursus
Desigur, matale sinteti inteleapta satului!

#250
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,517
  • Înscris: 30.10.2003

 extropy, on 20 octombrie 2017 - 16:26, said:

La lidl berea Perlenbacher, produsa in Germania, e mai buna decat toate asa zisele beri produse in Romania, si costa si mai putin. 1,78 lei
N-are nici malai.
Dar romanul idiot..prefera Ursus
Asta o pot incadra la gluma secolului. Pisoarca aia m-a facut sa nu mai calc la Lidl. Poate o fi fost lotul rau atunci. As putea sa-i mai dau o sansa zilele astea, or fi schimbat retea.

#251
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Care e berea asta minune? Aia la sticla de plastic?

Am cautat sj eu niste wiesbier la lild si nu aveau. Nu mai au sortiment?

#252
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Sub brandul Perlenbacher se vand vreo 6-7 tipuri de bere, poate si mai mult. Au si unele produse in Germania, dar am observat ca le baga doar in anumite promotii, de ex la "saptamana germana". Cea la pet e facuta in Romania. Cele la sticla stiam ca ar fi facute prin Franta (acum e posibil sa fie produse prin alte parti, nu am mai cumparat in ultima vreme).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate