Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Orange TV - Topic general. Nou: Aleph Business și Smart TV.

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4125 replies to this topic

#37
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Daca Orange trece pe IPTV, introduce National Geographic SD, ID Xtra HD, Eurosport 1 SD Romania, pachetul Turner si pachetul HBO eu zic ca sunt sanse mari sa intreaca UPC-ul, avand in vedere ce HD-uri de calitate au.

#38
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015
Oricum deja au intrecut UPC-ul mai ales pe DTH. Au 47 de canale HD fata de Focus care are doar 12 canale HD dintre care Pro TV HD este in grila de baza (Familia) restul fiind in pachetul dedicat HD-urilor Mozaic Plus si ar mai fi si Filmbox Extra HD care este in pachetul Filmbox la pretul de 11 lei / luna.

#39
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
UPC e un jeg care vrea sa manance cati mai multi bani, fara sa ofere ceva interesant.

#40
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Orange este la calitate peste toți, așa cum am spus în nenumărate rânduri. Nu înțeleg însă de ce nu face pași mai hotărâți pentru a aduce mai multe noutăți în privința canalelor și a tehnologiei folosite. Nu cred că se pune problema banilor, ci că ei încă testează piața.Posted Image


Vedem însă ce se va întâmpla în continuare:

Orange va fi "dealer" de pachete de programe TV pentru Telekom

http://www.mediafax....elekom-15304574

Edited by vio73, 11 May 2016 - 06:22.


#41
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Orange DTH va avea soarta Digi DTH,adica tras pe linie moarta.
Un client care intra in Orange Shop pt.a incheia un abonament TV cu siguranta va alege pachetul furnizat de Telekom,datorita grilei complete.
Iar angajatul Orange va fi obligat sa prezinte oferta Telekom in paralel cu cea Orange,ironic nu?
Colaborarea asta era buna daca se unificau grilele Orange si Telekom!
Destepti astia de la T,au reusit sa ii faca pe astia de la Orange sa le vanda pachetul TV!

#42
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Nu, acea colaborare va fi valabilă doar pe fibră și/sau cablu, pe DTH rămîn lucrurile așa cum sînt.

#43
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 21.03.2014
Daca tot nu baga HBO, ar putea sa ne dea Dolce Sport 1 si 2 HD.

#44
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Yeah right... da' o blondă voluptoasă n-ați vrea...?Posted Image

#45
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 21.03.2014
Mie in general nu imi plac blondele :)
Prefer satenele cu ochi verzi sau caprui ;)

#46
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Hai că iar o dăm în bălării și numa' ce-o reușit Vio să readucă helper-ul pe acest topic...Posted Image

#47
Jokovic

Jokovic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 12.06.2008
Salutare,

Am fost la Orange shop sa vad ce oferta au si mi-au pus un abonament de 75GB si televiziune World HD (pe mine ma intereseaza sa am Eurosporturile HD). Pare oferta ok, in conditiile in care aia de la DIGI is niste idioti, iar ce-i de la UPC de care-s f multumit, nu au acoperire in zona.
Am niste intrebari tehnice:
1. Semnalul de la antena de satelit vine intr-un amplificator sau ceva convertor si apoi merge pe coaxial catre fiecare receiver?
2. Exista posibilitatea ca la modemul gsm de internet sa se monteze antena externa?

Multumesc

#48
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
1. Nu, semnalul vine direct din LNB la receiver, prin cablu coaxial. Nu există nici un fel de amplificator pe traseu sau orice alt dispozitiv. Singurul caz în care se poate interpune ceva între LNB și receiver, este dacă vrei semnal pe trei TV-uri și LNB-ul nu are decît două ieșiri, atunci pe una din ramuri se va monta un splitter. Personal, recomand schimbarea LNB-ului într-unul cu patru ieșiri (pe care Orange nu-l oferă, trebuie cumpărat de altundeva).
2. Antena GSM nu are nimic de-a face cu serviciul DTH, sunt alți tehnicieni care se ocupă cu asta. În principiu, ai nevoie de o antenă externă doar dacă stai prost cu semnalul în casă, caz în care trebuie făcută sesizare, să vină oamenii de la Orange să verifice, să escaladeze sesizarea, să se aprobe modificarea și abia apoi să vină un nene care să monteze antena și amplificatorul/repetitorul... vorba reclamei, „nu-i așa simplu cum cred unii”...Posted Image

Edited by crislacor, 11 May 2016 - 07:42.


#49
Jokovic

Jokovic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 12.06.2008
Bun, mersi. Eu am coaxial tras prin pereti si inteleg atunci ca s-ar putea aduce semnalul de la antena pana la LNB, unde leg la coaxialele din tablou, de unde se duc in diverse camere.
Cat despre internet, da ii pe pe gsm si am semnal destul de prost in casa. Nu as pune neaparat un repetor in casa (doar daca-i necesar), ci doar sa conectez o antena de gsm externa, scoasa in exterior, legata la receiverul/modemul/routerul (cum vrei sa-l numesti) de internet. La o adica, o cumpar eu, doar sa aibe modemul intrarea. Aveti cumva un manual/model? Sau poate-i pentru alt topic (am gasit doar ala de internet mobil orange)

#50
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
LNB-ul este legat de brațul antenei, deci va trebui să duci cablul de la acesta pînă la tabloul principal. Nu există cablu legat de antenă sau „semnal de la antenă”, cum zici tu, cablul de la antenă vine de fapt de la LNB...Posted Image
Cît despre antena GSM, vezi aici dacă găsești ceva interesant: http://forum.softped...re-antena-mimo/

Edited by crislacor, 11 May 2016 - 09:02.


#51
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 21.03.2014

View PostJokovic, on 11 mai 2016 - 07:28, said:

Salutare,

Am fost la Orange shop sa vad ce oferta au si mi-au pus un abonament de 75GB si televiziune World HD (pe mine ma intereseaza sa am Eurosporturile HD). Pare oferta ok, in conditiile in care aia de la DIGI is niste idioti, iar ce-i de la UPC de care-s f multumit, nu au acoperire in zona.
Am niste intrebari tehnice:
1. Semnalul de la antena de satelit vine intr-un amplificator sau ceva convertor si apoi merge pe coaxial catre fiecare receiver?
2. Exista posibilitatea ca la modemul gsm de internet sa se monteze antena externa?

Multumesc
Varianta cu Universe HD cat costa?

#52
Jokovic

Jokovic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 12.06.2008

View PostEricJohn, on 11 mai 2016 - 09:06, said:

Varianta cu Universe HD cat costa?

9 euro
Cand a vazut ca suntem mai seriosi in achizitionare si internet. Am lasat numarul de telefon, in caz ca poate face o oferta mai buna. Noi mergem pe World HD sau care, cu 6 euro.

Edited by Jokovic, 11 May 2016 - 09:44.


#53
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 21.03.2014
Exista un pachet cu internet fix cu 100-150 GB trafic si Universe HD?
La ce pret?

#54
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Ceri pachetul Univers HD și net. Trebuie întrebat la un Shop sau poate intră Helperul pe aici.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate