Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Orange TV - Topic general. Nou: Aleph Business și Smart TV.

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4125 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Orange TV - numai aici despre probleme, întrebări și informații. Celălalt topic a intrat în curățenia de primăvară...              Și s-au dat sancțiuni disciplinare...

Edited by megafanro, 27 January 2016 - 20:01.


#2
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
de sarbatori odata cu finalizarea casei de la tara , ii contactez pe cei de la orange sa vina sa imi monteze un sistem cu 3 decodoare, toate bune si frumoase , ma duc la sediu semnez contractul si ar fi trebuit ca peste 3 zile(adica 16 decembrie) sa vina sa monteze , primesc mesaj de la ei cu nr de tel al unui "meserias" si nimic se apropie ziua de instalat il sun nimic, in ziua respectiva cand trebuia sa vina nimic( prin sunAT a se intelege de cel putin 4-5 ori
=SMS) nimic, sunt la 499 imi raspunde cineva, intr-un tarziu sunt reprogramat, se apropie ziua de montat , aceeasi poveste , si se repeta de 3 ori, pe 28 decembrie mai sun odata  aceeasi poveste reprogramat.... desigur nu ma contacteaza nimeni .
Plin de draci, si ajungand prin bucuresti opresc imi cumpar CAM si imi iau doua carduri de Focussat, in ajunul revelionului, eram calare pe gard cu o antena in brate si cautam satelitul Amos.dupa 2-3 ore am reusit sa prind ceva programe iar acum functioneaza ok.

interesant este ca pe 7 ianuarie iar primesc mesaj de la Orange ca sunt reprogramat. nici nu am mai raspuns sau sunat.faca bors, pentru, mine sunt f neseriosi Ce ma oftic este ca la mine in familie sunt 4 abonamente de telefonie la ei, pe care desigur doresc sa  le portez momentan studiez oferte de telefonie.

orange cel putin in cazul meu e dezamagire totala.

#3
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Salut. Zilele astea trebuie sa predau echipamentul orange tv, Ce trebuie sa contina cutia in afara de: reciver, card, telecomanda, cablu hdmi, parca a fost si un cablu scart, nu mai stiu sigur. Mai trebuie predat si altceva? Nu mai am cutia, e vreo problema? Cu antena ce se intampla? Mersi de raspuns.

#4
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,822
  • Înscris: 07.07.2009
Antena ramane la tine in rest se preda tot. :D Este atat cablu euroscart cat si hdmi in cutie.

#5
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Mersi. Le am pe amandoua. Cutia nu o mai am.

#6
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 01.10.2012
A trebuit astazi sa merg 55km sa predau echipamentul RUSINE Orange,deci cand ati venit si ati instalat nu va fost greu sa aduceti echipamentul si sa il montati,dar cand a venit vorba sa il predau nu ati putut veni sa il luati.singurul cuvant e RUSINE ! Posted Image

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,822
  • Înscris: 07.07.2009
La alti operatori tot asa e.

#8
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 30.08.2003
Macar Orange ar trebui sa implementeze sa preia cu curierul de la client. Cum au si altii contract cu unele firme de curierat pentru preluarea si transportarea coletelor gratis (platit la destinatie, nu chiar gratis) asa si Orange poate sa implementeze.

#9
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011

View PostKalman2007, on 02 martie 2016 - 18:05, said:

La alti operatori tot asa e.
Nu e chiar asa,la digi am predat cartelele la instalatorul din zona :P

#10
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Vad ca toata lumea tace. Pe site-ul orange a fost schimbat Discovery ID cu ID Xtra. Confirma cineva? In plus postul RTL + a fost adaugat in pachetul Family, iar inainte era doar in Hungarian.

#11
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006

View Postqueron, on 15 martie 2016 - 20:44, said:

Vad ca toata lumea tace. Pe site-ul orange a fost schimbat Discovery ID cu ID Xtra. Confirma cineva? In plus postul RTL + a fost adaugat in pachetul Family, iar inainte era doar in Hungarian.
nu este nimic de comentat...este o schimbare post pe post...
pana nu apare un Hagi, un HBO este temporizare, daca nu cumva autobaza lui Cartu, toti cu fundu in poarta...
daca nu as fi avut tv-ul gratuit de la ei, le dadeam si eu cu flit..

#12
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009
A intrat HBO 2 ?.Tot caut si nu il gasesc.

Edited by nikuniku, 22 March 2016 - 19:30.


#13
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,822
  • Înscris: 07.07.2009
Mai caută Posted Image

#14
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

View Postnikuniku, on 22 martie 2016 - 19:29, said:

A intrat HBO 2 ?.Tot caut si nu il gasesc.
Tot respectul @vio73, @Kalman nu a prins ideea,se pare ca face el pe ... smecherul.Posted Image

Edited by nikuniku, 23 March 2016 - 19:01.


#15
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
care sa fie cauza de posturile hbo si cinemax nu sunt in grila  ?oare nu se inteleg la bani?

#16
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Orange Helper,
Abonamentul Family HD are inclus receptorul?Sau se plateste chirie?
Tot aceleasi receptoare se folosesc?
Multumesc

P.S. Cand lansati serviciul IPTV ?

Edited by bir75, 24 March 2016 - 11:22.


#17
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbir75, on 24 martie 2016 - 11:20, said:

Orange Helper,
Abonamentul Family HD are inclus receptorul?Sau se plateste chirie?
Tot aceleasi receptoare se folosesc?
Multumesc

P.S. Cand lansati serviciul IPTV ?

Salut,

Toate decodoarele sunt oferite in chirie pentru toate tipurile de abonamente TV din oferta comerciala.
Detalii legate de taxa chiriei poti afla doar in magazinele noastre. Asadar, te asteptam in magazin.
Cat priveste informatiile tehnice ale echipamentelor TV, ii poti apela pe colegii de la 499 si te asigur ca te vor ajuta.

O zi buna,
Orange Helper

#18
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 30.08.2003

View PostOrange_helper, on 25 martie 2016 - 15:18, said:

Salut,

Toate decodoarele sunt oferite in chirie pentru toate tipurile de abonamente TV din oferta comerciala.
Detalii legate de taxa chiriei poti afla doar in magazinele noastre. Asadar, te asteptam in magazin.
Cat priveste informatiile tehnice ale echipamentelor TV, ii poti apela pe colegii de la 499 si te asigur ca te vor ajuta.

O zi buna,
Orange Helper

Problema cea mare este ca chiria este ascuns pe site. Pe pagina dedicata grilei si ofertei Orange TV nu prea gasesti evidentiat ca inca mai vine chiria asupra abonamentului ... Eu personal nici nu gasesc in acest moment informatii despre chirie pe site. No comment.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate