Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Problema activare Windows Defender

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014
Am avut instalat Bitdefender Free Edition, dar nu este de competitie...ingreuneaza laptopul chiar si cu cei 4 GB ram ai sai. Se simte in fluiditate si nu-mi place. L-am dezinstalat cu Tool-ul de pe Softpedia...    http://www.softpedia....shtml#download
Dupa dezinstalare, stergere complete a tuturor resturilor, nu se activeaza Windows Defender.  N-as mai vrea sa pun alt antivirus, cu toate ca am avut Avast free inainte de Bit, dar si Acela ca si Bitdefender tot o apa si-un pamant : lag, ingreuneaza downloadul, lansarea aplicatiilor, deschiderea pagilor web, frame-uri in jocuri, etc.
Cum pot sa activez la loc Windows Defender ?
Sistem de operare Windows 10 Pro x64 bit.

#2
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
Verifică cum este setat în Services List, Automatic sau Disabled. Schimbă pe Automatic dacă e cazul, și activează-l.

#3
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014
Daca imi spui si unde gasesc "Services List" ? Scriu pur si simplu in Search" ?

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Antivirusul Windows Defender nu are licenta ce trebuie activata caci este integrat in sistemul de operare.
Trebuie sa intri in Services si sa pui Windows Defender pe Automatic, daca e dezactivat.


L.E.:

Quote

Daca imi spui si unde gasesc "Services List"
click pe Start;
scrie in casuta de cautare Run;
iti va aparea o fereastra, in acea fereastra scri services.msc si apesi OK;
apoi iti va aparea Services
[ https://i.imgur.com/5gaQQeW.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tom_1133, 07 February 2016 - 20:57.


#5
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
Pentru o performanță mai bună am dezactivat Maintenance și indexing(serviciul Windows Search) în WIndows 8.1. Presupun că ar putea fi util și în Windows 10.
Este subiect aici pe forum, caută pe google.

Edited by NelsonMandela, 07 February 2016 - 21:04.


#6
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
Ori ti-au verificat cei de la Microsoft licenta si ti-au trmis updateurile care-ti ingreuneaza sistemul de operare ori...ai hardu pe duca daca si cu Bitdefender Free Edition scrii ca ai lahuri in navigare.

#7
El_Dorado129

El_Dorado129

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 06.04.2014

View Postbogdan1811, on 08 februarie 2016 - 06:46, said:

Ori ti-au verificat cei de la Microsoft licenta si ti-au trmis updateurile care-ti ingreuneaza sistemul de operare ori...ai hardu pe duca daca si cu Bitdefender Free Edition scrii ca ai lahuri in navigare.
Hai sa ma ostenesc sa-ti raspund si tie, desi nu meriti sa-mi tocesc degetele pe tastatura:
- Ori ti-au verificat cei de la Microsoft licenta si ti-au trmis updateurile care-ti ingreuneaza sistemul de operare  = eu am Windows cu licenta, si o gramada de programe cu licenta. Am dat bani pe programe nu numai pentru Windows, pentru ca fac si altceva la PC pentru a scoate un ban muncit,  nu doar sa joc moara 3D ca tine la PC. Am platit pe aceste programe mai mult decat ai dat tu pe mancare in viata ta...daca ai dat si nu te intretin parintii.
- ori...ai hardu pe duca daca = da, este posibil, dar am uitat sa specific in postare ca laptopul este cumparat pe data de 25.01.2016. Despre specificatiile lui nu are rost sa-ti mai spun, ca deja vorbesc cu tine despre avioane....Ori era hardu` pe duca inainte de fabricare ? Este posibil si asta , nu ?
- Bitdefender Free scrii ca ai lahuri in navigare. = da, am iahturi. Mi-am cumparat 3 iahturi. Le tin in port la Constanta. Vrei sa-ti inchiriez si tie sa te dai cu el?

Ontopic: scuze offtopicul, dar n-am rezistat sa-I raspund unuia care raspunde doar de dragul de a scrie ceva, aberatii, orice.

Pana la urma am reperat treaba cu Windows Defender, dar am instalat totusi Avast Free. Acast laptop este destinat totusi fiului meu ( 16 ani).

Edited by El_Dorado129, 08 February 2016 - 08:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate