Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Pareri altshop.ro?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
MichaelMCMXCVII

MichaelMCMXCVII

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.01.2016
A folosit cineva altshop sa comande componente pentru pc? Se pare ca nu pot sa imi scot banii de pe paypal pe card,si ma gandeam sa folosesc paypal direct sa cumpar de pe altshop,fiind singurul website din romania care vinde componente pentru pc si accepta paypal.

#2
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
E in regula. E veche firma. Eu ridicam de multe ori direct de la ei de "acasa" comanda desi livreaza ei direct in Galati, nu prin curier, deci f rapid.
Am putut proba fara probleme ce am comandat inainte de a plati.
Nu am folosit paypal.

PS. E chiar mai veche firma decat credeam, din 2005.

Edited by underb, 28 January 2016 - 15:40.


#3
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Nu am comandat niciodată de la ei, dar știu oameni care au făcut-o, și au spus că e totul în regulă

#4
stericuta

stericuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 16.03.2005
Am comandat de cateva ori de la ei, pentru livrari in Galati percep 2 lei transportul (mai demult era gratuit). Plata am facut-o online cu cardul si nu a fost nici o problema.

#5
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Am avut comenzi făcute, fără probleme la retur sau garanție. Deocamdată totul în regulă cu ei. Mai greșesc prețurile la unele produse, dar la confirmarea telefonică se rezolvă.

#6
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 09.02.2007
Sunt de incredere. Am comandat de cateva ori si nici cu returul unui produs nu au fost probleme. Si au preturi ok la unele componente, nu ca altii care au inceput sa le tot mareasca.

#7
s3bastiannn

s3bastiannn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.09.2015
De incredere. Am cumparat si eu si un prieten, nu au fost probleme. Tot PayPal am folosit si noi.

#8
Happy4Ever

Happy4Ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 28.12.2014
Ce sa spun,am comandat de cateva ori de la ei si au preturi destul de bune + ca e si veche si de incredere firma :) ! Recomand

#9
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
Saptamana trecuta am luat un dvdrw de la ei si in 3 zile a ajuns acasa produsul bine impachetat, functioneaza perfect....

Nu am incredere in garantia la electronice daca de vreun magazine online/offline de aceea nu imi pun problema asta daca o respecta sau nu

Edited by MooF2010, 28 January 2016 - 17:35.


#10
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Sa va impartasesc si eu experienta mea cu acesct magazin.

Am cumparat un router pe 1/07/2017, am efectuat plata prin paypal si am asteptat si fiu contactat sau sa primesc produsul. Zilele urmatoare am controlat starea comenzii care era "verificare paypal".
Nefiind acasa, am asteptat pana sambata 8 iulie, cand am deschis un ticket. Nu am primit raspuns, si luni am trimis email la 2 adrese de email gasite pe site-ul magazinului.
Vazand ca nu raspund, am decis sa sun la numarul de contact al magazinului, unde am fost informat ca ei nu pot trimite email pe "hotmail" si ca trebuie sa folosesc alt email.
Am deschis un nou ticket si am folosit o adresa gmail.com. Cu aceasta am reusit sa comunic cu asistenta si am fost rugat sa le trimit si o copie CI pentru a finaliza comanda.
Am trimis acea copie si apoi comanda a fost anulata cu motivul ca au trecut 3 zile si pretul produsului s-a schimbat (a crescut).

Am controlat apoi si intradevar pe pagina de inregistrare scrie sa nu se foloseasca "hotmail.com, live.com, outlook.com" fara a se specifica motivul...dar eu am folosit hotmail.it. Si in afara de asta ma puteau contacta pe telefon. Nu cred ca sunt asa de ocupati su mii de comenzi zilnice sa nu isi dea seama ca un client nu primeste emailul lor.

Alta problema ar fi pretul platit: pentru 108,00 LEI am dat 25,75€, deci la un curs de 4,19lei. Dar asta nu cred este vina magazinului, este vina mea ca ma aflu intr-o tara "inapoiata". Din cate am inteles diferenta de bani este ori la payu ori la paypal, ca taxe pentru schimbul valutar.

Acum sunt curios in cat timp imi vor da banii inapoi si mai ales cati...

Sunt sigur ca daca pretul produsului ar fi scazut in loc sa creasca nu ar mai fi fost nicio problema si l-ar fi livrat oricum.

#11
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Au fost destul de rapizi sa imi inapoieze banii si mi-au dat ce am platit adica 25.75€. Macar atat...

#12
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
folosesc  altshop   in mod  regulat   pt   componente PC si   alte  lucruri  , baietii sunt  de treaba  comunicativi , nu am  avut ncii  o  pb  legata de plati   sau  de livrarea   produselo...am  cel  putin  o comanda  la ei   in  fiecare luna .... ii recomand  cu incredere  mai ales ca sunt   printe  putinii din   Ro  care   accepta  ca metoda  de plata  paypall

Edited by MasterOfDark, 18 July 2017 - 17:46.


#13
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Site-ul este … blank? Posted Image

#14
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 07.01.2009

 Gif2D, on 11 mai 2018 - 10:09, said:

Site-ul este … blank? Posted Image

Nici la mine nu merge de cateva zile, am comandat acum o luna prin pay-pal, s-au miscat destul de rapid, in 3 zile am primit marfa.

#15
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
Sper că nu au decedat, de o luna am luat de la ei un TV, foarte prompți, preturi bune. In timp am mai luat de la ei mai multe produse.

#16
chanyi

chanyi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 16.12.2007
Sa banuiesc ca a decedat complet? Am mai cumparat din cand in cand cu Paypal de la ei, am avut probleme cu returul unei placi GTX 970 (scandalul cu VRAM, am vrut sa o dau inapoi, au tot inventat motive ca nu se poate, castigat caz Paypal dar am decis sa tin placa fiindca tot era best buy. S-a defectat un an mai tarziu, trimis inapoi, mi-au pus banii in cont si cam atat), dar in rest OK.

E mare lipsa de magazine prin care poti cumpara cu Paypal, ceea ce mi se pare ridicol, o mare parte din munca mea e platita asa.

#17
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
Așa zice aici, că e închis definitiv.
Poate vreun gălățean sa confirme.

Attached Files



#18
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
Se pare că a înviat din nou site-ul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate