Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ProdusTv neseriozitate si nesimtire maxima

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

View Poststlk, on 26 ianuarie 2016 - 23:41, said:

Inainte de a cumpara ceva de undeva te uiti pe Softpedia, daca te uitai aici
sau la alte postari (am vazut ca mai sunt si altele) ai fi stiut cum sta treaba.
Cat despre "Ciudatenia gasita in colet:" afla tot de la ei ce este si  vezi care este diferenta (inclusiv la pret). Intra aici
(daca ai noroc sa functioneze site-ul Posted Image )
Si eu eram sa-mi trag teapa cu o firma din asta care parea in regula, noroc ca a intarziat livrarea coletului si am avut timp sa refuz coletul ca altfel cine stie ce primeam acasa.
Apropo roland_s ai facut cam mult SPAM pe facebook lor si nu rezolvi nimic cu el, ba dimpotriva !



Ba eu cred ca se va rezolva ceva. Se vor cunoaste tepele lor de cat mai multa lume. Si vor avea clienti mai putini. Cu acest spam am vrut sa fac cunoscuta teapa lor.
iar cu ciudatenia incep sa cred ca nu a fost pusa din greseala in colet. Are si pretul mai mic ... pe factura e trecut pretul mare! Teapa clara.

Edited by roland_s, 27 January 2016 - 07:22.


#20
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Am comandat si eu de la ei. Bineinteles ca nu mi-au trimis coletul complet. Am sunat si a raspuns o cuconita care se vedea ca habar n-are ce-i cu ea: nu cred ca ati comandat de la noi, nu avem asa ceva pe stoc! :o Dupa primul moment de stupefactie, mi s-a propus sa trimit un e-mail cu problema respectiva. Dupa ce am trimis e-mail-ul la taica-su-n praznic- pentru ca ei au mai multe magazine, si desi pe factura scria nu-s ce magazin shop, de fapt e-mai-ul trebuia sa-l trimit la "alt" shop. In fine, dupa ce am expus problema, mi s-a propus sa trimit o poza cu produsul (?!). Produsul nu-l cumparasem pentru mine, asa incat am cautat pe net si am trimis fotografia mult-dorita de vestitele lanturi de magazine on-line. Mi s-a transmis din nou e-mail ca nu e buna poza, vor fotografia cu produsul original! (?!). Le-am transmis ca daca stiam, imi faceam o poza cu respectivul colet, impreuna cu curierul (si eventual si o poza a masinii)- o fotografie de familie. Dupa voalate amenintari cu OPC, mi-au trimis imediat produsul lipsa din colet. De certificat de garantie insa nici vorba, asa ceva nu exista in nomenclatorul lor intern.

Culmea e ca cel care beneficiaza de respectivele produse e foarte multumit de ele! :D

#21
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Eu azi am facut o plangere la OPC si una la Politie pentru inselaciune. Am atasat copii dupa facturi, poze cu coletul, poze cu "ciudatenia", print screen-ul cu comanda, toata conversatia avuta pe mail cu ei, plus cd-uri cu convorbirile telefonice avute cu ei (am inregistrat tot ce am vorbit cu ei, si am dat un cd la politie si unul la OPC). Acum sa vedem ce se intampla. Cei de la OPC mi-au spus ca in maxim 30 de zile (uf, de ce asa mult?) voi primi un raspuns.
Culmea e ca cei de la ProdusTV nu fac nimic ca sa rezolve problema. Au niste numere de telefon pe site dar - CULMEA- acelea sunt numai pentru comenzi. Daca ai o reclamatie trebuie sa dai mail la [email protected]. Si iti raspund aia de acolo (daca au chef). Daca le ceri un numar de telefon de la cei care se ocupa cu reclamatiile, SPUN CA NU AU. DOAR MAIL. SI UN MAIL PE GMAIL PE CARE IL POATE FACE ORICE COPIL. Sunt escroci, nu folosesc mailul de pe site - [email protected]. Cu alte cuvinte daca ai o problema, dai mail pe gmail-ul ala si astepti ca fraierul.
Deci sunt o firma care traieste numai din tepe. Tepari ordinari. Sper ca Politia si OPC-ul sa faca ceva.

Edited by roland_s, 27 January 2016 - 12:38.


#22
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012

View Postroland_s, on 27 ianuarie 2016 - 12:36, said:

Cei de la OPC mi-au spus ca in maxim 30 de zile (uf, de ce asa mult?) voi primi un raspuns.
Poate că țin cont și de cei de aici?

#23
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Acum am citit si eu calificativele negative. Daca le-as fi citit mai inainte, nu mai comandam de la ei. Asta e, timpul inapoi nu se mai da.
Insa vad ca sunt experti la tepuiri. Multi de acolo spun ca le-au trimis alte produse in locul celor comandate. Si totusi site-ul exista in continuare, si totusi trag tepe in continuare. Cum totusi de mai sunt pe piata, dupa atatea tepe? Si inca exista pe ocazii. Ar trebuii ca ocazii sa interzica astfel de useri. Au peste 280 de calificative negative. Deci au tepuit (numai pe ocazii) 280 de oameni.

#24
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012

View Postroland_s, on 27 ianuarie 2016 - 19:37, said:

Cum totusi de mai sunt pe piata, dupa atatea tepe?
Pentru că cei ca tine, care inițial cumpără de la ei fără absolut nicio ezitare, sunt de ordinul zecilor de mii...

#25
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
123321 din pacate ai dreptate. Da, recunosc am cumparat fara sa mi interesez deloc de ei. Si, da am luat teapa. Insa este ultima data cand mai iau ceva de pe net fara sa verific ...

#26
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Coane, tu nu ai fost in stare sa citesti Termeni&Conditii si te lauzi ca nu mai iei "de pe net" fara sa verifici? Unde verifici? In registrul plangerilor dupa ce iei teapa?
Na, nu vreau sa fiu rau, da' poate nu ar strica sa inveti sa cumperi online, nu sa te "cacacesti" pe tine... Si nu, nici OLX si nici Okazii nu's vreun standard... ca alea's echivalentul bazarelor, facute pentru nestiutorii care cauta rahaturi moca. O adunatura de X vandute de Y si cu Z pe post de fraier. Deduci tu care este X,Y si Z.

Compara un site cu eMag, Amazon sau altele "mai spalate, din vest" si poa' intelegi ce si cum e cu acest "comert online". Posted Image

Edited by dexterash, 29 January 2016 - 04:41.


#27
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Numărul plângerilor la adresa magazinelor enumerate de tine este mult mai mare în raport cu numărul plângerilor față de produstv.ro...

#28
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009
Poate (chiar ma intreb de unde stii asta), dar nu e vorba de numar, e vorba de raport, de procent, intre numarul de comenzi totale si numarul plangerilor. Normal ca emag daca are de BF 100.000 de comenzi, sa zicem, poate primeste 1000, pe cand trepadusii astia de la "produs.acasa.tv.ro" poate au 50 de comenzi si primesc 10 plangeri. E drept, 1000 e mai mare decat 10, dar orice om normal ar fi de acord ca e mult mai bine sa iei de la emag in conditiile astea decat de la trepadusii necunoscuti.

Dar bineinteles, tu stii acest lucru, insa ai postat doar de dragul de a mai posta ceva...

#29
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Orice electronic magazine face mai devreme sau mai tarziu o e-magarie, cu intentie sau din intamplare. Important este ca neintelegerile sa fie rezolvate (pe cale amiabila sau nu).

#30
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Acum rămâne să explice nea dasvik care-i procentul înțelegerilor amiabile față de celelalte!...

#31
licurici_pogonici

licurici_pogonici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.04.2007
NU faci nimic cu OPC-ul. Intai te pun sa te clarifici amiabil cu  teparii si apoi daca nu conveniti, sa apelati la ei. Chestia cu returul e destept facuta. Tu dai retur, pe banii tai si exista riscul sa te trezesti fara produse si cu banii luati, cum am patit eu. Sau sa astepti dupa banii tai de ti se lungesc urechile si daca soliciti OPC-ul demonstreazale ca te-au tepuit, ca n-ai cu ce, produsele sunt la ei nu la tine. Poveste reala cu OPC-ul
Ca sa-i ardem pe tepari ar trebui toti cei care am fost tepuiti, sa ne asociem si sa le dam comenzi grase cu plata la primire, pe care le refuzam cand vine curierul cu ele. Daca am face asta sistematic va spun ca vor intra in faliment. Platesc dublu transport pe cheltuiala lor sau firmele de curierat ii vor evita si automat vor fi scosi din sistem

#32
repkop

repkop

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.01.2017
Am patit la fel. Am comandat casti stereo si mi-au trimis mono, bineinteles la pret aproape dublu fata de cel practicat de alti comercianti. Raspunsul a fost promt, stereotip, adica sa le trimit inapoi pe CHELTUIALA MEA. Nu mai cumparati de la ei! Sunt nesimtiti. Valoarea fiind relativ mica nu m-am documentat in privinta lor, asa ca pierderea este nesemnificativa, Cel putin trag un semnal de alarma pentru potentiali clienti. Culmea e ca am primit exact modelul de casca mono pe care voiam sa o schimb in stereo.

Edited by repkop, 07 February 2017 - 17:12.


#33
danilcus

danilcus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.12.2008
Escroci cu acte in regula. I-am dat in judecata si azi am trimis actele la Bucuresti sa-i execute. Am comandat ceva si mi=au trimis alt produs, asemanator dar chinezarie.

Attached Files



#34
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Da. Le-au dat lacrimile alora cand au vazut ca trebuie sa-ti plateasca 300 lei !!

#35
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005
Ca sa evit sa iau teapa nu comand de pe site-uri ciudate. Este bine ca i-ai dat in vileag, poate mai pierd cativa clienti in cautare de chilipiruri.

#36
O-O

O-O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 23.04.2012

View Postdanilcus, on 10 ianuarie 2018 - 12:08, said:

Escroci cu acte in regula. I-am dat in judecata si azi am trimis actele la Bucuresti sa-i execute. Am comandat ceva si mi=au trimis alt produs, asemanator dar chinezarie.


Autorităţile au închis site-urile escrocilor de la  FIX DISTRIBUTION EOOD

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate