Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Digi Online

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004
Salut! Stiti vreo metoda de a viziona tv live pe platforma digi-online.ro de pe ip-uri de la alti provideri de internet? E COMPLET absurd sa am "tv away from home" dar sa nu-l pot folosi pt ca locul respectiv are net de la UPC sau altcineva. Pot "pacali" cumva sistemul asta stupid?
Mersi!

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
iti faci un vpn pe PC-ul/routerul de acasa

avand in vedere ca e un serviciu gratuit, e normal sa nu le convina sa le faci trafic pe nodurile de interconectare cu alte retele

#3
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

 gumball3000, on 02 februarie 2016 - 19:03, said:

iti faci un vpn pe PC-ul/routerul de acasa

avand in vedere ca e un serviciu gratuit, e normal sa nu le convina sa le faci trafic pe nodurile de interconectare cu alte retele

Am inteles. Logica mea imi spune, totusi, ca ar trebui sa pot viziona canalele altundeva decat acasa, unde am net de la ei. :-) Am sa incerc cu un vpn, sa vad daca ma descurc. Mersi fain!

#4
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Parcã trebuia sã fii abonat...

#5
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

 sarac.lipit, on 02 februarie 2016 - 19:10, said:

Parcã trebuia sã fii abonat...

Sunt abonat, am user, parola, dar nu poti vedea nimic in afara Digi24 daca nu esti pe net de la ei.

#6
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,846
  • Înscris: 24.04.2013
Din ce stiu aplicatiile Digi.Online pentru Android si iOS permit vizionarea folosind o conexiune la internet de la orice alt provider (atat date mobile cat si wi-fi). Asa poti viziona pe smartphone/ tableta. Daca vrei ecran mare, conectezi smar’fonu la tv prin Miracast sau cablu MHL.

#7
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

 sags, on 02 februarie 2016 - 19:15, said:

Din ce stiu aplicatiile Digi.Online pentru Android si iOS permit vizionarea folosind o conexiune la internet de la orice alt provider (atat date mobile cat si wi-fi). Asa poti viziona pe smartphone/ tableta. Daca vrei ecran mare, conectezi smar’fonu la tv prin Miracast sau cablu MHL.

Ei, pe-asta n-o stiam. Ar fi si asta o solutie de compromis. Ma repet, dar e absurd sa n-ai acces de pa alte IP-uri. Asta e toata ideea, in capul meu. Sa am tv de la ei si la hotel sau mai stiu eu unde. :) In fine. Mersi!

Mi-am creat vpn(cu vpnbook), dar nu stiu cum sa-l fac sa "mimeze" ip-uri de RDS. Daca aveti vreo idee, sunt receptiv. :) Momentan sunt prin India pe undeva :)) Merge ok, dar nu ma ajuta.

#8
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,846
  • Înscris: 24.04.2013
@sicko: Din afara tarii probabil nu iti va merge, doar prin VPN sa para ca esti in tara. Aici deja nu mai e vorba ca RDS isi promoveaza serviciul de net ci de drepturile de difuzare a continutului care mai mult ca sigur sunt limitate geografic (la Romania)…

#9
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004
Confirm ca merge pe Android. Doar ca n-am smart tv si nu pot face cast pe pc. Mersi oricum de ajutor.

 sags, on 02 februarie 2016 - 19:39, said:

@sicko: Din afara tarii probabil nu iti va merge, doar prin VPN sa para ca esti in tara. Aici deja nu mai e vorba ca RDS isi promoveaza serviciul de net ci de drepturile de difuzare a continutului care mai mult ca sigur sunt limitate geografic (la Romania)…

Sunt in tara, dar sunt pe UPC momentan aici.

#10
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Eu vad de pe Telekom. Poate ai prea multe aparate conectate. Mi se pare ca admit maxim 3.

#11
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

 Freddy12, on 02 februarie 2016 - 19:54, said:

Eu vad de pe Telekom. Poate ai prea multe aparate conectate. Mi se pare ca admit maxim 3.

Pe bune? :-( De pe PC/laptop? Cand ai prea multe device-uri iti da o eroare specifica. Mie pur si simplu nu-mi merge nimic in afara Digi24. La un moment dat parca mi-a zis si cineva din RDS ca nu ai cum sa accesezi de pe alte ip-uri. Nu inteleg de ce-ti merge. Weird.

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 sicko, on 02 februarie 2016 - 19:28, said:

Ei, pe-asta n-o stiam. Ar fi si asta o solutie de compromis. Ma repet, dar e absurd sa n-ai acces de pa alte IP-uri. Asta e toata ideea, in capul meu. Sa am tv de la ei si la hotel sau mai stiu eu unde. Posted Image In fine. Mersi!

Mi-am creat vpn(cu vpnbook), dar nu stiu cum sa-l fac sa "mimeze" ip-uri de RDS. Daca aveti vreo idee, sunt receptiv. Posted Image Momentan sunt prin India pe undeva Posted Image) Merge ok, dar nu ma ajuta.

N-ai treaba cu VPNbook, aceia nu ofera IP-uri de RDS.

Iti faci acasa propriul server VPN, cel mai simplu ar fi pe router (daca si are o asemenea functie, altfel ii pui firmware dd-wrt/gargoyle/openwrt, numai sa-ti suporte), altfel instalezi pe PC openVPN server, iar pe telefon OPENVPN Client.

Edited by gumball3000, 02 February 2016 - 21:08.


#13
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,846
  • Înscris: 24.04.2013

 sicko, on 02 februarie 2016 - 19:43, said:

… Doar ca n-am smart tv si nu pot face cast pe pc. …
Cablu MHL, se foloseste o intrare HDMI a televizorului si nu e nevoie sa fie tv smart. Dar trebuie ca smar’fonul sa suporte MHL (de aceasta sunt sigur), nu toate suporta, si cred ca si televizorul (aici nu mi-e clar, s-ar putea ca un cablu MHL activ sa fie ok fara a cere nimic special de la tv). Testat mai demult cu net UPC -> WiFi -> Samsung Galaxy S4 -> cablu care cred ca era Delock 65437 -> tv Samsung ne-smart (nu stiu acu’ ce model, si chiar la tv smart aceasta functionalitate nu are treaba cu partea de smart).

Edited by sags, 02 February 2016 - 21:18.


#14
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

 gumball3000, on 02 februarie 2016 - 21:07, said:

N-ai treaba cu VPNbook, aceia nu ofera IP-uri de RDS.

Iti faci acasa propriul server VPN, cel mai simplu ar fi pe router (daca si are o asemenea functie, altfel ii pui firmware dd-wrt/gargoyle/openwrt, numai sa-ti suporte), altfel instalezi pe PC openVPN server, iar pe telefon OPENVPN Client.

 sags, on 02 februarie 2016 - 21:11, said:

Cablu MHL, se foloseste o intrare HDMI a televizorului si nu e nevoie sa fie tv smart. Dar trebuie ca smar’fonul sa suporte MHL (de aceasta sunt sigur), nu toate suporta, si cred ca si televizorul (aici nu mi-e clar, s-ar putea ca un cablu MHL activ sa fie ok fara a cere nimic special de la tv). Testat mai demult cu net UPC -> WiFi -> Samsung Galaxy S4 -> cablu care cred ca era Delock 65437 -> tv Samsung ne-smart (nu stiu acu’ ce model, si chiar la tv smart aceasta functionalitate nu are treaba cu partea de smart).


Mersi mult!

Edited by sicko, 02 February 2016 - 21:33.


#15
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
Toate sistemele is stupide nu doar cel de la RDS.

#16
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
confirm ca functioneaza perfect cu IP-uri de la vodafone Romania de exemplu, trecute prin NAT (ip privat) si prin IP-uri de Interroute (provider international de net).
de preferat sa nu folosesti chrome

Edited by pupama, 03 February 2016 - 00:33.


#17
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 Freddy12, on 02 februarie 2016 - 19:54, said:

Eu vad de pe Telekom. Poate ai prea multe aparate conectate. Mi se pare ca admit maxim 3.
5
Dar te atenționeazã la logare cã-s prea multe divaisuri
Meri'n cont și ștergi din ele

 pupama, on 03 februarie 2016 - 00:33, said:


de preferat sa nu folosesti chrome
Cel mai bine merge cu aplicația pe android. Inclusiv jijiplaiu, dar trebe țavã groasã de net...ãla cu 300. La 100 mai pune halt, tre'sã mai schimbi calitãțile imaginilor...

#18
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004
Am rezolvat in felul urmator: am instalat un emulator android, mai exact Amiduos. :-) E singurul in care merge cum trebuie aplicatia, din pacate insa doar primele 30 de zile sunt gratuite. Exista emulatoare mult mai faine, dar Nox imi zice "cannot play video", iar Andy imi reda doar sunetul, fara imagine.
Asta e, am Digi World si Life 30 de zile, apoi mai vad eu.

Edited by sicko, 03 February 2016 - 22:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate