Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cazul Bodnariu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4174 replies to this topic

#19
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostRhesus, on 13 februarie 2016 - 21:04, said:

Ne-am trezit noi, dăștepții de români să schimbăm legea Norvegiană.
tu automat te crezi inferior, adica un barzoi handicapat, care nu poate sa judece o lege, pe motiv ca-i roman
jenibil

#20
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014

View PostThinkAbout, on 13 februarie 2016 - 21:06, said:

tu automat te crezi inferior, adica un barzoi handicapat, care nu poate sa judece o lege, pe motiv ca-i roman
jenibil

Nu mă cred inferior. Legea este FOARTE CLARĂ. Îți atingi copilul, iar eu ca stat ți l-am luat. Nu-ți convine, out din Norvegia.

NU pot veni eu din România (sau Germania sau Italia) să schimb legea unei țări ! Este de râsul curcilor !

Dacă acestei familii Bodnariu îi convine să-și bată copilul, să vină la noi în țară unde poate să-l omoare, iar apoi părinții primesc cu suspendare. Tu te gândești cât de penibilă e situația ca un outsider să schimbe legea propriei țări ?

Este penibil! Și nu o spun eu, o spun inclusiv alți români. Merge deputatul Dolha (bleah) să schimbe legea în Norvegia Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by Rhesus, 13 February 2016 - 21:12.


#21
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostRhesus, on 13 februarie 2016 - 21:09, said:


Nu mă cred inferior. Legea este FOARTE CLARĂ. Îți atingi copilul, iar eu ca stat ți l-am luat. Nu-ți convine, out din Norvegia.

NU pot veni eu din România (sau Germania sau Italia) să schimb legea unei țări ! Este de râsul curcilor !
Un clasic in viata a scris ca dreaqul te vindeca de gripa si-ti da la schimb un cancer
Cand Norvegia a externalizat serviciul de protectie al copilului s-a pipi pe orice lege.

#22
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015

View PostThinkAbout, on 13 februarie 2016 - 21:06, said:

tu automat te crezi inferior, adica un barzoi handicapat, care nu poate sa judece o lege, pe motiv ca-i roman
jenibil
Posted Image
dap, asta e implictia.

#23
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Măi ... copilul ăla a fost luat din familie pt. un anumit motiv (nu pentru că așa s-a trezit statul Norvegian). A constatat, că a fost atins de părinți. (poate doar o dată lovit). Copilul s-a plâns educatoarei (ceea ce implică faptul că acelui copil NU II PLACE TRATAMENTUL aplicat de părinți), iar in secunda 2 a fost luat de la părinți.

Dacă această abordare a problemei nu ți se pare normală, îți recomand ...cât mai multe prezervative.... Sau dacă vrei să faci copii, hai în România unde e la liber (cu vânătăi, fără vânătăi, cu curea, etc.)

Edited by Rhesus, 13 February 2016 - 21:17.


#24
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015

View PostRhesus, on 13 februarie 2016 - 21:09, said:

Nu mă cred inferior. Legea este FOARTE CLARĂ. Îți atingi copilul, iar eu ca stat ți l-am luat. Nu-ți convine, out din Norvegia.
Posted Image Posted Image
ar trebui sa citesti legea inainte sa te rostogolesti pe aici.
nu de alta, dar sa nu cazi in ridicol fata de aia care au citit-o.

Edited by Arkenton, 13 February 2016 - 21:16.


#25
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Legea asta nu-i de azi de ieri, si-n urma cu 30 de ani, daca-ti loveai copilul, ramaneai fara el, nu numai in Norvegia. Nu faci copii pe banda rulanta, daca nu esti instare sa-i educi si sa-i cresti. NImeni nu i-a obligat pe Bodnariu, Nan, sau ceilalti maidanezi sa se duca-n Norvegia, nimeni nu i-a impiedecat sa studieze legile de acolo. Astea-s legile, respecta-le, daca nu te duce mintea, suporta consecintele.

#26
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015

View PostRhesus, on 13 februarie 2016 - 21:15, said:

Măi ... copilul ăla a fost luat din familie pt. un anumit motiv (nu pentru că așa s-a trezit statul Norvegian). A constatat, că a fost atins de părinți. (poate doar o dată lovit). Copilul s-a plâns educatoarei, iar in secunda 2 a fost luat de la părinți.
informeaza-te, ca deja incepi sa bati campii rau de tot.

View Postrumegus, on 13 februarie 2016 - 21:17, said:

Legea asta nu-i de azi de ieri, si-n urma cu 30 de ani, daca-ti loveai copilul, ramaneai fara el, nu numai in Norvegia. Nu faci copii pe banda rulanta, daca nu esti instare sa-i educi si sa-i cresti. NImeni nu i-a obligat pe Bodnariu, Nan, sau ceilalti maidanezi sa se duca-n Norvegia, nimeni nu i-a impiedecat sa studieze legile de acolo. Astea-s legile, respecta-le, daca nu te duce mintea, suporta consecintele.
demonstreaza-ti afimatiile.
fara argumente mesteci... rumegusPosted Image

Edited by Arkenton, 13 February 2016 - 21:17.


#27
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
La care din ele te referi? Ce nu ti-e clar? Daca tot vrei sa intrebi ceva, macar incearca sa formulezi inteligibil intrebarea.

#28
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostRhesus, on 13 februarie 2016 - 21:09, said:

NU pot veni eu din România (sau Germania sau Italia) să schimb legea unei țări ! Este de râsul curcilor !
Dar poti ca european sesiza abuzurile unui organ al statului, cu conditia sa nu fii handicapat bineinteles

#29
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015

View Postrumegus, on 13 februarie 2016 - 21:34, said:

La care din ele te referi? Ce nu ti-e clar? Daca tot vrei sa intrebi ceva, macar incearca sa formulezi inteligibil intrebarea.
nu te-am intrebat nimic. reciteste.
tu, ca om rational ce esti, ar trebui sa stii la ce ma refer.
daca nu stii, oricum nu conteaza.Posted Image

#30
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014

View PostThinkAbout, on 13 februarie 2016 - 21:43, said:

Dar poti ca european sesiza abuzurile unui organ al statului, cu conditia sa nu fii handicapat bineinteles

1. Norvegia NU este in Uniunea Europeana (e doar in Spațiul economic european)
2. Constituția unei țări este peste orice altă lege (europeană sau cum vrei tu să-i spui).

Tu ca cetățean european te supui în primul rând legii țării în care ești. Dar democrația românească este prost ințeleasă. Abuz ... abuz ... și în România, orice amendă este un abuz al organelor 'tule mama lor..

Bineînțeles, cu condiția să nu fii handicapat.

Ne curg mucii in ciorba, stam cu căcații de câine pe stradă în plină capitală europeană, și schimbăm noi normele în Norvegia Posted Image

Edited by Rhesus, 13 February 2016 - 22:12.


#31
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostRhesus, on 13 februarie 2016 - 22:05, said:

1. Norvegia NU este in Uniunea Europeana (e doar in Spațiul economic european)
ma refeream la faptul ca intre democratii se poarta ajutorul dat de cetateni ce apartin aceleiasi famili europene de a ajuta statele sa-si corecteze legea care lasa loc abuzului
daca in cazul Romaniei a fost aplicat principiul inainte de aderare, nu vad de ce nu s-ar aplica si in cazul Norvegiei?

#32
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostRhesus, on 13 februarie 2016 - 22:05, said:

1. Norvegia NU este in Uniunea Europeana (e doar in Spațiul economic european)
2. Constituția unei țări este peste orice altă lege (europeană sau cum vrei tu să-i spui).

Tu ca cetățean european te supui în primul rând legii țării în care ești. Dar democrația românească este prost ințeleasă. Abuz ... abuz ... și în România, orice amendă este un abuz al organelor 'tule mama lor..

Bineînțeles, cu condiția să nu fii handicapat.

Ne curg mucii in ciorba, stam cu căcații de câine pe stradă în plină capitală europeană, și schimbăm noi normele în Norvegia Posted Image
Balivernetul nu are ca temei legal Constituția Norvegiei, ci funcționează în baza unei legi ordinare, să știi. Nu are absolut nicio legătură cu Constituția și mai grav, o și încalcă pe alocuri.

#33
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostThinkAbout, on 13 februarie 2016 - 20:30, said:

Pentru ca mai toate topicele legate direct de caz sau care au avut legatura tangentiala cu cazul s-au inchis deschid acest topic, pentru a aduce informatii noi cu privire la acest caz.
De ce? Ca sa ce?
A, ca sa deschizi ochii viitorilor "cetateni" nervegieni de origine romana? Atunci da, nota 10!
Ca doar nu crezi ca isi vor schimba aia modul lor de viata dupa placul nostru.
E cu totul o alta lume, rasare soarele la 10 si apune la 14.
Faceti ceva si in privinta asta!

#34
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostRhesus, on 13 februarie 2016 - 22:05, said:

Tu ca cetățean european te supui în primul rând legii țării în care ești. Dar democrația românească este prost ințeleasă. Abuz ... abuz ... și în România, orice amendă este un abuz al organelor 'tule mama lor..
Eu discutam despre abuzurile comise de PC, nu de lege
In legatura cu respectarea sau nerespectarea legii se poate pronunta numai o instanta de judecata, indiferent ca legea-i norvegiana sau romana, nu un pulete de pe la serviciul de protectia al copilului
si din cate stiu, orice cetatean roman poate sa conteste cu celeritate in instanta, amenda data de organe
Bodnariu nu poate actiona cu celeritate, desi statul i-a luat copii

Edited by ThinkAbout, 13 February 2016 - 22:27.


#35
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostThinkAbout, on 13 februarie 2016 - 22:23, said:

ma refeream la faptul ca intre democratii se poarta ajutorul dat de cetateni ce apartin aceleiasi famili europene de a ajuta statele sa-si corecteze legea care lasa loc abuzului
daca in cazul Romaniei a fost aplicat principiul inainte de aderare, nu vad de ce nu s-ar aplica si in cazul Norvegiei?
Pentru ca Norvegia nu e membra UE? Posted Image

#36
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
În Norvegia se aplica legea supremă. După aceea se aplică orice rahat de directivă europeană sau alte prostii adoptate (dar în niciun caz decizii date de UE, deoarece NU apartine UE).

Eu ca cetățean european (fie român, ungur, bulgar, neamț), dacă mă simt neîndreptățit AM DREPTUL să mă judec, eventual la CEDO pt. încălcarea drepturilor omului.

Dar să fac demersuri pentru schimbare a legii unei alte țări (nici nu știu cum a trebuit să scriu o asemenea aberație) este ceva de domeniul fantasticului. (nu se poate transcrie o asemenea aberație)

Indiferent de structura internă (cică spuneți că acest Bern nu aparține de stat), toate treburile sunt strict interne! (e o problema internă, se discută eventual în tribunalele lor, ICCJ-ul lor, CCR-ul lor, etc). Dar in absolut nici un caz de către ... un român (mai ales de un român...) . Oare când ne vom putea vedea de lungul nasului?

Încă mai lipsește să propunem o lege aici în Parlament, pe care să o adopte senatorii români, și obligăm aplicarea ei în Novergia. Asta mai lipsește. Dar orice e posibil. Merge domnul Dolha, mama lor de norvegieni împuțiți. În 3 ani le schimbăm și constituția.

Edited by Rhesus, 13 February 2016 - 22:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate