Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandare acnee,cosurii

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
ce imi recomandati pentru acnee,cosurii ? am incercat o luna  Effaclar Duo a dat rezultate cat de cat  ,azi mi-am luat bioderma sebium serum numa de raul citesc de el  ,trebuia  sa continui cu Effaclar Duo?

Edited by Ray25tm, 02 February 2016 - 23:38.


#2
tibi_filip

tibi_filip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 24.05.2015
Fond de ten.

#3
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 14.02.2008
Incearca crema cu smirna 5% de la Laurmed.E f. buna!O gasesti si in Timisoara la magazinele naturiste!
Succes!

Edited by romikatm, 02 February 2016 - 23:49.


#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
esti baiat sau fata? ca in functie de asta te pot indruma intr-un anume sens

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDany_Darke, on 02 februarie 2016 - 23:48, said:

esti baiat sau fata? ca in functie de asta te pot indruma intr-un anume sens

baiat ,26 de ani

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
aha, mai bine ca nu ti-am scris ce aveam inital in minte, pt ca e de fete sfatul.

poti incerca curatari cu solutie micelara, masti cu malai si bicarbonat

#7
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 03.04.2005
soluţie antiacneică de la farmacie, preparat, 10 lei. Merge garantat. Nu şmăcui cu fond de ten ca să le acoperi.
Dacă este grav, dermatologul te rezolvă.
Grijă la bărbierit, spirt după. Nu pune mâinile murdare pe faţă.

#8
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009

View Postcraciuncostel, on 03 februarie 2016 - 00:55, said:

Grijă la bărbierit, spirt după. Nu pune mâinile murdare pe faţă.

Posted Image Nu mai invata omul la tampenii; spirtul usuca fata in cel mai barbar stil.

#9
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
eu ma indoiesc de faptul ca vor avea leac cosurile. mai bine mergi si fa-ti niste analize hormonale, nu mai da aiurea cu tot felul de chimicale.

#10
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
Skinoren dimineata, isotrexin seara.

#11
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
sa stai in frig mai mult timp

#12
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Unii au folosit Mibazon cu rezultate foarte bune. Cel putin asa sustin ei. Cauta pe net.

#13
Raptorex

Raptorex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 01.02.2016
Reglarea hormonilor.

#14
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,792
  • Înscris: 25.06.2007

View PostHandicarpati, on 03 februarie 2016 - 06:50, said:

Skinoren dimineata, isotrexin seara.
Da, tratament bun, totusi nu functioneaza in toate cazurile, cel putin in cazul baiatului meu cel mare nu, in schimb cu Acnatac situatia s-a imbunatatit foarte repede.
Depinde insa si ce tip de acnee are initiatorul, ar trebui sa mearga la medicul de familie, uneori e necesar tratament antibiotic de durata.

#15
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 03.04.2005

View PostAnn0nyym0us, on 03 februarie 2016 - 04:05, said:


Posted Image Nu mai invata omul la tampenii; spirtul usuca fata in cel mai barbar stil.
Părerile sunt pro şi contra. După ce îţi scoţi un coş ce faci, nu dai cu spirt? Dezinfectezi zona. Usucă, nu zic nu. Dar totodată usucă şi coşurile. Nu te împiedică nimeni după ce ai dezinfectat cu spirt să dai cu o cremă hidratantă, un apidermin sau altceva. Coşul ăla are puroi în vârf, dă cu lama şi se duce puroiul, rămâne buboiul descoperit şi intră alţi microbi.
Eu mă dau cu spirt după bărbierit prima mână, abia apoi cu cremă nivea sau apidermin. Fac asta de prin '70 şi nu am mai păţit nimic. Da na, acuma ai jdemii de rahaturi de dat pe faţă. Eu ziceam mersi când prindeam nişte Tarr.

#16
boy_out_of_hell

boy_out_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.08.2007
Eu sincer îți recomand clișeicul: du-te la un dermatolog! Da, sunt doctori care mai dau chix și da, sunt o grămadă de povești de groază pe internet legate de dermatologi care nu nimeresc tratamentul, dar fiecare persoană e unică iar acneea tinde să fie la fel, așa că un tratament personalizat e mai bun decât ceva recomandat în necunoștință de cauză pe forumuri. Cine știe, s-ar putea să fie nevoie de tratament intern cu antibiotice, caz în care oricum trebuie să treci pe la un medic pentru că nu le poți lua fără rețetă de la farmacie.

Dacă nu vrei să mergi la dermatolog nici în ruptul capului, îți recomand Skinoren. Eu am folosit literalmente TOT ce se dă fără rețetă, plus o grămadă de cosmetice de firmă și creme bio, fără niciun rezultat. Skinoren a fost singurul care mi-a curățat fața. Singura chestie cu el e că trebuie aplicat de două ori pe zi (dimineața și seara) fără pauze sau întreruperi timp de minimum 3-4 luni, poate chiar mai mult pentru că rezultatele nu se văd imediat, însă sunt permanente.

Succes!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate