Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Asigurare de sanatate Nou-nascut

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Da, intre timp am discutat si eu cu pediatra si cica a inceput sa trimita parintii la CAS de cand sistemul de carduri nu mai face fata si poate dura si pana la 6 luni sa se inregistreze. Dar cica de la CAS il inregistreaza automat.

#20
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 robylup, on 28 ianuarie 2016 - 10:42, said:


Chiar fara pile si spaga nu se poate face nimic? Macar o informatie?


E prima data cand aud de inscris nou-nascut la CAS.

Du-te si inscrie copilul la ce pediatru gasesti mai acatarii, si de-acolo, voie buna, apare in SIUI, registrul ala electronic si ciao.

Medicul si asa raporteaza lunar situatia pacientilor lui. Unde raporteaza? Taman la CAS.

 robylup, on 28 ianuarie 2016 - 12:15, said:

pai asta e problema. Pediatrul l-am ales dar ne trimite la CAS sa-l inregistram. Aia de la CAS nu imi dau nici o informatie.

Pediatrul ala pare batut in cap.

#21
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Revin cu detalii, poate se mai lovește cineva de așa ceva.
Cei care au reușit sa.l înregistreze automat la pediatru sunt norocoși.  La Cnas era plin de părinți disperați care vroiau sa.si înregistreze bebele.
Problema e la sistemul de carduri, medicul îl baga dar Cnas.ul se mișcă ca melcul.
Am fost, am stat la rand în jur de 2 ore, cu copie după cert de naștere,  am intrat, mi.a băgat datele și mi.a zis ca în 10 mine o sa apară ca asigurat. Și așa a și fost. Ca dovada ca sistemul electronic e de cacao, iată ca sunt deja 3 zile de când nu mai funcționează deloc. Eu unul sunt mulțumit ca am rezolvat și pot sa iau rețetele.


#22
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
s-a schimbat ceva intre timp? sau e de ajuns sa-l inscriu la medicul de familie al sotiei (ca e dif de al meu) si/sau la pediatru?

#23
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 andreim77, on 12 mai 2016 - 11:49, said:

s-a schimbat ceva intre timp? sau e de ajuns sa-l inscriu la medicul de familie al sotiei (ca e dif de al meu) si/sau la pediatru?
Tehnic e de ajuns sa il inregistrezi practic, verifica daca a fost inregistrat la cateva zile. Daca nu si ai nevoie neaparat de tratament ca in cazul meu, trebuie sa ajungi la casa de asigurari sa.l inregistreze manual.

#24
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
mersi, daca tot esti din iasi ai un raspuns la intrebarea asta:

http://forum.softped...6#entry19231824

Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate