Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Concursurile interactive (a.k.a. "Soluția? Care este soluția?") revin la TV?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,411
  • Înscris: 04.08.2010
Dintr-o (să-i zicem) "întâmplare" am intrat pe pagina de Facebook a companiei care se ocupă (sau se ocupa) cu aceste "concursuri".
Pe 23 ianuarie 2016 apare o postare numită "Cui îi este dor?!" și poza de mai jos.

Attached File  12510220_568070686684462_2334766254251330603_n.jpg   35.44K   74 downloads

Trei zile mai târziu a fost postat un binecunoscut clip video cu "opera" uneia dintre prezentatoarele din trecut de a zbiera mai tare decât o sirenă de pompieri și de a da de pământ cu un amărât de telefon (postare distribuită și pe pagina respectivei individe). Postarea are și o întrebare retorică: "Telefonul a încetat să sune de aproape 7 ani... Oare, când va mai suna? Va mai suna vreodată?!".
În final, pe 4 februarie a fost postată o poză cu un studio aparent gata amenajat pentru reorganizarea unui astfel de concurs interactiv.

Hmm, bun... Apoi, am zis să intru și la ei pe site, poate mai găsesc ceva informații. Dacă dați scroll până înspre josul paginii vă sare în ochi o hartă a lumii. După ce se plasează mouse-ul pe Europa, apare sigla Antenei 3 în capul listei, lângă Nova TV Bulgaria, TV Markiza Slovacia, TVP Polonia, TF1 Franța, etc.

Attached File  Screenshot001.png   102.4K   72 downloads

Oare Intact pregătește readucerea la TV (într-o formă sau alta...) a concursurilor interactive de tip japcă? Le-a secat "fântâna" cu Super Bingo?

Edited by Cipry7, 07 February 2016 - 01:29.


#2
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015
Eu stau si ma intreb..s-a castigat vreodata la un asemenea concurs? Am urmarit cateva secvente pe youtube. Emisiunea este doar o insiruire de injuraturi

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KK8G8EFkZV0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alexandrualexe, 07 February 2016 - 01:19.


#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
si cu toate astea, sa vezi cum se vor inghesui mokistii la castiguri "sigure". care mai de care zgaiti la tv ca sa nu piarda concursul.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003
Exista un target la acestor consursuri, fraierii. Cand fac bani destui din telefoane se retrag si reapar la un moment dat, cum facea si bingo si altele. Scopul acestui concurs este unul singur, sa tii pe cineva pe telefon cat mai mult timp Posted Image
Oricum o sa fie fain, materiale noi pentru Carsotasii :)

Edited by andreic, 07 February 2016 - 02:49.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
iar mahalagioaicele sa fie prezente la interviu. ca numai dinastea cu gura mare sunt acceptate la astfel de concursuri.

cred ca dau si proba de tipat la interviu.

#6
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Nu stiu de voi, dar eu ma distrez prea tare la emisiunile astea si sper sa reapara. Cu o punga de floricele si emisiuni de genu ti-ai facut ziua.

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ce poate fi asa distractiv la una care repeta la nesfarsit aceleasi baliverne, o mai injura cate unul pictisit si la urma nu castiga nimeni, dar au avut chipurile o zi de succes?

#8
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
E amuzant, nu e la nesfarsit, de fiecare data e altfel, per total e o mizerie, dar o mizerie amuzanta la fel ca Wowbiz, Te vreau langa mine, OTV si asa mai departe, emisiunile astea te destind si te amuza. La ce sa ma uit? La Antena 3?

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu stiu nici ce jafuri de emisiuni au aia la a3, eu de cativa ani nu mai am tv si nu ma mai uit la tv.

nici nu-mi doresc sa stiu ce emisiune mai face otv, ca tot ai pomenit de ei. insa emisiunea asta cu solutiile magice, e o pierdere de timp. alea pana la urma sunt injurate doar din cauza faptului ca asa e jobul, dar mai naspa e as te ia si pe strada cu injuraturile, ca pana la urma alea nu au nici o vina. e doar un job.

#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 andreic, on 07 februarie 2016 - 02:48, said:

Exista un target la acestor consursuri, fraierii. Cand fac bani destui din telefoane se retrag si reapar la un moment dat, cum facea si bingo si altele. Scopul acestui concurs este unul singur, sa tii pe cineva pe telefon cat mai mult timp Posted Image
Oricum o sa fie fain, materiale noi pentru Carsotasii Posted Image
Adica astia de la Antena organizeaza concursul superbingo metropolis iar cand nu mai produc bani cu acest concurs (superbingo) il schimba cu jocuul asta  -cum s-o numi;
iar cand snu mai produc bani cu acest concurs -cum s-o numi- reintroduc jocul superbingo metropolis.

Fac asta alternativ, ca la Campinatul European si Campionatul Mondial de fotbal ?

#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai lumea se plictiseste de acelasi joc, la un moment dat nu ii mai urmareste nimeni, isi da seama ca totul este o teapa, asa ca fac o pauza de la unul si invie pe altul, chipurile aduc ceva nou, iar lumea naiva ... pune botul.

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nice, de-abia astept.
Doamna Mihaita bos$$ se intoarca!

Edited by gumball3000, 07 February 2016 - 09:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate