Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Smart FM.

- - - - -
  • Please log in to reply
183 replies to this topic

#127
Radyosu

Radyosu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 16.10.2019
De unde emite Smart Radio București 107.3?
Nu cred că mai e pe BRD.
Și cred că are și puterea scăzută (la ce acoperire are, nu cred că are 5kw, e slab).

#128
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
https://pasteboard.co/IRmFb1w.png  Catargul cel mic smart fm Ploiesti :)

#129
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Sunet nou,dar ca mult bass cei drept, hornaie nitel...

#130
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Sunet nou, curba de raspuns ... cred ca astia au timpanele-n rect nu in urechi!

#131
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
88.7 Târgoviște emite bine mersi, se recepționează bine in zona mea, mult mai bine decât alte posturi de acolo. Până la preluare ba era fără modulație, ba oprit.

#132
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
E in apropiere de aceea se ia bine.
De exemplu in Bacau la 1 km de hotelul Decebal iau bine fara antena chiar tot ce emite de acolo.

#133
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
In Bacau iei Tragovistele? :) Este si zona inalta Tragoviste , si eu am luat mai demult 88,7 in Militari in Buc.  Dar acum trinitasu are deviatie mare si nu sunt sanse mari....
Au pus la punct reteaua cat de cat , oricum nu este comercial, merge pe un fel de stiri si  informatii intr-un mod diferit transmise , mai smart :) cica. Pare un radio usor de propaganda , dar din ce se hraneste nu stiu , e promovat de mediafax la greu , si normal pentru ca bossu mare este Adrian Sarbu.

Evident si Tuca combinat :).
Pe siteul smart fm este live din studio, pana si la microfon i-au pus masca de protectie ironic. :)

#134
vaxalbin

vaxalbin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 03.10.2007
salutare. ce se mai stie de programul tv "Smart TV"? au reusit sa-l lanseze?

#135
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Pai tu observi ceva undeva oficial? Nu deci .... dar vor lansa sunt sigur...

Cred...mai au pana in vara , cred 1 an sa lanseze timp...

#136
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Au timp pana in 06 iunie 2020, licenta pentru Smart TV a fost acordata in 06 iunie 2019 https://www.paginade...ca-adrian-sarbu

Edited by _-GEORGE-_, 03 April 2020 - 23:57.


#137
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Iulian Tănase, ex Guerrilla, revine în FM după aproape un an de păuză. La ce post?

Din nou în FM, după aproape un an de pauză. Iulian Tănase, podcaster și fost realizator Radio Guerrila, va avea emisiune la postul Smart FM.

Începe astăzi, de la ora 11:00. Va acoperi tronsonul de prânz, între 11:00 și 13:00, de luni până vineri. 

Tănase a spus, pentru Paginademedia.ro, că revenirea în radio ar fi trebuit să aibă loc la toamnă, dar a fost grăbită de epidemia de Coronavirus:

„După plecarea de la Guerrilla, în iunie, anul trecut, singurul radio care mi-a făcut o invitație a fost Smart FM. Nu m-am grăbit să dau curs invitației pentru că am vrut să mă concentrez pe zona de podcasting.

Intenționam să revin în FM, la Smart, în toamna acestui an, însă pandemia asta a grăbit puțin lucrurile.

Ar fi fost un lux să refuz această ofertă, nu mi-am permis acest lux”, a declarat omul de radio.

Acesta continuat, în legătură cu proiectul de la Smart:

„Emisiunea nu are încă un nume”, a spus acesta. 

În afară de emisiunea de la Smart FM, Iulian Tănase mai are și două podcasturi online producții audio online - Tănase Show și RSS Reloaded. 

Reamintim că Iulian Tănase, unul dintre cei mai vechi oameni de la Radio Guerrilla, a părăsit stația în vara anului trecut. El făcea emisiunea Războiul Sfârșitului Săptămânii. 

Producția sa era difuzată în weekend, sâmbăta și duminică. Tănase a invocat motive personale în legătură cu demisia din radio. 



Sursa: https://www.paginade...-in-fm-smart-fm

#138
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018

„Am fost dat afară de la Smart FM. Nu cunosc motivul”. Iulian Tănase pleacă de la postul lui Adrian Sârbu după nici două luni


PLECARE. Iulian Tănase (ex Guerrilla) și-a încheiat aventura la Smart FM, după mai puțin de două luni. Realizatorul de radio a fost concediat de la postul lui Marius Tucă și Adrian Sârbu, după cum a anunțat chiar el, astăzi, într-o postare pe Facebook.

„Da, așa cum am scris și pe pagina mea Facebook, am fost dat afară de la Smart. Nu cunosc motivul, n-am primit nici o explicație și, sincer, nici nu mă mai interesează.

O iau ca pe o experiență. A trebuit să aștept 46 de ani ca să fiu dat afară de la un job”, a declarat Tănase pentru Paginademedia.ro, fără a mai da și alte detalii.

Reamintim că realizatorul și scriitorul Iulian Tănase a revenit în FM la începutul lunii aprilie, după un an de pauză. În aprilie și mai a acoperit tronsonul de prânz de la Smart FM, între orele 11:00 și 13:00.

Omul de radio mai are și două podcasturi online - Tănase Show și RSS Reloaded.

Iulian Tănase și-a anunțat plecarea și pe Facebook
https://www.facebook...plugin&src=post

Iulian Tănase, carte de vizită (via Nemira.ro):

Iulian Tanase s-a nascut pe 3 septembrie 1973 la Moinesti, Bacau. A absolvit Academia de Studii Economice Bucuresti in 1999, si Facultatea de Filosofie, Universitatea Bucuresti, in 2010. A fost redactor la revistele satirice Academia Catavencu (1997-2010) si Kamikaze (2010-2011). Din 2004 este realizator de programe la Radio Guerrilla.

Este profesor de creative writing si antrenor de storytelling pentru copii si adulti.

Dintre volumele publicate in Romania: Ingerotica (1999), Poeme pentru orice eventualitate (2000), Iubitafizica (2002, 2003, 2013), Sora exacta (2003), Ochiul exploziv (2006), Trusa instalatorului de umbre (2006, impreuna cu Dan Stanciu), Abisa (2007, 2016), Adora (2009), Cucamonga (2011), Oase migratoare (2011), Manualul Imblanzitorului de Cafele (2013), Teoria tacerii (2015), Experimentul MAMATATA (2015), Aventurile lui Sacha in Castelul Fermecat (2017).

In strainatate a publicat volumele: Balkanische Alphabete (impreuna cu Constantin Acosmei si Vasile Leac), traduceri de: Sabine Küchler, Hans Till si Ernest Wichner, Wunderhorn, Heidelberg (2009), Aimétaphysique (la science des amours imaginaires), traducere de Valentina Butoescu, Éditions Le Coudrier, Belgia (2010), La Demonadologio, traducere in esperanto de Ionel Onet, Eldonejo Bero, Rotterdam (2013).

Dupa texte de Iulian Tanase s-au facut cateva spectacole de teatru: Șotron (regia: Nona Ciobanu, Ljubljana, 2010); Iubitafizica (productie a Lightwave Theatre Company, 2014); Teoria tacerii (spectacol-lectura in regia Marianei Camarasan, Festivalul de Teatru Undercloud, 2017); Sunt eu, Annabel (productie a Lightwave Theatre Company, 2017).

A coordonat volumul colectiv Pentru Gellu Naum / For Gellu Naum, Editura Vinea/ICARE, 2002. Impreuna cu Dan Stanciu si Sebastian Reichmann, coordoneaza publicația Athanor. Caietele Fundației Gellu Naum.

A participat ca visiting writer la programul International Writers Workshop, Hong Kong (2008) si, cu lucrari, la London International Festival of Surrealism (2007, 2008). Este prezent cu texte in reviste si antologii din Romania, Germania, Austria, Anglia, Statele Unite, Hong Kong, Slovenia, Cehia, Franta. A sustinut lecturi publice in China, Hong Kong, Germania, Austria, Italia, Slovenia, Romania.

In 2009 a primit Premiul Hubert Burda pentru tineri poeți din Europa de Est (Offenburg, Germania), iar in 2011 Premiul 1+1+1=1 Trinitate / Literatura (Graz, Austria).

Sursa: https://www.paginade...dupa-doua-luni/

#139
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Ceva este la mijloc , asa oprtunisti si nenorociti sunt cei de la Smart?

Edited by Cristy0007, 03 June 2020 - 00:47.


#140
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Campina 103,2 duminica era oprit. Micul emitator de 80w iar e in pana :) . Oricum Campina o acopera bine , nu iese mult spre Sinaia fata de 88.6 best.
Ploiestiu mergea bine , dar nu I dau peste 500w .

#141
Radyosu

Radyosu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 16.10.2019
107.3 văd că bate mai bine.
Cel puțin spre Pitești.
Posibil putere mărită.

#142
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
In weekend se auzea submodulat. marti noapte se auzea la fel dar mai incet 95,9 chiar la limita posibilitatii de a asculta cat de cat ceva.

Ploiesti.

#143
Radyosu

Radyosu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 16.10.2019
95.9 e slab și ca semnal.
În Buc de-abia de-abia se aude.
În schimb, Buc și Târgoviște intră bine pe A1.
Aproape că se preiau în mers pe A1.
Pot spune chiar că 88.7 duce cel mai mult spre Buc dintre cele din Târgoviște, în afară de Iți.
Smart Buc pare să aibă cam 1kw, puțin de tot mai slab decât Vibe.

#144
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Vibe este pe panou u multe antene , are alt castig chiar daca au aceeasi putere pe acolo , PAR ul este mai mare.
Au rezolvat cu 95,9 aveau sunetul la minim?1 Au catargu mic pe siloz lasat fata de kiss si magic care il are dublu. Daca au 500w , acopera bine Ploiestiul si usor pe langa,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate