Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Întrebare despre Electronic Arts București

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View Postfireplane, on 20 iunie 2017 - 19:38, said:

Lucrand pe tura de seara, efectiv am simtit ca ma aflu intr-o sala plina de jucatori puberi  de 12 ani de Counter Strike si FIFA   care se injurau intre ei.  Putini vin acolo sa testeze si multi vin sa se joace ca la sala de netcafee.

Pai nu e o meserie pe care sa ti-o alegi daca ai o varsta prea inainta si nu iti place atmosfera asta "de gasca". Pentru cei mai multi dintre cei care lucreaza in firme de genul asta, atmosfera e cam singurul lucru fain care compenseaza minusurile salariale si de implicare si organizare pe care le-ai mentionat. Dar nu-ti face griji, ca si in firmele de testare sau programare mai serioase (a se citi nu de jocuri) atmosfera e cam la fel, o gramada de tipi mai mult sau mai putin tineri ca varsta, dar cu siguranta foarte tineri ca minte, care fac misto unii de altii toata ziua si care cumva reusesc sa aduca rezultate foarte bune pentru ca le prieste mediul asta relaxat de lucru.

View Postfireplane, on 20 iunie 2017 - 19:38, said:

Per-total, as zice ca e doar un alt job mizer de tip McDonald's  unde intri si pleci, nefiind ceva care sa-ti asigure stabilitate si independenta financiara.

Nu chiar, fluctuatia de personal e foarte mare si din cauza asta angajeaza tot felul de idioti care abia stiu sa lege doua vorbe, asa ca daca stii si ai rabdare sa interactionezi cu astfel de oameni si esti putin peste nivelul asta, ai toate sansele sa ajungi team lead si apoi manager, se promoveaza foarte repede daca te pricepi (si nu neaparat la testare, dar sa ai people skills, ca majoritatea oricum nu le are pe-acolo). Daca nu vrei sa ramai acolo, partea buna este ca ai reusit sa-ti creezi o gramada de relatii, cu oameni care se plimba mult printr-o gramada de firme si departamente si care pot pune o vorba buna pentru tine (fiind un domeniu in care se merge pe recomandari). Adica nu e chiar dead end job in care nu obtii nimic, e o rampa de lansare foarte buna atunci cand esti tanar si fara experienta.

#20
fireplane

fireplane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 09.06.2017

View Postblack_dizzy, on 24 iunie 2017 - 08:43, said:


Nu chiar, fluctuatia de personal e foarte mare si din cauza asta angajeaza tot felul de idioti care abia stiu sa lege doua vorbe, asa ca daca stii si ai rabdare sa interactionezi cu astfel de oameni si esti putin peste nivelul asta, ai toate sansele sa ajungi team lead si apoi manager, se promoveaza foarte repede daca te pricepi (si nu neaparat la testare, dar sa ai people skills, ca majoritatea oricum nu le are pe-acolo). Daca nu vrei sa ramai acolo, partea buna este ca ai reusit sa-ti creezi o gramada de relatii, cu oameni care se plimba mult printr-o gramada de firme si departamente si care pot pune o vorba buna pentru tine (fiind un domeniu in care se merge pe recomandari). Adica nu e chiar dead end job in care nu obtii nimic, e o rampa de lansare foarte buna atunci cand esti tanar si fara experienta.


Poate, dar eu nu am putut lega prietenii pe acolo  fiindca efectiv nu am avut cu cine la cate scursuri erau.

Adica, sa fim seriosi, nici testerii experimentati de rang II  care au vreo 200-300 lei in plus la salariu nu-mi pot pune vorbe bune, dar liderii de echipa pe care trebuie sa-i pupi in fund ca sa te bage in seama.

Edited by fireplane, 24 June 2017 - 09:56.


#21
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007
poti te rog sa-mi confirmi sau infirmi informatia conform careia este INTERZISA folosirea scarilor cu posibilitatea aplicarii de "pedepse" - amenzi? mi-a zis cineva si i-am spus ca nici la comunisti nu am auzit o aberatie mai mare.

#22
fireplane

fireplane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 09.06.2017

View Postr_murphy, on 24 iunie 2017 - 15:19, said:

poti te rog sa-mi confirmi sau infirmi informatia conform careia este INTERZISA folosirea scarilor cu posibilitatea aplicarii de "pedepse" - amenzi? mi-a zis cineva si i-am spus ca nici la comunisti nu am auzit o aberatie mai mare.
Se foloseste doar liftul.

Scarile sunt folosite doar pentru evacuari de urgenta (gen pana de curent si  incendiu ), deci logic ca ai interdictie, fiind ca in oricare multinationala dotate cu sistem de alarma.

Nu vad nicio problema in a folosi doar liftul.

Edited by fireplane, 25 June 2017 - 23:49.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate