Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Rise of the Tomb Raider

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Acum mi-l instalez :D

#20
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

View Postlex404, on 17 februarie 2016 - 13:22, said:

Acum mi-l instalez Posted Image
1.Cum e jocul ?

2. E Denuvo  asa  rau cum se spune?

#21
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
In ce sens rau ? Autorii lui sustin ca nu omoara SSD-urile, cum s-a sugerat si ca nu citeste si scrie pe disc constant.

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
E fain, si nu am avut probleme cu grafica.
Am si inregistrat primele 10 minute, vreo 5GB, i-am urcat pe YT.

Am avut 60fps stabil, dupa ce am dezactivat vsync a mai crescut pe la 70. Totul pe high, very high, 1080p
In Soviet Base ( unde se plangea lumea) am avut 60-65fps.

Oarecum imi place noul crafting mode, desi e mai complex. Nu am avut timp decat vreo 2 ore sa ma joc Posted Image


I5 6600 - load 70-100%, dar am si bitdefender si malwarebites
Z170 pro gaming
970 strix -pe OC mode, ala default. 3,5GB consumati
8GB nu stiu cat consumati, dar simt nevoia sa mai adaug (in GTA  + holy chrome am avut ceva baiuri)
Xsplit in activat, pe recording e pus sa foloseasca GPU.
Instalat pe HDD



Zilele urmatoare cred ca o sa incerc un SLI si 16GB ram (mai am un strix in casa+un modul identic de ram, doar ca nu-s ai mei Posted Image )


Ps. Temperaturile au fost la GPU ~50-65 de grade, vreo 40 CPU, cooler stock.

Edited by lex404, 17 February 2016 - 19:19.


#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dar niciun cuvant despre Denuvo...

#24
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Pentru ca fata de alte jocuri AAA din generația gtx 9x0 nu văd mare diferența.
Denuvo nu e o chestie de speriat. Poate ca folosește ceva CPU in plus dar in jocuri cam e de unde.

PS. Win 10 Pro cu update-urile la zi (adică la săptămana, ca ăștia de la MS se cam zgârcesc in ultima perioada cu update-urile...)


Acum revenind la joc. Face parte din seria mea preferata, deci no... (Pe lângă Syberia).

ReJucând 2013 recent cu tastatura si mouse, eram deja adaptat. Principiul e cam acelasi însă modul de crafting poate fi puțin complicat, ai tot felul de iteme noi de adunat.

Partea buna e ca daca ai destule in inventory, îți poti ace muniție pe loc (gen săgeți).

Asta a fost un deal cu un coleg la placa lui video, acum sa văd ce joc AAA ii cumpăr in Martie, exclus Primal ca si pe ala il vreau Posted Image

Aparent am avut si zone cu fps drop, undeva destul de grav (cam 30fps).

Pun 3 PS frumoase.

Attached Files


Edited by lex404, 18 February 2016 - 02:29.


#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Mie nu mi se par grele. Asta e farmecul jocului :P

In 2013 am avut unul la care am stat mai mult ca nu-mi dădeam seama, in rest a fost Okay.

#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
La care ai stat ? Pe ala din 2013 l-am jucat.

#27
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ce ziceti vor reusi sa sparga protectia sau sa ma duc sa-l cumpar ? Nu stiu de ce dar ma simt incomfortabil sa dau banii pe jocuri :D.

#28
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 22.05.2011

View PostRemicade, on 19 februarie 2016 - 08:01, said:

Ce ziceti vor reusi sa sparga protectia sau sa ma duc sa-l cumpar ? Nu stiu de ce dar ma simt incomfortabil sa dau banii pe jocuri Posted Image.

Pe windows store , daca setezi regiunea pe Ukraina jocul costa doar 9-10 dolari si pe India e vreo 13-14 $  (in loc de 59)

#29
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Si trebuie jucat prin proxy ? Pe Steam l-am vazut la 49 de euro, la 10$ l-as lua instant. Pe Playstation 3 nu stiti nu ajunge ? La Mediagalaxy zice ca ar fi disponibil cu data de 31.12.2016 :D .

#30
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu astept sa scada sub 100 lei. Mai am ce astepta.

#31
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

View PostRemicade, on 19 februarie 2016 - 08:01, said:

Ce ziceti vor reusi sa sparga protectia sau sa ma duc sa-l cumpar ? Nu stiu de ce dar ma simt incomfortabil sa dau banii pe jocuri Posted Image.

Cumpara-l, dar pe Steam. Gasesti la 28-29 steam key pe IG. Versiunea windows store are ceva probleme, plus ca nu are patch-uri. Si sincer, nu stiu cat va mai rezista ca lumea tot in steam il vrea (pentru achievments & co).

View Postjakota, on 19 februarie 2016 - 10:59, said:

Pe windows store , daca setezi regiunea pe Ukraina jocul costa doar 9-10 dolari si pe India e vreo 13-14 $  (in loc de 59)



Eu l-am preferat pe steam. Nu cumpar jocuri AAA in fiecare luna (hai, exceptie acum ca urmeaza primal in curand, in rest, ultimul AAA l-am luat in decembrie, parca) asa ca 30E la 2-3 luni nu e mare paguba.

27.49E pe IG

Edited by lex404, 19 February 2016 - 19:49.


#32
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Nu stiam de IA asta, pretul vad ca e mult mai decent. Cred ca ma bag la el ca daca e pe bani parca il joc cu mai mult simt de raspundere. Vad ca au si Starwars care credeam ca e doar pe PS4.

#33
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Eu numai de pe IG cumpăr (cu mici excepții când am zis ca hai no, ceva pe Steam sa pot Adaugă prieteni ulterior).


Povestea e faina, mult mai interesantă fata de 2013. O sa vezi ca la un moment dat rămâi tapet, are porțiuni triste dar din care afli chestii interesante despre storyline.


Dar are si porțiuni mai grele, cel puțin pe mine ma dispera lupii . Si aici si in 2013. Si am intrat la un moment dat intr-o gaura si M-au mâncat aproape instant :))
Este si ceva acțiune, Lara killer, dar is ceva mai faine. Adică nu omori in prostie, am facut multe părți cu stealth killing care necesita ceva mai mult efort, dar is mai faine. Cel puțin in 2013 era partea aia la intrare in templu când era plin de dracii super rapide si nu aveai ce face decat sa fugi si sa tragi. In Rise Of The TR încă nu mi-am mâncat nervii si am peste 11 ore de joc :P


Fara spoilere :harhar:

#34
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ce inseamna IG si IA ?

#35
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
IG - Instant Gaming.

Cred ca tot IG voia si remicade sa scrie :P

#36
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
E doar putin mai ieftin ca la Altex. De cand cu Steam, origin, disc fizic, mai stiu eu ce, eu nu mai inteleg nimic. Si apoi mai e si faza cu DLC-urile, practic te momesc sa le cumperi si pe alea. De ex. la Train Simulator DLC-urile costa peste 1000 de euro toate daca stai si le iei separat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate