Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Cum se procedeaza cand mergi la prima ta spovedanie (adult) ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
70 replies to this topic

#37
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 dark, on 22 februarie 2016 - 08:35, said:

Si nu poti face asta direct lui Dumnezeu? ma refer la marturisirea cu credinta.
Dumnezeu lucrează prin oameni, tu încă nu ai aflat? O spune însuși Hristos, care o specifică clar chiar în cazul spovedaniei.

#38
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 mario_bril, on 22 februarie 2016 - 08:40, said:

Dumnezeu lucrează prin oameni, tu încă nu ai aflat? O spune însuși Hristos, care o specifică clar chiar în cazul spovedaniei.
Unde spune?

#39
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 dark, on 22 februarie 2016 - 08:41, said:

Unde spune?
În Biblie, desigur. :yes:

#40
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 mario_bril, on 22 februarie 2016 - 08:47, said:

În Biblie, desigur. Posted Image
Stiam ca vei eschiva. Asa faci de fiecare data. multi utilizatori s-au plans de aceasta atitudine a ta.
[ https://i.imgur.com/MRCyQ4d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 dark, on 22 februarie 2016 - 08:49, said:

Stiam ca vei eschiva. Asa faci de fiecare data. multi utilizatori s-au plans de aceasta atitudine a ta.
Hai nu mai plânge și pune mâna și citește Biblia. :icecream:

#42
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 mario_bril, on 22 februarie 2016 - 08:40, said:

Dumnezeu lucrează prin oameni, tu încă nu ai aflat? O spune însuși Hristos, care o specifică clar chiar în cazul spovedaniei.
saracul zeu al tau, nu e bun de nimic, nu e in stare sa preia rugaciunile in care oamenii isi spun pacatele, i trebuie niste pacatosi ca intermediari, jalnic zeu, dar Dumnezeul nostru conform cuvantului Sau ne preia direct toate rugaciunile, Dumnezeu adevarat nu ca al tau un zeu fals.

#43
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 mario_bril, on 22 februarie 2016 - 09:23, said:

Hai nu mai plânge și pune mâna și citește Biblia. Posted Image
Nu vrei totusi sa-mi arati unde se spune despre "spovedanie"? Ajuta-ma, te rog.

#44
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014
Exact sub aia unde spune ca femeia sa-si tina gura si ca-i este interzis sa-i invete pe altii. :)

#45
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 BadAstronomy, on 22 februarie 2016 - 12:11, said:

Exact sub aia unde spune ca femeia sa-si tina gura si ca-i este interzis sa-i invete pe altii. Posted Image

13. Caci intai a fost intocmit Adam, si apoi Eva.
14. Si nu Adam a fost amagit; ci femeia, fiind amagita, s-a facut vinovata de calcarea poruncii.
15. Totusi ea va fi mantuita prin nasterea de fii, daca staruie cu smerenie in credinta, in dragoste si in sfintenie.



nu este!
trecem la capitolul urmator? :huh:

#46
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014
Ce rost are sa se certe cineva cu tine ? Sunt chiar cuvintele Mantuitorului - Pacatele pe care le veti ierta vor fi iertate si in cer. Si dincolo Apostolul Iacob spune ca pacatele le vor fi iertate prin rugaciunea celorlalti.

Dar probabil ca mintea ta scrantita o sa spuna ca se referea doar la apostoli si dincolo la batrani. Pai cum, ori i te poti marturisi direct la Dumnezeu, ori te puteai marturisi si apostolului sau batranului :)))))))))

#47
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 BadAstronomy, on 22 februarie 2016 - 12:21, said:

Si dincolo Apostolul Iacob spune ca pacatele le vor fi iertate prin rugaciunea celorlalti.

Te rog sa-mi arati textual.

#48
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014
"Mărturisiţi-vă unii altora păcatele şi rugaţi-vă unii pentru alţii, ca să fiţi vindecaţi. Mare* putere are rugăciunea fierbinte a celui neprihănit.

Ia auzi cica nu doar lui Dumnezeu. Doamne ce eretic era si Apostolul Iacov, saracul n-a citit cartile adventiste si nici nu a stat de vorba cu cucoanele pe forumuri ca sa inteleaga ca trebuie sa marturisesti pacatele doar lui Dumnezeu. :D

Vezi ca am dat citate din Biblia voastra :P

#49
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 BadAstronomy, on 22 februarie 2016 - 12:25, said:

"Mărturisiţi-vă unii altora păcatele şi rugaţi-vă unii pentru alţii, ca să fiţi vindecaţi. Mare* putere are rugăciunea fierbinte a celui neprihănit.

Nu vad aici nimic despre iertarea pacatelor...
Observ ca apostolul recomanda rugaciunea pentru vindecare.
Iar ca sa se primeasca acea vindecare, trebuie marturisite pacatele unii altora. Adica eu ti-am furat tie o gasca, iti marturisesc si ti-o dau inapoi, tu marturisesti pacatul ca mi-ai zgariat masina etc. (am dat exemple)

#50
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 BadAstronomy, on 22 februarie 2016 - 12:25, said:

"Mărturisiţi-vă unii altora păcatele şi rugaţi-vă unii pentru alţii, ca să fiţi vindecaţi. Mare* putere are rugăciunea fierbinte a celui neprihănit.

Ia auzi cica nu doar lui Dumnezeu. Doamne ce eretic era si Apostolul Iacov, saracul n-a citit cartile adventiste si nici nu a stat de vorba cu cucoanele pe forumuri ca sa inteleaga ca trebuie sa marturisesti pacatele doar lui Dumnezeu. Posted Image

Vezi ca am dat citate din Biblia voastra Posted Image
si asa ai inteles tu de acolo Posted Image pai daca voi asa intelegeti Biblia e clar ca lingeti oase si va tarati pe genunchi si coate in jurul bisericii.
Aia deci inseamna ca ne putem marturisi pacatele unii altora deci si la vecinul si gata, vecinu ma scapa de pacat, ca nu scrie acolo ca la popa Posted Image

Ca sa intelegi si tu, desi mi-e clar ca nu o sa vrei, dar e problema ta, acolo se face referire asa:

Daca eu i-am gresit lu vecinu Ion, ma duc si i marturisesc pacatul, si-mi cer iertare la Ion ca asa se cade sa faca un crestin, si Ion ma iarta, ti-e clar?
Apoi Dumnezeu ma iarta si el pentru ca am fost credincios si mi-am cerut iertare celui care i-am gresit.

Edited by bogdan_popescu, 22 February 2016 - 12:30.


#51
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014
:))))))))))))))

Pai normal ca acolo unde cititi alb voi intelegeti negru, nici nu-i de mirare. Ca altfel nu ajungeati in tot felul de fundaturi satanice.

Iata ca nu trebuie sa i te marturisesti doar lui Dumnezeu ci si vecinului acum. Si apostolilor, ca scrie ca si ei puteau ierta pacatele. :)))))))))

#52
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 BadAstronomy, on 22 februarie 2016 - 12:32, said:

Iata ca nu trebuie sa i te marturisesti doar lui Dumnezeu ci si vecinului acum.

Nu crezi ca ar trebui sa dezvalui adevarul cui ai gresit?

#53
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014

 dark, on 22 februarie 2016 - 12:27, said:


Nu vad aici nimic despre iertarea pacatelor...
Observ ca apostolul recomanda rugaciunea pentru vindecare.
Iar ca sa se primeasca acea vindecare, trebuie marturisite pacatele unii altora. Adica eu ti-am furat tie o gasca, iti marturisesc si ti-o dau inapoi, tu marturisesti pacatul ca mi-ai zgariat masina etc. (am dat exemple)

Nu scrie nimic de gasca. Arata-mi in Biblie unde scrie de gasca. Eu vad ca scrie " marturisiti-va pacatele unii altora" Si rugati-va unii pentru altii .

#54
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

 BadAstronomy, on 22 februarie 2016 - 12:33, said:


Nu scrie nimic de gasca. Arata-mi in Biblie unde scrie de gasca. Eu vad ca scrie " marturisiti-va pacatele unii altora" Si rugati-va unii pentru altii .
Eu dadusem niste exemple.
"unii altora" nu inseamna "toti unuia"; unii altora inseamna eu tie, tu mie, daca e cazul.Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate