Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Digi Online

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pai stai asa, ca nu inteleg, de ce ai pus amiduos pe PC, ca digi online e disponibil si in versiune pentru PC?
Bluestacks nu era ok?

Edited by gumball3000, 03 February 2016 - 22:32.


#20
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

View Postgumball3000, on 03 februarie 2016 - 22:31, said:

Pai stai asa, ca nu inteleg, de ce ai pus amiduos pe PC, ca digi online e disponibil si in versiune pentru PC?
BlueStacks nu era ok?

BlueStacks nu mi se instaleaza, n-am idee de ce. Efectiv se inchide installerul. Din browser nu imi merge digi-online, asta e problema mea. :-) Am IP de UPC. Dar asa, prin aplicatia de Android merge, pe aceeasi conexiune de net.

#21
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mda, asa imi face si mie pe W10 x64, cu toate ca l-am mai avut instalat, i-am dat uninstall si acum nu mai vrea instalat.
Inainte am avut si amiduos instalat, s-ar putea sa fie si de aici ceva, ori alte conflicte cu ce mai am programe instalate.

aaa, acum am inteles, deci cu aplicatia de android nu mai te filtreaza dupa IP.

#22
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

View Postgumball3000, on 03 februarie 2016 - 22:52, said:

Mda, asa imi face si mie pe W10 x64, cu toate ca l-am mai avut instalat, i-am dat uninstall si acum nu mai vrea instalat.
Inainte am avut si amiduos instalat, s-ar putea sa fie si de aici ceva, ori alte conflicte cu ce mai am programe instalate.

Si eu am Win 10, dar pe 32. Mi-e ciuda ca Nox si Andy merg mult mai bine, sunt mai rapide, dar nu ma ajuta cu aplicatia asta. Oricum, sunt tare faine emulatoarele astea. Ma tot joc de o ora. :-))

#23
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,665
  • Înscris: 31.10.2013
Man, daca ai w10 de  ce nu folosesti aplicatia din store? Pe aia merge 100%. In browser nu imi merge nici mie de pe tpom sau upc, doar din rds sau vf.

Edited by wolfynwo, 04 February 2016 - 00:43.


#24
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 03.02.2016
De ce nu imi merge camera upload la digi storage ?

#25
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Confirm si eu ca merge din aplicatia de Windows(8.1) cu net de la upc

Attached Files



#26
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

View Postalexandru_83, on 04 februarie 2016 - 17:37, said:

Confirm si eu ca merge din aplicatia de Windows(8.1) cu net de la upc

View Postwolfynwo, on 04 februarie 2016 - 00:41, said:

Man, daca ai w10 de  ce nu folosesti aplicatia din store? Pe aia merge 100%. In browser nu imi merge nici mie de pe tpom sau upc, doar din rds sau vf.


Dumnezeule, nu m-as fi gandit niciodata ca este aplicatie in Store. :-| My bad. Mersi mult de tot! Bai, si cat mi-am batut capul... :-)))

Merge, da. Merge si la mine acum. :-D

#27
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,848
  • Înscris: 24.04.2013
Deci sa inteleg ca au modificat si aplicatia de Windows sa functioneze cu IP-uri din alte retele? Sau Windows Phone? O veste buna. La destul de mult timp dupa ce modificasera aplicatiile iOS si Android, cea pentru Windows Phone inca nu mergea decat din reteaua RDS.

#28
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

View Postsags, on 04 februarie 2016 - 19:13, said:

Deci sa inteleg ca au modificat si aplicatia de Windows sa functioneze cu IP-uri din alte retele? Sau Windows Phone? O veste buna. La destul de mult timp dupa ce modificasera aplicatiile iOS si Android, cea pentru Windows Phone inca nu mergea decat din reteaua RDS.

Merge, da. Si merge bine, spre deosebire de chinul cu emulatoare de android s.a.m.d. :-)

#29
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postsags, on 04 februarie 2016 - 19:13, said:

Deci sa inteleg ca au modificat si aplicatia de Windows sa functioneze cu IP-uri din alte retele? Sau Windows Phone? O veste buna. La destul de mult timp dupa ce modificasera aplicatiile iOS si Android, cea pentru Windows Phone inca nu mergea decat din reteaua RDS.

Si inca nici nu merge aplicatia wp din upc sau telekom. Pe pc o fi mergand aplicatia din magazin pe alti provideri dar pe dispozitivele mobile cu wp inca tot nu merge. Tot astept si eu ziua aia...

#30
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ciudat, ultima data cand am testat eu aplicatia din Windows store de pe W8.1, nu functiona pe PC din UPC.

#31
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Pe 8.1 imi merge dol din telekom prin aplicatie, tocmai am testat. Pe 10 nu pot testa ca am uitat parola la sistem (deh autologin) :lol: dar probabil merge si aici.

#32
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Am si io o tableta pe care nu merge decat digi24 si utv,  cel puțin atât am văzut,  pe la restul zice ca nu poate rula.  Aplicatia android, net de la rds,  prin routerul casei.
O fi de la tableta meA? TOtusi ce merge, merge inclusiv hd...

#33
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
acest serviciu mai este gratuit ptr cei care au TV+net+telefonie ? Daca da, cat e valabila promotia ?

#34
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Postprimuministru, on 25 februarie 2016 - 20:56, said:

acest serviciu mai este gratuit ptr cei care au TV+net+telefonie ? Daca da, cat e valabila promotia ?
http://www.digi-onli...iveaza-digiplay

#35
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
@primuministru -

Digi Online se poate activa gratuit pentru clientii care detin TV+NET
Digi Play se poate contracta gratuit daca activezi serviciul pana in 29 februarie si indeplinesti unul din cele 3 conditii de mai jos. Gratuitatea va fi pana la finele anului 2016. In cazul in care nu indeplinesti nicio conditie din cele de mai jos, serviciul va fi tarifat cu 5 lei/luna.

(1) esti abonat sau contractezi in perioada campaniei* unul dintre abonamentele la internet fix Fiberlink 300, Fiberlink 500 sau Fiberlink 1000, sau
(2) contractezi in perioada campaniei* unul dintre abonamentele la telefonie mobila Digi Mobil. (Nu se aplica pentru abonamentele Digi Mobil incheiate anterior datei de 1.09.2015.)
(3) Primesti Digi Play fara costuri suplimentare si daca aveai deja un cont Digi Play activ la data de 31 august 2015.

Edited by DIGI_Helper, 26 February 2016 - 09:29.


#36
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Eu am Fiberlink 300 si abonament TV la alt provider care furnizeaza Dolce Sport cu Champions League. Mai folosesc si TV Box si as fi interesat de ce spune RDS ca transmite full HD prin Digi Online.

Poate e cineva cu TV si net RDS caruia nu ii trebuie serviciul digi online si se milostiveste sa-mi cedeze user si parola. Sau sa le folosim impreuna, banuiesc ca nu se supara RDS daca sunt deschise doua sesiuni cu aceleasi date de conectare.

Sincer, nici nu vad utilitatea acestui serviciu pentru userii de TV si internet, atat timp cat ofera aceleasi posturi care sunt si pe cablu si poate fi accesat doar wifi(ca sa ai banda) de pe retea RDS din alta parte.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate