Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Alegere A/C Daikin sau Gree 12000BTU, <= 1800RON, European vs Chinezesc

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#19
mariusik88

mariusik88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 17.08.2006
La Klima-Point ai incercat?

#20
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,580
  • Înscris: 11.07.2006
La toate siturile am incercat,nimeni nu are pe stoc,nici macar daikin,bine in plaja de 1800lei.Oricum nui nici o graba,e bine si luna viitoare doar ca am vrut sa prind un pret mai bun inainte de sezon.

#21
mariusik88

mariusik88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 17.08.2006

 tzepesch, on 03 februarie 2016 - 22:53, said:


Ambele permit instalare de modul Wi-Fi si 4G. Mi-au facut la reprezentanta un demo, f interesant functiona si se poate monta si dupa instalare. E pana in 100lei toata bascalia, cu soft cu tot.


Unde te-ai interesat de respectivul modul? Poate ne anunti si pe noi cand apare modulul.:D

Multumesc.

#22
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,580
  • Înscris: 11.07.2006
Azi a aparut modelul 2016 de la gree,am si pus mana pe unul pe sambata imi ajunge,de montat dupa renovarea dormitorului,prin mai o sa il montez.
Acesta e modelulhttp://klimapoint.ro/aer-conditionat/gree-12000btu-lomo-inverter-gwh12qb-k3dnb8.html

#23
mariusik88

mariusik88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 17.08.2006
Ti-au spus daca are compresor Daikin (ca modelul 2015)?  

Sa-l stapanesti sanator (sau cum se spune la aere :D )

Edited by mariusik88, 31 March 2016 - 18:06.


#24
mosaro

mosaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.02.2009
Si eu am fost sunat de unii ,nu stiu care ca eu sunasem la  mai multi astept astazi un mail cu datele exacte.
M-am uitat pe site la gree si difera codurile fata de oferta klimapoint.De luat oricum iau si eu zilele astea dar vreau sa ma lamuresc daca e vorba de modele diferite .

#25
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,580
  • Înscris: 11.07.2006
Nu stiu ce compresor are exact,e inverter g10 ca si cel de anul trecut,asa pare din pliant are 3 ani garantie,iar la cat il folosesc eu doar la racire si in zile toride,ma tine o viata Posted Image

Edited by Phonyx, 31 March 2016 - 19:04.


#26
mosaro

mosaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.02.2009
Este acelasi de anul trecut ,adica daikin .Sunt doua modele de unitati interioare A1 si B8 cum este cel cumparat de Phonyx ,fisa tehnica fiind identica .Vine cu chit inclus de aceea montajul este mai ieftin.Nu stiu din punct de vedere aspect ,calitate plastic ,pe care sa-l aleg .B8-ul seamana perfect cu osaka ,varianta non nordic si are afisaj mare pe corpul unitatii.A1 are afisalul mai mic in zona neagra a unitatii.Voua care v-ar placea mai mult ?

#27
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,580
  • Înscris: 11.07.2006
Acuma am gasit si eu descriere si intradevar e compresor daikin,mie unul imi pare mult mai elegant modelul nou,mai discret.Acum calitatea plasticului nu cred ca difera.Ca idee si eu am vazut ca modelul osaka e la fel,probabil e fabricata de gree.

#28
mosaro

mosaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.02.2009
http://www.compari.r...a1c-p333845421/

Omule amandoua sunt modele "noi".Nu am inteles pe care il consideri tu nou.Stiu ce ai comandat  si i-ti doresc sa te bucuri cat mai mult timp de el .

Edited by mosaro, 01 April 2016 - 14:34.


#29
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,580
  • Înscris: 11.07.2006
Scuzama am crezut ca te referi la cel din 2015,ial care crezi ca ti se potriveste mai bine,la urma urmei e aceasi mancare de peste.

#30
madalina_oana

madalina_oana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2016
Eu am comandat doua echipamente Gree Lomo la Climatico. Au fost instalate si le recomand.     Si la munca am tot Gree si merg perfect de multi ani.

#31
mosaro

mosaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.02.2009
Daca tot ai luat  unul  si de la Klima . unde este mai ieftn de ce ai mai luat doua si de la astia care costa mai mult ?
Ne crezi tampiti (retorica) ?

#32
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,580
  • Înscris: 11.07.2006
Azi am reusit sa termin montarea ac gree, pompa de condens vacumarea si reparatiile de rigoare dupa o saptamana de lucru,deh jobul imi permite doar cateva ore spre seara.Ca prima impresie foarte multumita raceste bine,iar pe modul auto al ventilatorului ui la atingerea temperaturii interioare isi reduce semnificativ viteza.Pe modul turbo imediat raceste.Display ul interior cu led arata chiar misto,functia ifeel nu prea o inteleg nici prin descriere,adica ok  am inteles ca are un senzor de temperatura in telecomanda care se si vede pe spate ca e un loc gol dar cum comunica cu UI prin wifi sau cum,caci pe telecomanda am tot timpul afisat wifi.In rest numai de bine o sa vedem la vara.

Attached Files


Edited by Phonyx, 12 April 2016 - 16:13.


#33
mariusik88

mariusik88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 17.08.2006
Modelul 2016 are control prin wifi ? sau ce wifi iti arata pe telecomanda?

#34
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,580
  • Înscris: 11.07.2006
Chiar nu stiu,doar vad ca pe telecomanda imi apare wifi,care se poate dezactiva cu o combinatie de taste dupa cum scrie in manualul de utilizare.Tocmai de asta am intrebat si cu fuctia ifeel caci prin infraport nu prea are cum sa transmita temperatura la UI.

#35
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Am achizitionat si eu,sapt.trecuta,un  Gree GWH09QB-K3DNA1C,kit inclus. Marti l-au montat baietii,recomandati atat de firma importatoare cat si cea de la care am cumparat.Montajul a fost ok,mai greu cu gaura,,in zid era oarece fier beton.S-a facut putin deranj,dar merge reparat,s-a facut si vidarea traseului,montajul fiind de 200 roni,ei aducand inclusiv suportii.A.c l-am testat putin,atat pe rece,cald,turbo,economic etc,dar testul suprem fiind la vara.Clima o voi folosi special pt. lunile de vara,pt.iarna am centrala de ap.Sper sa fi facut o alegere buna,m-am mai consultat in privat cu cativa colegi de treaba de pe forum.Am vz ca are si functie de wifi,insa nu am testat-o.
Voi reveni cu impresii la cald(la propriu).Numai bine!

#36
mosaro

mosaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.02.2009
Felicitari !Eu sper sa vi cu impresii la rece .Unitatea exterioara cat de zgomotoasa ti s-a parut ?Documentatia din cutie presupun ca este de la chinezi .Ce date dau ei referitoare la zgomot ?Corespunde cu ce scriu romanii pe site ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate