Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Durere...infundata in partea dreapta, spre spate.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Salut!
De câteva luni, simt, nu știu dacă pot numi asta durere, o jena în partea dreapta spate, inferioara oarecum, a abdomenului.
Am luat, la indicatiile farmacistei (da, stiu, stiu) nu-mi mai amintesc ce, un medicament pentru tratarea afectiunii numite colon iritat, dar nu am simtit nicio diferenta.
Nu-mi dau seaja daca ma deranjeaza mereu. Nu este o durere puternica, este mai mult un disconfort. Exista vreun easy fix pentru problema mea?
Multumesc!

#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
mergi la doctor, probabil o sa te puna sa faci o ecografie. Sunt multe mezeluri pe acolo care pot da rateuri.

#3
cyborg692

cyborg692

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 277
  • Înscris: 10.01.2016
Eu am asa ceva in partea stanga .E mai mult din cauza stresului dat fiind ca ma doare doar in momente mai stresante .Ceaiul de menta imi face bine desi nu ma doare continuu .

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010

 danX, on 31 ianuarie 2016 - 15:26, said:

mergi la doctor, probabil o sa te puna sa faci o ecografie. Sunt multe mezeluri pe acolo care pot da rateuri.
Nu stiu cand voi ajunge. Am obiceiul sa pun in asteptare astfel de chestiuni si stiu ca nu este sngurul obicei..prost pe care il am.
Speram la o parere la rece sau ceva in genul.

 cyborg692, on 31 ianuarie 2016 - 15:27, said:

La tine e in stanga, la mine in dreapta. Pot incerca si cu ceai, nu e greu, desi probabil n-o voi face. Poate exista vreun tratament...asa, pe nv.

#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 YOUR_GOD, on 31 ianuarie 2016 - 15:31, said:

Nu stiu cand voi ajunge. Am obiceiul sa pun in asteptare astfel de chestiuni si stiu ca nu este sngurul obicei..prost pe care il am.
Speram la o parere la rece sau ceva in genul.


La tine e in stanga, la mine in dreapta. Pot incerca si cu ceai, nu e greu, desi probabil n-o voi face. Poate exista vreun tratament...asa, pe nv.
Nu se poate.
Pana nici ala cand iti baga becu in gaoz nu stie daca ai colon iritabil sau nu daca nu-i "profesor".

#6
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

 I2O, on 31 ianuarie 2016 - 15:34, said:

Nu se poate.
Pana nici ala cand iti baga becu in gaoz nu stie daca ai colon iritabil sau nu daca nu-i "profesor".
Se poate diagnostica si fara sa tragi Imax. IBS poate aparea pe fond de stres, schimbare de dieta sau multe alte motive. Cand vrei masina intrebi pe forum, dar cand o gasesti mergi cu ea la mecanic inainte sa o iei. Cand motorul intern da rateuri du-te la mecanic. O curea de distributie slabita o repari repede, daca se rupe si-ti dau pistoanele peste supape te scoate din productie mult timp, daca nu cumva te trimite in Elysium (nu aia de la Therme).

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
>I2O
Intelepciune...
>danX
Cam stiu eu teoria.

Haideti, help, poate gaseste cineva o solutie si pentru mine...pana sa ma duc la mecanic.

#8
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Tre sa eviti prajeli si sa bagi cat mai multe fibre,Mie mi-e foarte bine dupa ce bag fistic sau alune nu foarte sarate.Multi se sperie ca ,colonul iritabil da in cancer de colon,dar nu prea are treaba.Cu o alimentatie bogata in fibre iti vei reveni.

Edited by daniMMM, 31 January 2016 - 16:55.


#9
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Mananca ghimbir si bea ceai de ghimbir.

Edited by andy1992, 31 January 2016 - 17:27.


#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Multumesc prieteni! Fibre deci (cereale?). Pot face asta. Ghimbirul este leguma aceea care ustura maxim? Cum se poate manca? Rasa si amestecata cu altceva, sau facut fresh? Ma gandesc la ceva gen o parte ghimbir si o suta portocale sau ceva. Nu de alta, dar ustura ghimbirul ala de mama, mama...

#11
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
La repezeala ar fi rinichiul.Da nu-i bai,faci un ban-vinde-l.Posted Image .Du-te la medic.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Am un chist chiar pe dreptul, deci s-ar incadra. Avea anul trecut, 4 centimetri. Totusi, stiu ce inseamna durerea produsa de nisip (parca) si aceasta, nu seamana.

 MikeSpike, on 31 ianuarie 2016 - 19:49, said:

La repezeala ar fi rinichiul.Da nu-i bai,faci un ban-vinde-l.Posted Image .Du-te la medic.
Se cumpara si rinichi resapati?!

Si..treaba cu rinichiul, nu ma prea incanta. Mai ales ca chisturile astea au prostul obicei de a nu disparea cu tratament...doar cu ctrl+x.

Edited by YOUR_GOD, 31 January 2016 - 20:08.


#13
adrian1323

adrian1323

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.03.2016
ai aflat pana la urma de la ce era?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate