Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandare aparat de ras

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Eu nu stiu cum reusec unii sa se barbiereasca cu Gilette albastru sau rosu de unica folosinta. Pe mine ma irita.
Ma impact cu Gilette mach 3, lamele de la sensitive sunt mai ok.
Eu am si aparat clasic, e ok. E ceva mai greu sa gasesti in magazine fizice lame ok.

Am remarcat ca e mai ok daca folosesc sapun cu pamatuf in loc sa folosesc spuma sau gel. Merge cred cam orice pamatuf. Daca vrei aspru iei din par de mistret sau cal, daca vrei mai fine iei artificial sau unul de bruscuc, doar ca alea de bursuc fine ai nevoie de cateva sute de lei si rabdare pana se inmoaie.

Daca ti-e teama ca te poti taia incearca ceva cu grila, nu am idee daca e mai gaseste wilkinson protector in romania, dar am avut cand au aparut si erau ok.

Cu electronice am incercat doar cu banda, dar nu m-a luat uniform si m-a si iritat. Daca ma lua macar uniform incercam pe o perioada mai lunga.

#38
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

 LL13G, on 13 februarie 2016 - 15:32, said:

Eu nu stiu cum reusec unii sa se barbiereasca cu Gilette albastru sau rosu de unica folosinta. Pe mine ma irita.
Ma impact cu Gilette mach 3, lamele de la sensitive sunt mai ok.
Eu am si aparat clasic, e ok. E ceva mai greu sa gasesti in magazine fizice lame ok.

Am remarcat ca e mai ok daca folosesc sapun cu pamatuf in loc sa folosesc spuma sau gel. Merge cred cam orice pamatuf. Daca vrei aspru iei din par de mistret sau cal, daca vrei mai fine iei artificial sau unul de bruscuc, doar ca alea de bursuc fine ai nevoie de cateva sute de lei si rabdare pana se inmoaie.

Daca ti-e teama ca te poti taia incearca ceva cu grila, nu am idee daca e mai gaseste wilkinson protector in romania, dar am avut cand au aparut si erau ok.

Cu electronice am incercat doar cu banda, dar nu m-a luat uniform si m-a si iritat. Daca ma lua macar uniform incercam pe o perioada mai lunga.
Mersi :D am luat pana la urma gillette mach 3 turbo, l-am gasit "set cadou" cu aparat + 2 rezerve + gel de ras 75 ml la 35 de lei in Kaufland...se potrivesc si rezervele de la mach 3 la aparatu asta mach 3 turbo?

#39
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 VlnLiviu, on 13 februarie 2016 - 15:48, said:

Mersi Posted Image am luat pana la urma gillette mach 3 turbo, l-am gasit "set cadou" cu aparat + 2 rezerve + gel de ras 75 ml la 35 de lei in Kaufland...se potrivesc si rezervele de la mach 3 la aparatu asta mach 3 turbo?
Da.

#40
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
si pana la urma nimeni de pe acest forum nu poate sa dea un sfat legat de aparatele de ras electrice?
fiindca si pe mine ma bate gandul, pana acum am folosut doar gillette fusion dar as vrea sa incerc ceva mai high-tech....
vroiam o parere de la cineva care foloseste aparat electric dar din gama moderna....
deci asa?
http://www.emag.ro/a...BM/#new_reviews
sau asa?
http://www.emag.ro/a...0/pd/DGCBWYBBM/

#41
marinel1976

marinel1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 18.01.2016

 VlnLiviu, on 13 februarie 2016 - 15:48, said:

Mersi :D am luat pana la urma gillette mach 3 turbo, l-am gasit "set cadou" cu aparat + 2 rezerve + gel de ras 75 ml la 35 de lei in Kaufland...se potrivesc si rezervele de la mach 3 la aparatu asta mach 3 turbo?
Gilllete mach 3 e foarte bun, dar cel din promoția kaufland cred ca e o copie nereușită. L-am luat prin decembrie, am pus o rezervă la aparatul vechi dar la primul barberit ma iritat f rău. Am studiat acel aparat si e din plastic mai usor, nici rezervele nu taie cum trebuie. Am luat rezerve separat cred ca 50 lei(nu stiu exact, de la raionul specializat)- 4 bucăți, altă viața. Cele care care sint sub 15lei/buc sint proaste, chiar dacă nu par diferite.

#42
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011

 VlnLiviu, on 10 februarie 2016 - 13:57, said:

Salut, vreau sa`mi cumpar un aparat de ras si va rog daca puteti sa`mi recomandati unul, nu am mai folosit pana acum si sunt debusolat total Posted Image) am pielea sensibila, ma irit foarte repede Posted Image nu vreau sa dau nici o groaza de bani...ce imi recomandati? tot ce am vazut e de la gilette dar nu stiu care s-ar potrivii :-?
Va multumesc Posted Image
P.S: nu prea ma incanta alea electrice...
Normal ca nu te încântă ca sunt scumpe...
Am un braun 795. Nu irita și dacă ai tenul sensibil poți folosi și spuma de ras sau o crema hidratanta.

#43
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015
Oameni buni, la acelasi pret merita  din plin sa cumparati  Wilkinson Quattro  Titanium cu  4 lame.
Nu se compara  cu  Gillette, indiferent de care....

Iar daca intrebati  pe cei trecuti de o anumita virsta, de peste 60  de ani, vor confirma ca lamele clasice Wilkinson erau cele mai bune, se puteau folosi chiar si  6  luni ( se alterna folosirea  lor  sau erau usor reascutite pe un pahar).
Faceti o  incercare , mergeti  la  Kaufland iar daca  nu o sa fiti  multumiti ( pe bune, cu gel de calitate si lotiune de  ras la fel ) puteti scrie ce vreti dar macar  testati-le , nu aveti nimic de pierdut.
Ziceti ca nu ati avut suma respectiva in buzunar sau renuntati la citeva beri ( mie  imi este usor sa vorbesc ) dar  fiti curiosi si gata !

Succes !

#44
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Dupa ce toata viata am folosit lama am zis sa trec la un aparat de ras electric, l-am luat de Black Friday la 220 lei pe asta (Philips PT877/16, 3 capete de ras), fata de lama dureaza mai mult pana ajungi la aceleasi rezultate dar e mult mai comod, nu mai apar iritatii sau sange si te poti rade stand in fotoliu,  Smecheria e sa dai in cercuri cu el.

#45
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 Remicade, on 21 februarie 2016 - 19:53, said:

Dupa ce toata viata am folosit lama am zis sa trec la un aparat de ras electric, l-am luat de Black Friday la 220 lei pe asta (Philips PT877/16, 3 capete de ras), fata de lama dureaza mai mult pana ajungi la aceleasi rezultate dar e mult mai comod, nu mai apar iritatii sau sange si te poti rade stand in fotoliu,  Smecheria e sa dai in cercuri cu el.
Cred ca depinde de piele, etc. Eu am primit cadou un Wilkinson Precision  acum ceva vreme si nu m-am impacat deloc cu el. Il pastrez pt ca mi-e mai usor sa ajustez perciunii cu el, dar lamele alea parca erau smirghel pe fata mea. Cu multi ani in urma am avut si Wilkinson protector, ala era fenomenal.

#46
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
La aparate de ras electrice regula e simpla. Cu cat ai tenul mai sensibil cu atât crește zona de preț unde trebuie sa te uiți. De asemenea e de preferat un model rezistent la apa pentru ca aplicarea unei spume de ras ajută foarte mult.

#47
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Ce parere aveti despre acest aparat de ras -  Philips PowerTouch PT731/16, Capete ComfortCut Flexing. Am gasit la Emag cu 248 lei.

#48
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Tata are un Phillips, nu știu ce model, dar știu că era mulțumit de el.

#49
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Salutare,cien shark a incercat cineva?

#50
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Adica Lidl ?

#51
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Da,in lidl se gasesc
[ https://i.ebayimg.com/images/i/182619035447-0-1/s-l1000.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
AutoFranta

AutoFranta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.06.2009
Da , sunt foarte bune.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate