Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Sfat achizitie UPS

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
singlexyz

singlexyz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 23.11.2004
Chiar nu stie nimeni?

#56
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002

singlexyz, on May 13 2005, 13:39, said:

Chiar nu stie nimeni?

<{POST_SNAPBACK}>



gasesti pe la ultraprosti dar trebuie sa suni................ca oferta e bogata cu stocurile stau mai prost

#57
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Readuc in fata discutia ...
Am citit, dar tot nehotarat sunt ... Vreau sa dau cam 3 milioane sa-mi iau un UPS ... Problema este ca am fluctuatii de tensiune, din cate observ la bec, destul de des sunt cele nu de supratensiune ci invers, adik vad becurile ca au momente in care scad in intensitate pentru fractiuni de secunda... Undeori pica si calcualtorul, dar mai rar, alteori doar ceasurile alea electronice ... Deci ma intereseaza in cea mai mare parte protectia .. M-ar mai interesa sa aiba si de 'noizu' de pe retea, un fel de deparazitare, ca am ceva probleme ... Si as mai vrea sa fie pe USB nu pe Serial ...
Poate cunoasteti mai bine ca mine situatia, ce ar fi recomandat in sensul asta ? ...
Multumesc...

#58
Neolix

Neolix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.05.2005
Are cineva experienta in folosirea UPS-urilor Ablerex, de exemplu acest model http://www.oktal.ro/.....o 1000_1463_1
Isi face treaba, merita sa fie luat?

#59
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
Eu zic mai bine un Infosec (de conceptie franceze). Le gasesti la Ultrapro, Proca.
Din cite am inteles au si asigurare (in caz de probleme cu UPS-ul) valabila si in Romania. Eu zic ca sint cele mai ok ca raport pret / performante. Mult mai ok decit petarde (nu dau nume) ce se gasesc peste tot cu pretentia de UPS.

PS: Nu fac reclama! Daca banii nu ar conta as zice Tripplite (inventatorii UPS-ului) sau APC ...

Sau eventual Picace (de la Darer)

#60
dmarcel

dmarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.10.2003

View PostCătălin, on Feb 14 2003, 11:23, said:

Stai linistit. Si eu am aceleasi probleme si din cauza asta mi-am luat UPS ;) E de 750 VA si duce fara probleme....
La astia de la Conel nu cred ca ai ce sa le faci. AU justificari pt orice :D

Am o prietenă care a sunat timp de peste un an la Electrica făcând reclamații despre fluctuațiile de curent. I-au dat tot felul de explicații.... că nu se poate, etc... A luat legătura cu Oficiul Județean pentru Protecția Consumatorului și a strâns vreo 20 de semnături de la vecini și Electrica a luat măsuri. Au pus ceva pe un stâlp din apropiere și acum tot cartierul are curent super!!! Ăștia de la Electrica, RomTelecom și altele ca astea au atât tupeu pentru că noi stăm ca blegii și nu luăm atitudine!!! Dacă ne punem toți pe ei cu reclamații vor fi obligați să schimbe câte ceva. Dar noi, români educați de Ceaușescu, preferăm să ne cumpărăm UPS-uri și surse după surse. În șapte ani am schimbat 4 surse și 2 UPS-uri!!!! Ce-ar fi să ne schimbăm și noi un pic??? Și să le punem un pic .... în coaste cum zicea un fost președinte!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate