Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Echipamente TELEKOM -xDSL, FTTx .

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
iwaa

iwaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.09.2008
O intrebare va rog pentru cei care au Samsung 7250:

Va functioneaza inregistrarea pe HDD extern pe acest model?

Eu vreau sa trec pe Samsung 7250 dar inregisrtrarea pe HDD lasa de dorit. Am chemat zeci de tehnicieni nimeni nu stie ce are si colac peste pupaza zice ca in contract nu se specifica ca asigura inregistrarea pe HDD extern si nu au ce sa faca.

Cum se comporta la mine: Bag hdd-ul il vede si ma pune sa il formatez. Dupa format incep sa inregistraz si functioneaza. Dupa 1-2-3 zile (cand il apuca)gasesc partearea de inregiostrare blocata. De exemplu: daca vreau sa vizualizez ce am inregistrat intru in meniu vad lista si ce am inregistrat (cu timpul de inregistrare) dar cand dau play pe el, incearca sa il playeze dar nu reuseste. Timpul nu curge si ramane ecranul negru. Daca vreau sa inregistrez un canal, apas pe rec, imi apare semnul ca incepe sa inregistreze...il las cateva minute opresc inregisrtarea si cand intru in meniul cu inregistrari aceasta apare dar are zero secunde. Incerc sa il redau dar bineteles ca nu merge.
Ca sa isi revina trebuie scos din proiza si bagat la loc si isi revine...dupa cateva ore sau o zi doua il gasesc blocat la fel...Am ultimele recevere cele date acum cu emblema orange pe ele..Am incercat mai multe harduri (sata 2 sata 3 mai multe marci  si degeaba) mai multe adaptoare degeaba...tot timpul face la fel...

Ati avut problema asta voi?

din aceasta cauza eu merg tot pe vechile echipamente care nu fac nici un fel de problema la partea de inregisrtare pe un hdd extern.

Edited by iwaa, 16 May 2022 - 09:26.


#56
twisted

twisted

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.11.2005
Salut, pentru cei cu receiver samsung, ati reusit cumva sa renuntati la el si sa folositi vreo aplicatie pe smart tv ? si mai ales ... vreo una de LG WebOS ? :D

#57
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019
Nu ai nicio sansa sa folosesti nicio aplicatie pe niciun fel de TV. IPTV-ul functioneaza doar prin recieverele aferente operatorului.

A nu se confunda cu IPTV-ul ilegal, care merge prin aplicatii de tot felul :)

#58
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Buna ziua,
Aveti idee daca acel receiver poate functiona conectat si in alta locatie (diferita de locatia unde sunt instalate serviciile de net prin fibra de la OROC)?
Multumesc

Edited by sas_ro, 31 August 2023 - 07:58.


#59
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 27.08.2007

View Postsas_ro, on 31 august 2023 - 07:58, said:

Buna ziua,
Aveti idee daca acel receiver poate functiona conectat si in alta locatie (diferita de locatia unde sunt instalate serviciile de net prin fibra de la OROC)?
Multumesc

Doar pe locația din contract

#60
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate