Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Viata din Malta

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
xdanthrax

xdanthrax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 26.12.2013
Referitor la masina chiar nu știu exact, pe Malta transport găsești informații sau chiar poți sa le scrii dar, când vor ieși englezii din Europa se vor schimba niște treburi, înțelegerile cu ei or sa cam sufere

#56
Clau_UK

Clau_UK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 13.11.2014

View Postxdanthrax, on 01 iunie 2016 - 18:22, said:

Referitor la masina chiar nu știu exact, pe Malta transport găsești informații sau chiar poți sa le scrii dar, când vor ieși englezii din Europa se vor schimba niște treburi, înțelegerile cu ei or sa cam sufere


Da, dar asta daca vor iesi..eu totusi cred ca nu vor iesi din UE, sunt cam 60% pentru ramas si 40% pentru iesit. Daca chiar se vor razgandi cei care zic ca vor sa ramana, va fi probabil din cauza numarului mare a imigrantilor care vin.

Totusi, locuind aici, nu vad niciun avantaj cu vremea asta..e deprimanta..de ce aleg unii Anglia? Nu pot intelege..chiar nici banii nu sunt asa multi cum cred unii sau cum spera..in Irlanda si Germania poti castiga la fel si ca sa nu zic ca in Germania vremea e mai buna. Ma gandesc ca poate o fi din cauza limbii.

#57
xdanthrax

xdanthrax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 26.12.2013
Anglia s-a șters definitiv de la inima mea, o tara musulmană neoficial dar curând oficial, nu aș merge acolo nici în vizită...

#58
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Pai nu cred ca te poate obliga cineva :)


#59
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Postxdanthrax, on 02 iunie 2016 - 10:00, said:

Anglia s-a șters definitiv de la inima mea, o tara musulmană neoficial dar curând oficial, nu aș merge acolo nici ĂŽn vizită...

Germania? Franta? Suedia? Olanda? Canada? Romania? Australia? USA?
Cred ca in botswana e cum vrei...

Edited by avenirv, 02 June 2016 - 11:31.


#60
alex6

alex6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 29.07.2008
Buna! Am citit tot topicul si  multumim lui xdanthrax pentru informatii!! ne bate si pe noi gandul la o relocare in Malta, pentru ca in mare pare ceea ce cautam...,ne-ar  interesa sistemul de invatamant si cel medical, pentru ca avem doi copii si chiar nu am gasit informatii despre scolile din Malta :)) o problema pentru noi ar fi aceea ca nu avem meserii care sa ne permita o gasire usoara a unui job... asa ca ma gandeam daca legislatia e permisiva pentru a-ti deschide tu o afacere acolo, sau in afara de IT si sistemul medical, ce se mai cauta, spre ce sa ne orientam...avem si niste bani pentru zile negre pe care i-am putea folosi in a deschide o  mica afacere...
ne gandim de mult sa plecam din tara, si nu pentru ca ne este rau aici dpdv material cat pentru ca nu mai vrem sa suportam marlania, hotia si tigananeala din tara asta..
Multumesc pentru orice informatii!!

#61
Clau_UK

Clau_UK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 13.11.2014

View Postxdanthrax, on 02 iunie 2016 - 10:00, said:

Anglia s-a șters definitiv de la inima mea, o tara musulmană neoficial dar curând oficial, nu aș merge acolo nici în vizită...

Ai avut dreptate ca vor iesi din UE...sa vedem ce va fi..sincer nu prea ma mai intereseaza avand in vedere ca voi pleca in Malta anul asta/inceputul anului urmator si aici va dura 2 ani pana se va lua o decizie cu privire la legile impuse de autoritati pentru emigranti.

Edited by Clau_UK, 24 June 2016 - 08:46.


#62
xdanthrax

xdanthrax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 26.12.2013
Da, în principiu 2 ani dar in realitate, politically speaking, problemele au început mai de mult si se vor acutiza de mâine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate