Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

UPC_Suport: AXN HD, Science HD&TNT HD-posturi cerute.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
114 replies to this topic

#37
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,343
  • Înscris: 22.10.2014
Bine fratilor... faceti ce vreti, parca le-ati baga de la voi.

#38
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Eu il am de pe Astra si evident stiu despre ce vorbesc Posted Image Era postul meu preferat din anii 90, practic de acolo am cunoscut o gramada de artisti. Aveau chiar si topuri cu muzica veche sa nu mai zic de weekenduri speciale. Aveau chiar si emisiune dupa amiaza denumit Interaktiv unde se baga muzica la cerere, moderatori Tobias, Heike etc. Dupa ce Viacom l-a luat au bagat numai seriale plus ceva muzica si atat apoi l-au scurtat ca e pana la ora 15. Urmeaza inchiderea lui (presupun).
In ultimul rand UPC o sa bage post nemtesc in HD cand plopul va face mere. :) E bine ca macar au pastrat Pro 7, RTL si Sat 1 dar nu se stie pana cand. Din partea mea sa le scoata, eu le receptionez oricum de pe Astra. M-am pregatit din timp.

Edited by Kalman2007, 17 February 2016 - 21:01.


#39
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Eu nu vreau sa le scoata tocmai le vreau in HD le am si eu pe astra dar sunt sd ,chiar vreau un pachet HD cu programe germane ,acum astept meciul pe ZDF HD din liga campionilor si nu e carton HD.

#40
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Normal ca nu e carton pentru ca la posturile nemtesti nu sunt probleme cu drepturile de retransmisie iar meciul de pe ZDF nu e foarte important http://www.tvspielfi...7087865307.html Posted Image Toate posturile publice nemtesti sunt transmise necriptat atat in SD cat si HD.
Restul poti sa le ai oricand daca ai o cunostinta in Germania si nici nu costa mult pe 1 an http://www.hd-plus.de/
Cateodata este pe liber si RTL Nitro HD cand joaca evident nemtii.
Dupa UPC nu are rost sa astepti. Aici se cere TNT si se baga Penthouse.

Edited by Kalman2007, 17 February 2016 - 21:20.


#41
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Si UPC nostru drag de ce nu negociaza ceva cu nemtii si pentru noi cand stiu ca stau prost cu partea de sport pe ZDF HD,ARD,SPORT1 sunt meciuri din liga campionilor si europa nu stiu daca vor da si de la euro,eu zic ca merita.Ce dracu asteapta cu dolce nu cu digi nu,TVR nu, unde dracu vedem euro pe net?Probabil ca vor sa plecam de la ei usor usor.

Edited by bacefaci, 17 February 2016 - 21:27.


#42
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru ca multi nu stiu germana (din pacate). Mai mult ca sigur nu cere nimeni aceste posturi. Eu m-am invatat minte, am asteptat destul dupa ei. Mi-am luat TV cu DVB-S2 si gata (antena o aveam din anii 90). Sunt peste 50 de HD-uri la 19,2 asa ca nu ma obosesc sa le cer canale nemtesti ca oricum nu se baga nimic. Ei chiar au eliminat din cele straine.

#43
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Eu unu mai bag mana in buzunar pentru pachete HD de la nemti de la italieni etc dar nu mai dau bani  pe panarame si balarii de tiganii etc.

#44
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Off doamne cate vise sunt pe aici.. astia nu au fost in stare sa introduca nici macar AXN HD si lumea viseaza la utopii pe care nici macar nu pot sa mi le imaginez. Singurii care sunt in stare sa transmita posturile astea sunt cei de la Ines, in rest pauza.

#45
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Nici macar un ZDF HD? un meci de aici ,un meci de la sport.ro se face de liga campionilor si la UPC dar ei sunt mai greu de cap.

Edited by bacefaci, 17 February 2016 - 21:53.


#46
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
ZDF-urile in HD le avem la Canal S. (ZDF HD, ZDF NEO HD, ZDF KULTUR HD)

Nu uitati ! Se poate orice, vointa insa nu exista, si am mai spus pe aici candva lucrul asta: Numarul 1 de pe piata are doar 26 de canale HD ! Nu ai de ce sa oferi mai mult daca lumea ramane la putin. As face o comparatie, dar comparatia e porcoasa si nu-si are rostul pe un forum.

#47
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015
Drepturile cu campionate europene sunt teritoriale.

La noi are dreptul doar Telekom. Chiar daca canale din Germania sau Ungaria transmit si ele aceleasi meciuri, o pot face doar in tara lor si pe teritoriul lor. Nu exista canal care sa transmita meciuri pe bani in toate tarile in care emite. Daca cineva ma contrazice si imi spune domne ca Sky... Sky cand transmite este localizat in tarile respective oricum si cumpara drepturile pentru acele tari in parte. Sper sa fie clar pentru toata lumea acum.

#48
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Nu ai citit mai sus ca pe ZDF HD (si nu numai) este Champions League necriptat?  :) Tu probabil te referi numai la posturile private sau unele publice. Uite ca nemtii sunt o exceptie. Mai transmit si F1 gratuit, Sport 1 iarasi e gratuit ca si Eurosport 1. Exemplele pot continua.

#49
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Aseară am văzut Gent-Wolfsburg ZDFhd urmează pe 9Martie Chelsea-PSG pe 16Bayern-Juve și pe Sport 1 din Europa Leque avem azi Augsburg - Liverpool și pe 23 FC Porto-Borusia eu chiar cer aceste 3 canale ZDFHD, ARDHD, și Sport1 și cred nu am găsit încă ca vor da și meciuri de la euro așa că decât sa-mi pun și o farfurie de la T mai scos 15 lei și dau UPC-ului dar vorbesc prostii acuma.

#50
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Vezi ca si OBN transmite cate un meci din Champions, si e FTA pe Eutelsat 16°E, dar e SD. Aseara a transmis Roma-Real. Alternative FTA pentru UCL si UEL sunt destule pe satelit.

#51
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007

View PostKalman2007, on 17 februarie 2016 - 20:57, said:

Eu il am de pe Astra si evident stiu despre ce vorbesc Posted Image Era postul meu preferat din anii 90, practic de acolo am cunoscut o gramada de artisti. Aveau chiar si topuri cu muzica veche sa nu mai zic de weekenduri speciale. Aveau chiar si emisiune dupa amiaza denumit Interaktiv unde se baga muzica la cerere, moderatori Tobias, Heike etc.
De asta l-am mentionat. Era si favoritul meu al anilor 90, unde muzica se trata intr-un mod profesionist. Pana a veni upc acu vreo 10 ani, societatea de cablu de dinainte il avea in grila dar pacat ca nu  mai e ce-a fost!

View Postqueron, on 17 februarie 2016 - 21:57, said:

ZDF-urile in HD  (ZDF HD, ZDF NEO HD, ZDF KULTUR HD) Nu uitati ! Se poate orice, vointa insa nu exista...

Va fi si vointa dar nu pentru ce insista clientii. Indata vine postul Pastelui si de iepuras se mai imbogateste Passion-ul!

#52
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
cate mesaje pe aici, cata pasiune si intensitate, iar UPC-suport nici macar n-a raspuns la un mesaj pe acest topic

ma asteptam la mai multa promptitudine..... nu un raspuns la 24 de ore.... dar probabil m-am obisnuit prea mult cu Orange_helper.

#53
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Nu-i merge netul,a fost suspendat pentru neplata.

Edited by bacefaci, 18 February 2016 - 13:18.


#54
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Propun să schimbăm denumirea topicului în : UPC, noi întrebăm, noi răspundem!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate