Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Galaxy Note 7 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
2356 replies to this topic

#19
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View Postbarbarossa20042005, on 29 februarie 2016 - 08:33, said:

Inca folosesc batranul S4. Am asteptat degeaba Note5, am renuntat sa-l cumpar din cauza garantiei subrede. Dar imi trebuie un nou telefon in urmatoarele luni.
Va rog sa ma sfatuiti, stimati fani ai seriei Note: sa astept Note 6 sau sa-mi cumpar S7 Edge?
S7 Edge, pentru ca:
- nu stii daca va exista Note 6 (la cum l-au emaciat de features pe Note 5 si nu l-au facut disponibil in Europa, nu stii daca mai apare asa ceva, mai ales ca S7E este suficient de mare)
- poate nu-ti foloseste pen-ul prea tare.
- au reintrodus microSD-ul in S7E si ma indoiesc ca Note 6 va veni doar el cu baterie interschimbabila...
- daca iei Note 6, te vei bucura de un telefon performant abia prin Noiembrie... (in loc de peste cateva saptamani, pana vine si S7E la noi)

Sincer, nu cred ca Note 6 va rupe gura targului fata de S7E. Ce poate sa aduca in plus? Nu cred ca anul asta vor aparea SoC-uri mult peste Snapdragon 820 sau echivalentul Exynos. Infrarosu? Camera mult mai buna? Doar pen-ul nu merita asteptarea.

#20
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Note 5 era ca S6 Edge+ dar cu SPen, deci au fost si asemanatoare. Nici eu nu cred ca va avea cine stie ce upgrade hardware Note 6, dar niciodata nu stii cu Samsung.
Sunt imprevizibili, azi baga ceva, maine scot si tot asa. Au procesor, RAM, ecran, etc nu cred ca vor updata astea anul asta, dar cine stie.

Card, baterie mai mare, rezistenta la apa, camera asta buna, software-ul care vine cu SPen imbunatatit, poate ceva combinat intre Always-On Display si Quick Note cu pen-ul, infrarosu nu cred ca vor reintroduce.

#21
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007

View Postglumetu, on 29 februarie 2016 - 17:18, said:

S7 Edge, pentru ca:
- nu stii daca va exista Note 6 (la cum l-au emaciat de features pe Note 5 si nu l-au facut disponibil in Europa, nu stii daca mai apare asa ceva, mai ales ca S7E este suficient de mare)
- poate nu-ti foloseste pen-ul prea tare.
- au reintrodus microSD-ul in S7E si ma indoiesc ca Note 6 va veni doar el cu baterie interschimbabila...
- daca iei Note 6, te vei bucura de un telefon performant abia prin Noiembrie... (in loc de peste cateva saptamani, pana vine si S7E la noi)

Sincer, nu cred ca Note 6 va rupe gura targului fata de S7E. Ce poate sa aduca in plus? Nu cred ca anul asta vor aparea SoC-uri mult peste Snapdragon 820 sau echivalentul Exynos. Infrarosu? Camera mult mai buna? Doar pen-ul nu merita asteptarea.

Crezi că deja au renunțat la Note6?
Mie nu-mi place S7E tocmai ca este edge, nu-mi plac acele margini tăiate.

Mie mi-ar plăcea așa un telefon sa fie (anul asta) : ecran 5.5" super amoled, baterie peste 3500, camera poate sa fie ca cea de pe Note4 și android stock (sau un procesor SD ca sa pot sa bag Cyanogen)

Îmi place la Nexus6P: ecranul, amprenta, android stock, dar nu-mi place SD810 deloc deoarece din start a fost puțin 'bușit'..


#22
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
eu sper sa nu renunte la Note 6, ca am Note 3 si as cam vrea upgrade - Note 5 nu m-a satisfacut, nici daca ar fi fost disponibil pe aici.

dar tare ma tem...

View Postd4m4g3, on 01 martie 2016 - 09:57, said:

infrarosu nu cred ca vor reintroduce.
mare pacat, am o telecomanda care-mi integreaza tot in casa, la care am integrat comenzi vocale prin Tasker... o minunatie :lol:

#23
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
"The Samsung Galaxy Note 6 isn’t expected to launch for a few more months,
but the rumor mill has already kicked into full gear. We’ve already seen rumors
which claim that the new device will be equipped with 6GB of RAM, but new now
have a CPU-Z screenshot which shows the phone will sport 6GB of RAM along
with a 5.8-inch QHD display and 32GB of internal storage."
Sursa: link

Doar 50% ram valabil. (acum depinde si cate aplicatii avea deschise in fundal deoarece nu prea am vazut vreun android sa "suga" 3GB ram in idle)

Attached Files



#24
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Sper ca de data asta sa fie comenzi si in europa ca altfel nu stiu ce ne.am face :)))))

#25
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Alexandru, ca sa nu te dezamagesc, o sa-l iau si pe asta. Sa putem impartasi pareri pertinente despre telefonul pe care il avem in posesie.

Aveti putina rabdare ca deja vor incepe sa apara diverse scurgeri de informatii cu privire la Note 6 iar eu sunt foarte optimist. Cred ca o sa fie un telefon super tare. Poate putin mai bulky decat S7e, dar o sa fie un telefon frumos. Scuze, phablet :P

#26
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Nu stiu daca o sa mai pupam lacas pentru card si baterie detasabila...

http://isamsungalaxynote6.com/

#27
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Imi place cum arata, un adevarat telefon business.

Trebuie sa-mi pun banii la ciorap !

#28
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Si mie imi place dar sa vedem cum va fi in realitate.Asa se pare ca o sa avem o gramada de versiuni.

#29
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Nici pe departe nu cred ca o sa aibe asemenea design, e posibil sa ma insel insa nu cred, plus ca e foarte urat d.p.m.d.v.

#30
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Zici ca e un fel de Sony Z...

Bine, din considerente tehnice nu are cum sa arate asa. Nu poate avea bezelul atat de subtire nici pe laterale, nici sus si jos. E vorba de insasi grosimea materialului carcasei, rezistenta sticlei in locurile unde sunt decupaje si rezistenta mecanica a telefonului.

#31
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Cred ca va semana mai mult cu s7/edge ,aceleasi decupaje, insa pe partea hardware sper da fie ca note 4 adica sa calce orice in picioare la momentul respectiv
.

#32
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Asta cu calcatul in picioare e doar o chestiune de timp, pana cand iese un model, maxim in cateva luni, mai performant.

#33
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Se pare cu nu va exista note 6.
În toamnă se va lansa note 7.

#34
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007

View Postiliemirea, on 26 mai 2016 - 18:41, said:

Se pare cu nu va exista note 6.
În toamnă se va lansa note 7.

De unde ai mai scos-o si pe asta?

#35
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Cam asa se aude.Vor sa alinieze produsele,S7,S7E,Note7...Iphone7 :)

http://www.sammobile...-5-source-says/

https://www.androidp...-specs-features

Edited by lawrence74, 26 May 2016 - 19:48.


#36
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
N-ar fi o idee rea.

Quote

The main reasoning behind this move apparently has to do with consistency. Samsung wants all of its flagships released in the same year to have the same number - so if this pans out, in 2016 we'll have the S7, S7 edge, and Note 7. That way there's no chance of some consumers assuming that a Note 6 is a generation older than the S7 edge, for example.

Quote

a Note 6 competing with the iPhone 7 Plus could have been perceived as older by people who don't really know anything about the mobile market but do want to spend incredibly high amounts of money on phones.

http://www.gsmarena....-news-18408.php

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate