Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Ombladon feat. Bitza - Panarame

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Cum vi se pare? Mie imi place cum suna, insa pacat ca se regaseste o foarte mare parte din populatia tarii, in special de la oras, in aceste versuri.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wiAouD0yYd4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
S-a plafonat omul.

Edited by Mizu, 27 January 2016 - 20:25.


#3
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Asta e pentru toti combinatorii de seminte la colt de strada, care se cred mafioti Posted Image))

Edited by anoniymus, 27 January 2016 - 20:28.


#4
criistake

criistake

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 14.01.2009
E buna piesa, albumul pare gata, urmeaza lansarea. Asteptam rabdatori !

#5
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014
Ca de obicei, prezinta perfect situatia din tara, "pacat ca-i populata".

#6
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Tare. Versuri inspirate din realitate.

#7
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

View PostMizu, on 27 ianuarie 2016 - 20:24, said:

S-a plafonat omul.
mnu prea cred. piesa e ok, nu fabuloasa, dar placuta. "Jumatatea goala" ai ascultat? :)

#8
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Cand naiba a fost scrisa piesa asta, acum 10 ani, se vorbeste de niste chestii fumate rau de tot acolo:

- "tara s-ar ara cu MIG-uri" - asta-i o gluma de la Vacanta Mare din anii '90.
- "si-au luat si laptop s-o arda pe HI5" - HI5???? Asta era pe val in perioada 2006-2008.
- "daca ma rapesc irakieni" - rapirea jurnalistilor a avut loc in 2005, nu stiu cati mai tin minte evenimentul
- "Toti vor bani ca Columbeanu, nici un tata nu-si vrea fiica ca Monica" - Columbenii au disparut din peisajul monden de mai bine de 5 ani.

Edited by Patrulescu, 27 January 2016 - 21:05.


#9
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View PostPatrulescu, on 27 ianuarie 2016 - 21:04, said:

Cand naiba a fost scrisa piesa asta, acum 10 ani, se vorbeste de niste chestii fumate rau de tot acolo:

- "tara s-ar ara cu MIG-uri" - asta-i o gluma de la Vacanta Mare din anii '90.
- "si-au luat si laptop s-o arda pe HI5" - HI5???? Asta era pe val in perioada 2006-2008.
- "daca ma rapesc irakieni" - rapirea jurnalistilor a avut loc in 2005, nu stiu cati mai tin minte evenimentul
- "Toti vor bani ca Columbeanu, nici un tata nu-si vrea fiica ca Monica" - Columbenii au disparut din peisajul monden de mai bine de 5 ani.

Atunci te rog cu deosebita placere sa ti-l iei pe Salam si cele 15 milioane de euro pe care le pronunta in melodii si sa te retragi. Sunt mai actuale manelele, unde se vorbeste de masini de fita, bani, fiecare se lauda cu ce are si cu ce f*te?

Edited by GlontzZz, 27 January 2016 - 21:13.


#10
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View PostPatrulescu, on 27 ianuarie 2016 - 21:04, said:

Cand naiba a fost scrisa piesa asta, acum 10 ani, se vorbeste de niste chestii fumate rau de tot acolo:

- "tara s-ar ara cu MIG-uri" - asta-i o gluma de la Vacanta Mare din anii '90.
- "si-au luat si laptop s-o arda pe HI5" - HI5???? Asta era pe val in perioada 2006-2008.
- "daca ma rapesc irakieni" - rapirea jurnalistilor a avut loc in 2005, nu stiu cati mai tin minte evenimentul
- "Toti vor bani ca Columbeanu, nici un tata nu-si vrea fiica ca Monica" - Columbenii au disparut din peisajul monden de mai bine de 5 ani.
Sunt niste ironii. Tu te rog, du-te in alte topicuri in care sa amintesti ce rau e in capitalism si ce bine era pe vremea comunistilor, cand orice pleava lua casa pe degeaba pe spatele celor care-si exploatau creierul diferit.

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Si astia cica nu canta manele, desi au absolut toti, acelasi mesaj. Emo...

#12
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View PostYOUR_GOD, on 27 ianuarie 2016 - 21:18, said:

Si astia cica nu canta manele, desi au absolut toti, acelasi mesaj. Emo...

Ce mesaj? Argumenteaza-ti opinia.

#13
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Continua vorba : " Taranul de oras e cel mai prost animal " .

#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostGlontzZz, on 27 ianuarie 2016 - 21:27, said:

Ce mesaj? Argumenteaza-ti opinia.
"E greu frate, lumea-i proasta si saraca iar eu, destept si cu bani, ma simt asa singur...". Atitudinea asta de deasupra tuturor, nu este decat strigatul disperat al neputintei. Nu sunt eu de vina ca totul imi merge prost, ci restul lumii. Ei sunt idioti, eu sunt un geniu. Gyeah!

Edited by YOUR_GOD, 27 January 2016 - 22:08.


#15
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View PostPatrulescu, on 27 ianuarie 2016 - 21:04, said:

Cand naiba a fost scrisa piesa asta, acum 10 ani, se vorbeste de niste chestii fumate rau de tot acolo:

- "tara s-ar ara cu MIG-uri" - asta-i o gluma de la Vacanta Mare din anii '90.
- "si-au luat si laptop s-o arda pe HI5" - HI5???? Asta era pe val in perioada 2006-2008.
- "daca ma rapesc irakieni" - rapirea jurnalistilor a avut loc in 2005, nu stiu cati mai tin minte evenimentul
- "Toti vor bani ca Columbeanu, nici un tata nu-si vrea fiica ca Monica" - Columbenii au disparut din peisajul monden de mai bine de 5 ani.

View PostGlontzZz, on 27 ianuarie 2016 - 21:09, said:

Atunci te rog cu deosebita placere sa ti-l iei pe Salam si cele 15 milioane de euro pe care le pronunta in melodii si sa te retragi. Sunt mai actuale manelele, unde se vorbeste de masini de fita, bani, fiecare se lauda cu ce are si cu ce f*te?

View PostRobiacs, on 27 ianuarie 2016 - 21:14, said:

Sunt niste ironii. Tu te rog, du-te in alte topicuri in care sa amintesti ce rau e in capitalism si ce bine era pe vremea comunistilor, cand orice pleava lua casa pe degeaba pe spatele celor care-si exploatau creierul diferit.
Stati asa ca baiatul nu a zis ca piesa ar fi naspa! Doar a scos in evidenta faptul ca o parte din versuri nu sunt actuale.

#16
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View PostYOUR_GOD, on 27 ianuarie 2016 - 22:07, said:

"E greu frate, lumea-i proasta si saraca iar eu, destept si cu bani, ma simt asa singur...". Atitudinea asta de deasupra tuturor, nu este decat strigatul disperat al neputintei. Nu sunt eu de vina ca totul imi merge prost, ci restul lumii. Ei sunt idioti, eu sunt un geniu. Gyeah!
Defapt ei nu se iau de omul sarac simplu, care-si vede de treaba lui. Se iau de omul sarac care vrea sa para ceea ce nu este, care se intinde mai mult decat ii ajunge plapuma.

#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostRobiacs, on 27 ianuarie 2016 - 22:19, said:

Defapt ei nu se iau de omul sarac simplu, care-si vede de treaba lui. Se iau de omul sarac care vrea sa para ceea ce nu este, care se intinde mai mult decat ii ajunge plapuma.
Cred ca muzica asta este una de nisa. Incep sa cred ca HH-ul american nu are varsta, pe cand al nostru reprezinta o manifestare puerila, care pur si simplu nu tine pasul cu vremurile.
O mie de melorii rap, sau HH, au acelasi mesaj: viata grea, viata de smardoi. Ca un disc care sare mereu la secunda 35.

#18
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostYOUR_GOD, on 27 ianuarie 2016 - 21:18, said:

Si astia cica nu canta manele, desi au absolut toti, acelasi mesaj. Emo...

Nu e chiar asa. Eu nu pun egal intre rap si manele, dar acum depinde si ce rap, ca sunt fel si fel de trupe. Anumite trupe de rap sunt aproape egale manelistilor, acelasi mesaj pe alt tip de ritmuri. Normal ca exista muzica mai buna ca rapul, toate genurile au muzica buna, esti retard daca te limitezi exclusiv la rap sau in general la oricare gen de muzica si idolatrizezi doar acel gen.
Niciodata nu vei auzi o manea care sa idemne la trezire la realitate, la cultura, la condamnarea coruptiei etc.

Edited by antinVidia, 27 January 2016 - 23:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate