Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Pareri Supermarketpunctro

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
djiancarlo

djiancarlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2013
Va salut. Mi-am comandat un ceas de pe emag, bazandu-ma ca-i o firma serioasa si nu risc sa ma trezesc cu o facatura, problema e ca ele-s vandute de Supermarketpunctro. S-a mai aflat cineva in situatia asta? Ce parere aveti?

Intreb pentru ca am observat, dupa trimiterea comenzii, ca emag vinde si produsele fake_fake_site.banat.pentru.spam sau fashiondays, despre care n-am auzit pareri foarte bune.

#2
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Nu confundati ce vinde eMAG cu ce vand partenerii eMAG. eMAG doar pune la dispozitive o platforma si face o prima selectie a partenerilor - in rest, conditiile sunt aceleasi (aproximativ) si daca ati cumpara direct de la "parteneri".

Astfel ca eMAG nu vinde "fashionzile"...

#3
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006
si cand te gandesti ca dincolo era mai ieftin :)

#4
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
ce ceas era?
retur daca e fake si nu scrie pe undeva marunt in descriere ca e replica
apoi pangere la eMag si restul .

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 djiancarlo, on 16 februarie 2016 - 00:51, said:

Va salut. Mi-am comandat un ceas de pe emag, bazandu-ma ca-i o firma serioasa si nu risc sa ma trezesc cu o facatura, problema e ca ele-s vandute de Supermarketpunctro. S-a mai aflat cineva in situatia asta? Ce parere aveti?
Parerea mea e ca n-ai avut nici macar simpla curiozitate sa privesti ce scria exact sub pret. E trecut (sper eu) destul de clar daca produsul pe care-l comanzi e vandut direct de eMag (deci tratezi direct cu ei in caz de probleme/retur/garantie), sau e vandut de vreun partener ce se foloseste de platforma eMag pentru a-si comercializa marfa.

Daca viitoare deschide bine de tot ochii inainte sa deschizi portofelul!

Edited by Hider141, 16 February 2016 - 08:27.


#6
djiancarlo

djiancarlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2013
Chiar n-a mai comandat nimeni de pe emag ceasuri vandute de respectivii, sa-mi spuna daca au fost sau nu multumiti?

 botelucian, on 16 februarie 2016 - 08:17, said:

ce ceas era?
retur daca e fake si nu scrie pe undeva marunt in descriere ca e replica
apoi pangere la eMag si restul .

Fossil CH2951. Ceasul n-a ajuns pana acum. Am posibilitatea de a-l comanda si de pe watchshop, dar mi s-a parut mai de incredere siteul emag. Ma gandesc serios sa resping comanda.

 Hider141, on 16 februarie 2016 - 08:27, said:

Parerea mea e ca n-ai avut nici macar simpla curiozitate sa privesti ce scria exact sub pret. E trecut (sper eu) destul de clar daca produsul pe care-l comanzi e vandut direct de eMag (deci tratezi direct cu ei in caz de probleme/retur/garantie), sau e vandut de vreun partener ce se foloseste de platforma eMag pentru a-si comercializa marfa.

Daca viitoare deschide bine de tot ochii inainte sa deschizi portofelul!

Asta am vazut, problema a aparut cand am vazut ca emag vinde si produsele unor firme despre care au existat pareri mai putin bune.

Edited by djiancarlo, 16 February 2016 - 11:49.


#7
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Misto! Pe emag, la acest produs apare: 'Garantie inclusa: fără garanţie', asa ceva nici macar nu cred ca este legal! Este adevarat ca fosilele astea sunt niste chinezarii, dar sa vinzi cu tupeu asa ceva cu 590lei si fara garantie...Posted Image  Trimite-i la plimbare... parerea mea!

#8
djiancarlo

djiancarlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2013

 jozefin, on 16 februarie 2016 - 12:42, said:

Misto! Pe emag, la acest produs apare: 'Garantie inclusa: fără garanţie', asa ceva nici macar nu cred ca este legal! Este adevarat ca fosilele astea sunt niste chinezarii, dar sa vinzi cu tupeu asa ceva cu 590lei si fara garantie...Posted Image  Trimite-i la plimbare... parerea mea!

Am sunat la ei si mi-au spus ca garantia e inclusa, pe o perioada de 24 luni, dar ca "au uitat sa bifeze optiunea respectiva pe site". Ciudat...

#9
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Ar fi interesant de aflat dacă un ceas de 500 de lei este 50 ori mai fiabil față de unul la 10 lei...

Cică 2 ani ar fi garanția pentru Fossil Wakefield CH2951.

#10
djiancarlo

djiancarlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2013
Da, doi ani e garantia. Mi-a sosit astazi ceasul. Sunt curios cum e, daca voi fi multumit. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, prin care sa probez originalitatea produsului?

#11
georgianaana

georgianaana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.02.2016
Buna,

Am luat si eu un ceas fossil es3204 de pe emag vandut de supermarketpunctro, am primit garantie si factura fiscala. Am mers la Unirii am scurtat bratara, ceasul e original. Am vazut ca sunt multi vanzatori de ceasuri pe emag, acelasi ceas pe care l-am luat era vandut de trei vanzatori dintre care si emag. L am luat de la firma asta ca era pretul ok. M a sunat cineva de acolo, mi a zis ca se trimite cu garantie de 2 ani de zile si factura. Asa a fost. Cred ca astia de la emag fac selectii cu vanzatorii, nu stiu. Nu cred ca se preteaza sa li se denigreze numele. Acum la tv sunt reclame emag cu fashion in care arata si ceasuri.
Eu am mers la Unirii la bb de mi a scurtat bratara, m a costat 2o lei, daca il luam de la ei cica era gratis.

#12
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Originalitate la ce? La Fossil? Pai cine naiba s-ar obosi sa falsifice un Fossil?
E original, stai liniștit. Dacă era măcar un Tissot, atunci da, Iti puneai probleme de genu'.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate