Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Rise of the Tomb Raider

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#37
crisklm

crisklm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 24.03.2014
salutare,

pun si eu o intrebare...poate unii o sa rada, dar asta e.....nu ma pricep.
Doresc sa-mi cumpar jocul original, varianta Steam.
Intrebarea ar fi daca, odata instalat jocul pe compul meu, ii dau contul meu de steam fratelui meu, il poate reinstala pe compul lui si juca de pe contul meu?
sau merge instalat doar pe unh comp?

mersi

#38
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da, merge, dar numai daca ni-l dai si noua.

#39
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Merge dar fa altceva.

Baga contul tău in PC-ul lui la steamul lui ca family share si asa o sa aibă acces la jocurile tale fara a avea acces la contul tău.

#40
crisklm

crisklm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 24.03.2014
ok , mersi mult

#41
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
@ lex404:  am niste intrebari sa stiu daca jocul merita cumparat (poate il cumpar anu' viitor la reduceri). Nu vreau sa ma uit pe YT la   walkthrough-uri  pentru  ca  nu vreau sa-mi stric surpriza.  
Deci, am inteles ca are un crafting system interesant si un aspect vizual mai placut.   Dar pe langa asta, mai vreau sa stiu daca :
  • Si asta are  numeroase QTE-uri imbecile  , gen sa apesi  tasta "E" sau "F" la greu?
  • Are acelasi combat aiurea, gen cover-shoot-run,   cu valuri de zeci de  inamici rusi  similari intre ei  care arunca cu sticle incendiare peste tine ?   Si inamicii mor greu dupa ce tragi vreo cateva zeci de gloante in ei (mai greu decat in shootere militare) ?
  • Ai  acelasi sistem de regenerare  infect ca in  Wolverine ?
  • Si in asta infrunti o armata intreaga de mercenari rusi?
  • Are tot aceleasi puzzle-uri  repetitive, usoare si scurte?
  • Si in asta sunt cutscenes la greu si momente hollywoodiene ca in Die Hard?
  • Are tot un mod de  multiplayer care sa fie un CS in third person shooter?
  • Are stealth mode ?
  • Au efectele meteo si ciclul zi-noapte un impact asa cum  se promite?
  • E mai "open-world" fata de precedentul?
  • Strangerea item-urilor  si indeplinirea misiunilor secundare sunt mai  motivante?
  • Are o poveste idioata care depaseste granitele realismului,indreptandu-se tot mai mult spre fantasy?
  • Are mai mult "adventure"& "survival" decat "action"?  Sau a ramas  la fel?
  • Lara este mai fatala si  dura decat in jocul precedent ? S-a mai dezvoltat nitel?
Tomb Raiderul din 2013 nu prea m-a incantat, nici ca poveste, nici ca gameplay....doar vizual si auditiv, a fost o experienta bunicica, un tech-demo cu multa actiune.

Edited by BB-8, 26 February 2016 - 10:11.


#42
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu am o singura intrebare. Season pass aduce ceva la completarea campaniei sau sint doar harti noi, arme noi, skinuri noi, etc.

#43
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Hai ca asta  merita cumparat fiind cu siguranta mai bun decat jocul anterior....dar cand va ajunge pretul pe la 80 lei.  

Merita poate si la 100 lei doar s-o vad pe Lara Croft imbracata ca o rusoaica!  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1_AsJ5In2YI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Oe9nn7sAMvA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by BB-8, 03 March 2016 - 09:39.


#44
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostBB-8, on 03 martie 2016 - 09:12, said:

Merita poate si la 100 lei doar s-o vad pe Lara Croft imbracata ca o rusoaica!  

Eu dau 100 daca o vad dezbracata. Dar pe fatuca asta, nu pe Angelina Jolie, sau modul din Tomb Raider 1, etc.

Actrita care imprumuta vocea Larei in joc a jucat goala intr-un film, dar nici asta nu vreau. Vreau pe Lara Croft asta de acum. :D

#45
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

View PostIon_de_la_Raion, on 03 martie 2016 - 14:41, said:

Eu dau 100 daca o vad dezbracata. Dar pe fatuca asta, nu pe Angelina Jolie, sau modul din Tomb Raider 1, etc.

Actrita care imprumuta vocea Larei in joc a jucat goala intr-un film, dar nici asta nu vreau. Vreau pe Lara Croft asta de acum. Posted Image


http://nudepatch.net...mb-raider-2013/

Edited by BB-8, 03 March 2016 - 20:08.


#46
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcrisklm, on 25 februarie 2016 - 08:28, said:

salutare,

pun si eu o intrebare...poate unii o sa rada, dar asta e.....nu ma pricep.
Doresc sa-mi cumpar jocul original, varianta Steam.
Intrebarea ar fi daca, odata instalat jocul pe compul meu, ii dau contul meu de steam fratelui meu, il poate reinstala pe compul lui si juca de pe contul meu?
sau merge instalat doar pe unh comp?

mersi

Ceva asemanator doresc sa intreb si eu.
Jocul este cumparat fizic,de la Media Galaxy.
Doresc sa-l instalez pe doua calculatoare,dar va fi accesat doar de pe unul odata,adica nu vor functiona ambele simultan.
Este posibila aceasta varianta?

#47
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
Am gasit ce m-a interesat.
Se poate ce doresc.

#48
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Qbxj6XQL87I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
L-am cumparat si eu de la Media Galaxy si l-am primit azi. Acum il instalez, dar la cum se prezinta, mi-a lasat un gust amar. Si aici vreau sa intreb pe toti cei care au cumparat jocul fizic, de la Media Galaxy (Altex, Flanco, etc.) sau de prin strainatate, dar neaparat pe suport DVD. Daca ati patit si voi la fel. Al meu a venit intr-o carcasa chinezeasca, simpla, cu o hartiuta mizerabila cu codul taiata si lipita stramb cu lipici inauntru. Desi sint doua discuri, jocul a venit intr-o carcasa simpla, al doilea disc se balanganea inauntru, tot e zgariat. Carcasa e si crapata, coperta e toata mototolita si agatata, carcasa crapata. Coperta e imprimata pe ambele fete, dar carcasa e neagra, ce mai, arata vai si amar. Si la voi e la fel ?

#50
doSstep

doSstep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 11.02.2015

View PostIon_de_la_Raion, on 15 martie 2016 - 16:33, said:

L-am cumparat si eu de la Media Galaxy si l-am primit azi. Acum il instalez, dar la cum se prezinta, mi-a lasat un gust amar. Si aici vreau sa intreb pe toti cei care au cumparat jocul fizic, de la Media Galaxy (Altex, Flanco, etc.) sau de prin strainatate, dar neaparat pe suport DVD. Daca ati patit si voi la fel. Al meu a venit intr-o carcasa chinezeasca, simpla, cu o hartiuta mizerabila cu codul taiata si lipita stramb cu lipici inauntru. Desi sint doua discuri, jocul a venit intr-o carcasa simpla, al doilea disc se balanganea inauntru, tot e zgariat. Carcasa e si crapata, coperta e toata mototolita si agatata, carcasa crapata. Coperta e imprimata pe ambele fete, dar carcasa e neagra, ce mai, arata vai si amar. Si la voi e la fel ?

la fel am patit si eu si un prieten de-al meu.

daca am Radeon HD 6630M si nu hd7000 chiar asa sa nu-l pot juca? deoarece cand ii dau play, ma intampina urmatorul mesaj:
your card or driver doesn't support directx 11 3d acceleration

iar la optiuni, mie imi apare doar placa video ce se vede in imagine, nicidecum Radeon-ul
Attached File  soft.png   4.36K   3 downloads
poate daca as putea sa aleg ati radeonul ar merge?

incerc sa rulez jocul pe un sony vaio i7 2.8Ghz, 8gb RAM, Radeon HD 6630M avand win7pro 64biti

#51
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Deci nu sint un caz izolat ? Exista posibilitatea ca Altex si alte magazine sa fi primit doar discurile si copertile bulk, urmand sa faca ei "impachetarea". Si mizerabila treaba au facut. Posted Image  Astept daca au mai patit si altii. Ce-mi lasa un gust amar e ca am cumparat impreuna cu Rise of the Tomb Raider si Aliens: Colonial Marines editia extinsa si ala a venit cum trebuie, cu carcasa calumea, transparenta, manuale, coduri tiparite pe manual, etc., desi jocul a fost doar 12 lei. Pe Tomb Raider am dat 119 lei.

#52
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

View PostIon_de_la_Raion, on 15 martie 2016 - 16:33, said:

L-am cumparat si eu de la Media Galaxy si l-am primit azi. Acum il instalez, dar la cum se prezinta, mi-a lasat un gust amar. Si aici vreau sa intreb pe toti cei care au cumparat jocul fizic, de la Media Galaxy (Altex, Flanco, etc.) sau de prin strainatate, dar neaparat pe suport DVD. Daca ati patit si voi la fel. Al meu a venit intr-o carcasa chinezeasca, simpla, cu o hartiuta mizerabila cu codul taiata si lipita stramb cu lipici inauntru. Desi sint doua discuri, jocul a venit intr-o carcasa simpla, al doilea disc se balanganea inauntru, tot e zgariat. Carcasa e si crapata, coperta e toata mototolita si agatata, carcasa crapata. Coperta e imprimata pe ambele fete, dar carcasa e neagra, ce mai, arata vai si amar. Si la voi e la fel ?
Nu credeam ca si Media Galaxy e in stare de asa ceva.
Eu i-as da acum in judecata in locul tau si i-as reclama la protectia consumatorului . E inacceptabil sa nu reactionezi.  

View PostdoSstep, on 15 martie 2016 - 19:53, said:

la fel am patit si eu si un prieten de-al meu.

daca am Radeon HD 6630M si nu hd7000 chiar asa sa nu-l pot juca? deoarece cand ii dau play, ma intampina urmatorul mesaj:
your card or driver doesn't support directx 11 3d acceleration

iar la optiuni, mie imi apare doar placa video ce se vede in imagine, nicidecum Radeon-ul
Attachment soft.png
poate daca as putea sa aleg ati radeonul ar merge?

incerc sa rulez jocul pe un sony vaio i7 2.8Ghz, 8gb RAM, Radeon HD 6630M avand win7pro 64biti
Consulta nitel site-ul asta si vezi daca e compatibil:
http://www.systemreq...ntslab.com/cyri

Edited by BB-8, 15 March 2016 - 20:57.


#53
doSstep

doSstep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 11.02.2015

View PostBB-8, on 15 martie 2016 - 20:54, said:

Nu credeam ca si Media Galaxy e in stare de asa ceva.
Eu i-as da acum in judecata in locul tau si i-as reclama la protectia consumatorului . E inacceptabil sa nu reactionezi.  


Consulta nitel site-ul asta si vezi daca e compatibil:
http://www.systemreq...ntslab.com/cyri

pai daca tot nu-mi merge pe laptopul meu, il duc inapoi, ca si asa mi-au dat cdurile zgariate

#54
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostBB-8, on 15 martie 2016 - 20:54, said:

Nu credeam ca si Media Galaxy e in stare de asa ceva.
Eu i-as da acum in judecata in locul tau si i-as reclama la protectia consumatorului . E inacceptabil sa nu reactionezi.

E exagerat. Nici nu-i dau in judecata, nici nu-i reclam, dar mi-a lasat un gust amar toata treaba asta. Am cumparat un produs care ma asteptam sa fie in stare buna, nu in halul in care l-am primit. Dar, din pacate, la software clientii au foarte putine drepturi. Am facut o plangere pe site-ul lor, sa vedem ce vor raspunde. Eu as vrea sa-mi dea o carcasa intreaga, cu tot cu coperta intreaga si discuri nezgariate. Nu am nevoie de cod, sa nu se spuna ca incerc sa profit de pe urma lor. Am codul, e bun, jocul merge, dar l-am primit intr-un hal fara hal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate