Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cubot Note S

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#37
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010

View Postcristian_sen, on 11 martie 2016 - 19:15, said:

Pai cred ca pe acela il are dar vad in link inca unul nou.
Cele max 10 app care le folosesc sunt sigur in regula, le-am testat si pe alte androide si nu face buba, nu am jocuri, nu am socializari, nu am filme/muzici , pe mail si fb intru de pe browser...bateria am testat-o si nu se descarca singura sa zic ca e in scurt, singurul scurt e androidul insusi. Posted Image Reseturi, wipe-uri toate am incercat, pur si simplu papa mult curent si gata, gps oprit, blushtutz oprit, date mobile oprite pana si autobrigthness e oprit sa nu consume senzorul ceva, si se cunoaste asta.
Ma uit la primele aplicatii din lista si ma intreb ce pisici se intampla in sutele alea de mega, pana mai ieri am lucrat la un calculator care avea intreg sistemul de operare atat de mare...si mergea blana, l-am schimbat pentru ca aplicatia care-mi trebuia a primit un update ptr secolul asta.

Attachment Screenshot_2016-03-11-18-58-10.png  Attachment Screenshot_2016-03-11-15-19-01.png

twilight zone :)

#38
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,155
  • Înscris: 21.08.2003
E doar risipa de resurse,nimic nou in lumea IT, sunt aproape sigur ca daca se dorea aplicatiile alea aveau 25% din marime si faceau acceasi treaba. Nu ma intelege gresit, imi place exuberanta android dar pentru mine personal, pentru ce fac zilnic cu telefonul, e mult mai potrivit wp desi in anumite privinte (cam toate) este mai inchis decat apple. De testat si ultima varianta, poate in timp datorita pretului acest cubot va fi raspindit si cineva ii va face un rom minimal fara alte cele.

#39
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
Dovada ca sunt multumit, eu am mai comandat unul (sotiei, pe alb), cu 56.01 $. E drept ca am folosit aproape toate punctele pe care le aveam la magazinul respectiv si ca e posibil sa mai platesc tva, dar parca-i prea mare diferenta fata de preturile din tara.

Attached Files



#40
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Salut! Imi poti trimite pe privat numele magazinului de unde ai comandat?

#41
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
Daca citesti in partea de jos a pozei, iti dai seama. Unde zice de wallet.
Cum aduni puncte (foloseste google translate) http://groupb.ru/faq...30-pointov.html

Edited by IonelTM, 13 March 2016 - 13:10.


#42
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,155
  • Înscris: 21.08.2003

View PostIonelTM, on 13 martie 2016 - 10:03, said:

Dovada ca sunt multumit, eu am mai comandat unul
Sa le folositi sanatosi , cazuri ca al meu se intalnesc si la firmele mari premium, nimeni, nici macar la fabrica(daca ajung) nu au o explicatie...vodoo, twilght zone!  Al meu are o personalitatea mai puternica, e telefon "cu bot". ;)    Maine are alt propietar , la un birou cu charger de 2A langa el, sa-i ajunga!

#43
siven01

siven01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2003
Sal , puteti sa mi spuneti cat a costat un telefon , incluzand transport ,taxe vamale , etc .


#44
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
Pe toate site-urile e cu transport gratuit. Taxe vamale nu se platesc. Poti plati insa tva la valoarea declarata. Depinde de dispozitia lucratorului vamal.

#45
siven01

siven01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2003
Ieri l am cumparat si eu din ro . Am upgradat un LG G Pro Lite si pot sa spun ca se vede diferenta de la 1Gb la 2Gb ram .
Am luat varianta pe alb si sunt nedumerit ptr ca are o mare dunga neagra in jurul ecranului 3/4 mm sus si jos si cam 2/2,5 mm in laterale . Cosmin in rewieul facut pe android.ro era incantat tocmai ptr ca ce a avut el in teste nu avea acea banda neagra . La voi cum este ?

#46
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
La varianta pe negru nu am banda neagra.
M-am uitat acum la un review pt. unul pe alb si intradevar dungile exista.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TgMSyV-iN00?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by IonelTM, 19 March 2016 - 12:04.


#47
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
Trebuie sa-i multumim lui Cosmin pentru tutorial root si instalare TWRP recovery pe Cubot Note S: http://www.androidro...e-cubot-note-s/

#48
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o55wO5ui3co?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca vreodata va enerveaza :)

#49
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
E ceva de ciubotele astea?

#50
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
Merita fiecare banut.

#51
Redount2k9

Redount2k9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 13.07.2010
E ceva de site-ul http://cubot-romania.ro/ pentru ca as vrea sa comand de acolo si ma gandesc sa nu ma trezesc cu vreo teapa.

#52
MihaelaLorelei

MihaelaLorelei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.03.2016
Am incercat sa-l comand pe site-ul rusesc, insa nu l-am gasit, sau nu am inteles eu prea bine ce este pe acolo... nu stiu decat cateva cuvinte in rusa... :(
Va rog din suflet sa ma ajutati!

#53
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Te sfatuiesc sa il comanzi de pe G E A R B E S T.

#54
MihaelaLorelei

MihaelaLorelei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.03.2016

View PostIonelTM, on 14 martie 2016 - 19:59, said:

Pe toate site-urile e cu transport gratuit. Taxe vamale nu se platesc. Poti plati insa tva la valoarea declarata. Depinde de dispozitia lucratorului vamal.

As vrea sa stiu daca poate fi cumparat pe firma

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate