Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Este posibila cresterea dupa 18-20 ani?

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#73
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Poti sa incerci cu doze mari de L-arginina, ~5 grame, in repaus.

http://www.ncbi.nlm....pubmed/18090659

#74
BarbaLunga

BarbaLunga

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.11.2015

View Postjeymz, on 13 februarie 2016 - 03:39, said:


Am 1.70m in capat. Legat de problemele medicale, nu prea am ce raspuns sa iti dau... Ai dreptate in privinta asta, insa nu a fost ceva care sa fi depins total de mine. Sunt constient ca acel tratament HGH necesita avizul medicului, insa din informatiile mele este unul scump si se injecteaza.(?) M-am mai documentat pe internet si am gasit niste pastile naturistice care sa stimuleze hormonii de crestere, iar pretul este ok sa zicem.


Va multumesc pentru intentia de a ma face sa ma simt mai bine, insa acest lucru mi s-a mai spus de catre familie de 1000 de ori cred si sincer nu ma ajuta deloc.
Mereu incerc sa ies din casa cu atitudine pozitiva insa pe parcursul a cateva ore aceasta se schimba rapid. Intotdeauna observ cum atentia este atrasa de catre cei inalti, iar cel scund e mereu in plus.
Asta este in natura omului, la fel ca in salbaticie, marimea impune respect, putere. Asta se doreste.
Cand ai zis ca vrei "sa pleci din aceasta lume", ma gandeam ca nu ai nici 1.60, dar esti bine la 1.70 Si eu sunt tot pe acolo(1.73), dar ma simt bine cu inaltimea mea. Sigur ca ma enervez cand vad copii din generala de 1.85, dar sunt mai inalt decat majoritatea fetelor macar. Fa exercitii de intindere si tractiuni/flotari pentru ca iti vor indrepta spatele/postura si intarii muschii lombari(pe mine m-au ajutat sa ma simt mai inalt si increzator). Sa stii ca mai importanta e atitudinea. Stiu un baiat de 1.65 care are mereu prietena si nu e nici frumos nici destept, dar este "infipt", si un alt baiat de 1.95 care este moale si se vede ca nu se simte bine cu inaltimea lui.

#75
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016
Revin dupa aproape 2 luni pe acest subiect, din pricina faptului ca ma simt foarte rau. Zilele astea, mintea si intreg trupul imi este acoperit de o energie neagra; ma simt foarte rau, depresiv, si foarte des suicidar. Pur si simplu nu mai pot .... Mi-am pierdut interesul pentru multe lucruri.

View PostBarbaLunga, on 23 mai 2016 - 09:48, said:

Cand ai zis ca vrei "sa pleci din aceasta lume", ma gandeam ca nu ai nici 1.60, dar esti bine la 1.70 Si eu sunt tot pe acolo(1.73), dar ma simt bine cu inaltimea mea. Sigur ca ma enervez cand vad copii din generala de 1.85, dar sunt mai inalt decat majoritatea fetelor macar. Fa exercitii de intindere si tractiuni/flotari pentru ca iti vor indrepta spatele/postura si intarii muschii lombari(pe mine m-au ajutat sa ma simt mai inalt si increzator). Sa stii ca mai importanta e atitudinea. Stiu un baiat de 1.65 care are mereu prietena si nu e nici frumos nici destept, dar este "infipt", si un alt baiat de 1.95 care este moale si se vede ca nu se simte bine cu inaltimea lui.
Sincer, o perioada scurta de timp am incercat sa ma consolez cu gandul ca nu am 1,60m ... Dar stai,despre ce vorbim aici? Exista vreo diferenta intre 1,6m si 1,7m? Tot o inaltime mica este. Am un prieten care are cam 1,62. si cand ies cu el suntem cei mai scunzi baieti in mare parte din timp. Rareori mai vad niste baieti sub 1,70 (vorbim de cei de la 14 ani in sus)
Recent se pare ca vad o gramada de fete  de inaltimea mea. Sincer ma simt de parca m-am micsorat in perioada asta. Sunt din ce in ce mai scund...

Am iesit cu doi prieteni, de 1,83 respectiv 1,80 si observ mereu ca toate fetele sucesc capul la prietenii mei, indiferent daca sunt pe partea lor sau nu. Intotdeauna sunt in plus, de implutura, sa fiu si eu acolo. Nu am ce face.
Sincer, ma gandesc serios sa ma izolez si sa nu mai ies din casa, mai ales cu prietenii mei, deoarece ma simt foarte mic langa ei. Nu am nicio sansa sa zicem daca ar fi 3 fete cu  noi. A treia fata cauta sa fuga mai repede. Nici daca as fi cel mai tupeist baiat nu as face nimic, pentru ca ar fi si mai penibil sa ma comport asa.

Am ajuns in pragul disperarii, ma simt inutil, inferior, netrebnic si am tot dreptul sa simt asta.

Edited by jeymz, 11 July 2016 - 04:47.


#76
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,793
  • Înscris: 20.10.2015

View Postjeymz, on 11 iulie 2016 - 04:45, said:

Am ajuns in pragul disperarii, ma simt inutil, inferior, netrebnic si am tot dreptul sa simt asta.

Nu e din cauza inaltimii.
Iti e foarte convenabil sa crezi ca e din cauza aia, dar nu are legatura
Mergi la psiholog

#77
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Inaltimea in cazul tau nu ar trebui sa te deranjeze cu nimic . Stii ce conteaza in final ? Nu muschii , nu inaltimea , nu pullla mare ci mintea, educatia , bunul simt, simtul umorului .. daca la capitolele astea ai probleme eu zic sa te axezi pe ele sa le aduci in parametrii decenti .
Ca sa scapi de gandurile negre , pune-te in pielea unora care au sub 1,65 si vei observa ca nici aceia nu au probleme la mansarda din cauza inaltimii . Totul depinde de tine , dar daca ai psihicul praf du-te la psiholog sa te tratezi !

#78
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,793
  • Înscris: 20.10.2015
https://www.youtube....kc#t=101.413138

#79
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016
Ce vrea sa semnifice acel clip?

#80
gerryconlon

gerryconlon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 15.07.2016

View Postjeymz, on 11 iulie 2016 - 04:45, said:

Revin dupa aproape 2 luni pe acest subiect, din pricina faptului ca ma simt foarte rau. Zilele astea, mintea si intreg trupul imi este acoperit de o energie neagra; ma simt foarte rau, depresiv, si foarte des suicidar. Pur si simplu nu mai pot .... Mi-am pierdut interesul pentru multe lucruri.

Sincer, o perioada scurta de timp am incercat sa ma consolez cu gandul ca nu am 1,60m ... Dar stai,despre ce vorbim aici? Exista vreo diferenta intre 1,6m si 1,7m? Tot o inaltime mica este. Am un prieten care are cam 1,62. si cand ies cu el suntem cei mai scunzi baieti in mare parte din timp. Rareori mai vad niste baieti sub 1,70 (vorbim de cei de la 14 ani in sus)
Recent se pare ca vad o gramada de fete  de inaltimea mea. Sincer ma simt de parca m-am micsorat in perioada asta. Sunt din ce in ce mai scund...

Am iesit cu doi prieteni, de 1,83 respectiv 1,80 si observ mereu ca toate fetele sucesc capul la prietenii mei, indiferent daca sunt pe partea lor sau nu. Intotdeauna sunt in plus, de implutura, sa fiu si eu acolo. Nu am ce face.
Sincer, ma gandesc serios sa ma izolez si sa nu mai ies din casa, mai ales cu prietenii mei, deoarece ma simt foarte mic langa ei. Nu am nicio sansa sa zicem daca ar fi 3 fete cu  noi. A treia fata cauta sa fuga mai repede. Nici daca as fi cel mai tupeist baiat nu as face nimic, pentru ca ar fi si mai penibil sa ma comport asa.

Am ajuns in pragul disperarii, ma simt inutil, inferior, netrebnic si am tot dreptul sa simt asta.

Amice, esti dobitoc rau, eu am 1.73 si ma doare la un metru in fata ca nu am 1.90. Nu mi-a lipsit nimic in viata cu inaltimea asta dar mai e si datoria ta sa te descurci. Sa disperi e cea mai mare prostie si nu te va face decat sa te simti mai rau. In afara de asta eu nu inteleg o treaba, tu crezi ca viata inseamna numai femei? La momentul potrivit o sa apara si femeia potrivita...

#81
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016
Sa ma descurc... cu ce? Nu stiu ce varsta ai, poate ai crescut in alta generatie. Eu sunt in generatia gresita. Nu pot sa nu disper pentru ca stiu ca nu pot schimba nimic in privinta asta. Pe langa faptul ca am inaltimea pe care o am, sunt si prost dezvoltat fata de copii de 15 ani chiar. Nu pot sa nu ma gandesc la asta pentru ca lumea imediat aduce vorba despre acest aspect. Fie fac glume despre mine(inclusiv unele fete). Nici nu ma iau in serios, indiferent de atitudinea pe care o am.
Ca tot vorbim despre ele, nu, nu consider ca viata se rezuma doar la femei... Am 20 de ani, nu am sarutat niciodata o fata si nici nu a dat vreuna semne ca ar vrea sa o faca. Multi dintre prietenii mei au avut sau au prietene, si nu au nicio problema cu ele. Cand merg cu ei observ ca toate se uita la tipul mai inalt. Este ceva firesc, femeile vor sa fie dominate, vor pe cineva puternic. De asta sufar mult pentru ca nu pot sa schimb acest aspect. Nu vreau sa ma bag pe gagicarit pentru a evita sansa de a ma face de ras. Cunosc oamenii acum.
Trec printr-o perioada foarte dificila (cea mai dificila) din viata mea, nu este nicio prostie adolescentina. Sufar de depresie, si sunt anxios datorita experientelor avute in copilarie. Nu m-am simtit niciodata apreciat, sau sa imi spuna cineva acest lucru. Am ganduri sinucigase. Consider ca o persoana langa mine mi-ar fi de ajutor, m-ar relaxa, ar fi o terapie. Probabil o relatie m-ar ajuta foarte mult chiar daca nu ar dura prea mult.

#82
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,793
  • Înscris: 20.10.2015

View Postjeymz, on 19 iulie 2016 - 23:49, said:

Sa ma descurc... cu ce? Nu stiu ce varsta ai, poate ai crescut in alta generatie. Eu sunt in generatia gresita. Nu pot sa nu disper pentru ca stiu ca nu pot schimba nimic in privinta asta. Pe langa faptul ca am inaltimea pe care o am, sunt si prost dezvoltat fata de copii de 15 ani chiar. Nu pot sa nu ma gandesc la asta pentru ca lumea imediat aduce vorba despre acest aspect. Fie fac glume despre mine(inclusiv unele fete). Nici nu ma iau in serios, indiferent de atitudinea pe care o am.
Ca tot vorbim despre ele, nu, nu consider ca viata se rezuma doar la femei... Am 20 de ani, nu am sarutat niciodata o fata si nici nu a dat vreuna semne ca ar vrea sa o faca. Multi dintre prietenii mei au avut sau au prietene, si nu au nicio problema cu ele. Cand merg cu ei observ ca toate se uita la tipul mai inalt. Este ceva firesc, femeile vor sa fie dominate, vor pe cineva puternic. De asta sufar mult pentru ca nu pot sa schimb acest aspect. Nu vreau sa ma bag pe gagicarit pentru a evita sansa de a ma face de ras. Cunosc oamenii acum.
Trec printr-o perioada foarte dificila (cea mai dificila) din viata mea, nu este nicio prostie adolescentina. Sufar de depresie, si sunt anxios datorita experientelor avute in copilarie. Nu m-am simtit niciodata apreciat, sau sa imi spuna cineva acest lucru. Am ganduri sinucigase. Consider ca o persoana langa mine mi-ar fi de ajutor, m-ar relaxa, ar fi o terapie. Probabil o relatie m-ar ajuta foarte mult chiar daca nu ar dura prea mult.

O relatie care se bazeaza pe mila e mai patetica decat singuratatea
Pune mana si schimba-ti realitatea, lasa perna

#83
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Jeymz, pentru tine nu mai exista nici o sansa. Tu suferi de prostie si din pacate asta nu se poate trata.

#84
gerryconlon

gerryconlon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 15.07.2016

View Postjeymz, on 19 iulie 2016 - 23:49, said:

Sa ma descurc... cu ce? Nu stiu ce varsta ai, poate ai crescut in alta generatie. Eu sunt in generatia gresita. Nu pot sa nu disper pentru ca stiu ca nu pot schimba nimic in privinta asta. Pe langa faptul ca am inaltimea pe care o am, sunt si prost dezvoltat fata de copii de 15 ani chiar. Nu pot sa nu ma gandesc la asta pentru ca lumea imediat aduce vorba despre acest aspect. Fie fac glume despre mine(inclusiv unele fete). Nici nu ma iau in serios, indiferent de atitudinea pe care o am.
Ca tot vorbim despre ele, nu, nu consider ca viata se rezuma doar la femei... Am 20 de ani, nu am sarutat niciodata o fata si nici nu a dat vreuna semne ca ar vrea sa o faca. Multi dintre prietenii mei au avut sau au prietene, si nu au nicio problema cu ele. Cand merg cu ei observ ca toate se uita la tipul mai inalt. Este ceva firesc, femeile vor sa fie dominate, vor pe cineva puternic. De asta sufar mult pentru ca nu pot sa schimb acest aspect. Nu vreau sa ma bag pe gagicarit pentru a evita sansa de a ma face de ras. Cunosc oamenii acum.
Trec printr-o perioada foarte dificila (cea mai dificila) din viata mea, nu este nicio prostie adolescentina. Sufar de depresie, si sunt anxios datorita experientelor avute in copilarie. Nu m-am simtit niciodata apreciat, sau sa imi spuna cineva acest lucru. Am ganduri sinucigase. Consider ca o persoana langa mine mi-ar fi de ajutor, m-ar relaxa, ar fi o terapie. Probabil o relatie m-ar ajuta foarte mult chiar daca nu ar dura prea mult.

Mah, lasa prostiile si gandurile tampite sa te sinucizi. Nu am pretentia ca sunt vreun destept si ca pot sa-ti dau solutii, in primul rand concentreaza-te pe altceva (realizari profesionale, hobby-uri) si vezi-ti de treaba, vine ea si femeia... Cand o sa ai femeie nu o sa stii cum sa faci scapi de ea.

#85
jeymz

jeymz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.02.2016

View PostFriskey, on 20 iulie 2016 - 17:27, said:

Jeymz, pentru tine nu mai exista nici o sansa. Tu suferi de prostie si din pacate asta nu se poate trata.
Esti doctor de mi-ai dat acest diagnostic? Nu ma cunosti in realitate, judeci gresit din niste postari.

View Postgerryconlon, on 20 iulie 2016 - 18:20, said:


Mah, lasa prostiile si gandurile tampite sa te sinucizi. Nu am pretentia ca sunt vreun destept si ca pot sa-ti dau solutii, in primul rand concentreaza-te pe altceva (realizari profesionale, hobby-uri) si vezi-ti de treaba, vine ea si femeia... Cand o sa ai femeie nu o sa stii cum sa faci scapi de ea.
Din pacate, inaltimea are legatura cu toate, cariera si viata sociala. Nu am cum sa nu ma gandesc la acest lucru, din moment ce am experimentat multe lucruri negative datorita inaltimii.

#86
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,793
  • Înscris: 20.10.2015
https://en.wikipedia...oan_Gyuri_Pascu

#87
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Nu trebuie sa fiu doctor ca sa imi dau seama ca esti de-a dreptul batut in cap.

#88
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004

View Postjeymz, on 11 iulie 2016 - 04:45, said:

Am ajuns in pragul disperarii, ma simt inutil, inferior, netrebnic si am tot dreptul sa simt asta.

Din pacate cu cat te simti asa cu atat mai mult lumea te va ignora si te va considera asa cum te simti tu. Datorita faptului ca te simti inferior te vei comporta ca o persoana inferioara si lumea nu te va lua in serios si vei fi ignorat. Trebuie urgent sa te duci sa vorbeti cu un psiholog sau poate chiar cu un psihiatru care sa te ajute sa iti construiesti increderea in tine. Nu sunt moderator si nu pot lua o astfel de decizie insa cred ca acest topic nu isi mai are rostul deoarece vorbim probleme ce tin de psihologie sau psihiatrie; am cam ajuns la concluzia ca dupa 20 de ani foarte rar se mai creste.

Nu stiu in ce masura o sa te ajute insa iti pot da exemplul a doi colegi de la facultate care erau mici de statura (sub 1,70). Unul din ei era foarte destept si invata foarte bine insa era asa oarecum mai timid de felul lui si cam facea lumea misto de el. Un alt coleg care avea peste 1,80 tot il intreba pe colegul scund daca si-a luat Danonino-ul dimineata. Eu odata am pierdut la carti si pedepasa mea a fost sa ma duc sa il iau pe asta micu pe sus, lucrur pe care l-am si facut.

Al doilea coleg scund nu invata prea bine insa era foarte bun de gura de ii facea pe toti din vorbe. Era ceva de speriat omul le vrajea si pe fete de nu stiau saracele ce e cu ele, si nici un baiat nu indraznea sa se puna cu el. Avea un tupeu fantastic de se ducea la fete de fata cu toata lumea si le punea mana pe fund fara ca fetele sa reactioneze, nu stiu cum facea le hipnotiza habar n-am. Tonul vocii lui si modul cum vorbea le facea pe fete sa il lase sa face ce vrea cu ele si sa puna mana pe ce vroia el.

Ideea e ca atunci cand ai o inaltime mica e naspa insa poti sa compensezi prin atitudine. Parerea mea.

#89
flo_rida

flo_rida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.07.2016
Hei, mi-am facut acest cont special pentru a raspunde la acest topic postat de tine.

Intr-adevar, lumea/societatea de astazi este construita pe lucruri nesemnificative , fara morala. Fetele de astazi sunt superficiale. Intotdeauna va predomina instinctul salbatic, iar femeile se vor uita la masculii puternici, dominanti. Asta conteaza la prima vedere, inaltimea si aspectul fizic(fata) ies in evidenta. Sunt sanse foarte mari sa fii refuzat datorita acestor lucruri. Din pacate, lucrurile cu adevarat importante nu conteaza. Degeaba ti se spune sa fii tu insuti, din moment ce toata mass-media promoveaza cocalarii, si arunca cu ra**t (scuzati expresia) in ceilalti. Oamenii scunzi sunt vizati in acest caz. Pe de alta parte, daca ajungi sa fii bogat, toate aceste lucruri nu vor mai conta. Vei putea sa ai aproape orice femeie (90% din ele) pentru ca ele nu se vor mai uita la inaltimea/aspectul tau, ci la inaltimea portofelului. De aici rezulta faptul ca traim intr-o lume de cacao. Nu mai exista sentimente sau dragoste. De asta trebuie sa tratezi lumea in felul cum te trateaza ea, sa te doara la basca.

Din ce ai scris tu pana acum, pari o persoana timida, care sta in banca ei. Nu esti un macho man, probabil respecti femeile prea mult. Sa stii, ca in acest caz, ele nu te vor baga in seama. Trebuie sa fii mai tupeist, cateodata sa intreci limita(bine, sa nu devii un nesimtit, decat daca o cere fata). Nu stiu daca mai are rost sa iti ofer sfaturi, din moment ce acest topic are mai mult de 5 luni iar tu nu te-ai schimbat in aceasta perioada deloc. Continui sa gandesti negativ, sa te izolezi si sa nu iesi din zona de comfort.

Intr-adevar, sa fii scund este o problema. In general, femeile vor un partener cu 6-10 cm mai inalt, pentru a se simti mai feminine, mai protejate. Mai vor sa poarte si tocuri ca deh, e fashion. La inaltimea ta, ai fi exact la limita. La 170cm ai tai, esti in procentajul de 17% (adica esti mai inalt decat 17% dintre barbati la nivel mondial, probabil in Romania esti undeva pe la 30-40%). Iata cum ar trebui sa interpretezi procentajele, conform unui site bazat pe studii despre inaltime:
Percentile < 5: Short stature (daca esti sub 5% esti considerat scund, adica sub 165cm)
Percentile >= 5 and < 95: Normal stature (intre 5-90% este considerata o inaltime normala, adica de la 166-188cm)
Percentile >= 95: Tall stature (de la 189cm in sus esti considerat inalt. In opinia mea, orice trece de 180cm este inalt, mai ales in Romania. La 190cm cam esti urias, si este oricum o inaltime destul de rara. Nu vezi oameni peste inalimtea asta zilnic, poate doar in tarile nordice. Aia sunt cei mai inalti.)
Asadar, pot sa iti spun ca 170cm este o inaltime rezonabila si destul de comuna in Europa(mai ales in Romania), vezi barbati de inaltimea asta si sub foarte des.

Inca ceva, ai aici o lista cu niste celebritati care nu sunt foarte inalte:
Spoiler

Avantajul acestor persoane este ca ele sunt celebre, deci pot obtine orice isi doresc in mare parte(poate fericirea mai greu, dar asta depinde de ei foarte mult).

Spui ca esti(te simti) mereu in plus in grupul tau de prieteni, ca fetele nu te baga in seama. Asta pentru ca esti mai greu de observat, poate datorita aparentei, fie ca pari mai tanar, fie ca ai o postura proasta, nu pari increzator in tine. De asta se uita mereu la prietenii tai mai inalti si mai robusti, deoarece ei isi afiseaza caracterul de mascul alfa. Femeile sunt atrase de mai multe lucruri la un barbat. Fizicul, limbajul corporal(acesta conteaza foarte mult), inteligenta, prima impresie etc. Incearca sa adopti o postura corecta, sa mergi cu pieptul in fata mereu, sa pari mandru si impunator. Trebuie sa lucrezi la felul cum abordezi o fata, probabil tu nici nu incerci. Trebuie sa iti iei inima in dinti, si sa o faci. Daca esti respins nu este nici o problema. Mergi inainte, tot incerci. Sa stii ca si barbatii inalti sunt respinsi, unii au probleme serioase. Daca nu incerci sa iesi din zona de comfort, nu vei reusi niciodata.

Un alt lucru pe care ar trebui sa il faci, este sa ceri ajutor de la prieteni. Bine, asta suna putin ciudat, dar ei ar trebui sa te acopere/sa iti ofere drum liber. In timp ce ei se baga pe fetele alea mai nasoale(fara sa jignesc pe cineva anume), tu ai cale libera spre alea bune, sau de care te simti atras. Astfel, e foarte probabil sa nu fii respins. Ai grija pe ringul de dans, sa stii ca este foarte important sa te misti bine, in acest fel ti-ai marit enorm sansele sa ii iei numarul unei fete. Femeilor le plac barbatii care stiu sa danseze.

In ceea ce priveste faza cu prejudecatile, ar trebui sa sa le faci uitate. Stiu ca societatea e bazata pe anumite concepte, ca barbatul trebuie sa fie nu stiu cum, inalt cu ochi albastrii si cu pachetele si sa aiba nu stiu ce masina si multe zerouri in cont. Asta viseaza pustoaicele alea care nu stiu inca ce conteaza in viata.

Daca iti place de o fata, fie ca este mai inalta decat tine, de aceeiasi inaltime, sau mai scunda, fa o miscare. Daca vei da inapoi de fiecare data atunci vei regreta toata viata. Nu merita sa traiesti viata cu regrete. Trebuie sa risti. Nu exista lege care sa interzica ca un partener de inaltimea x sa aiba o partenera de inaltimea y.

Ma scuzati ca am scris asa mult, si aproape cu greseli(este si tarziu). Apropo, asta este gandirea occidentala, si probabil cea mai sanatoasa. Noi romanii suferim la capitolul acesta, suntem un popor mai depresiv. Nu am reusim sa ne depasim pe noi insine.

#90
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,793
  • Înscris: 20.10.2015

View Postflo_rida, on 28 iulie 2016 - 02:49, said:

Hei, mi-am facut acest cont special pentru a raspunde la acest topic postat de tine.


entirely agree
i love you!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate