Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Allview X3 Soul

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
Oare..o merge in caz ca gasesc  rom-uri pentru cele cu nume diferit dar specificatii la fel sa le instalez? gionee si blu vivio 5..am observat ca are android 6 cel branduit de blu

#20
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
L-am văzut la oferta digi: 470 lei avans și pe lună 45 lei. Prefer htc! Chiar dacă nu arată rău acest x3.

Edited by valer, 29 May 2016 - 15:21.


#21
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
L-as lua daca cei de la telekom fac o oferta buna. Chiar nu isi merita pretul acesta la liber.

#22
sergiudoru

sergiudoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.06.2013
Va salut.scriu in numele unui prieten care are x3 soul si va intreb(nu am vazut telefonul,nu l am butonat).zice ca pe ecran principal are chestia aia cu google unde poti da cautare.vrea sa o stearga de pe ecran si nu merge.ma puteti lamuri?nu se poate sterge sau nu a gasit el cum?zice ca tine apasat pe ea dar degeaba,nu I arata nimic gen dezinstalare sau stergere.va multumesc

#23
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015

View Postsergiudoru, on 02 iunie 2016 - 14:31, said:

Va salut.scriu in numele unui prieten care are x3 soul si va intreb(nu am vazut telefonul,nu l am butonat).zice ca pe ecran principal are chestia aia cu google unde poti da cautare.vrea sa o stearga de pe ecran si nu merge.ma puteti lamuri?nu se poate sterge sau nu a gasit el cum?zice ca tine apasat pe ea dar degeaba,nu I arata nimic gen dezinstalare sau stergere.va multumesc
ar putea sa dezinstaleze google,aplicatia

#24
lights35

lights35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 14.01.2008
ROM oficial

#25
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

View Postsergiudoru, on 02 iunie 2016 - 14:31, said:

Va salut.scriu in numele unui prieten care are x3 soul si va intreb(nu am vazut telefonul,nu l am butonat).zice ca pe ecran principal are chestia aia cu google unde poti da cautare.vrea sa o stearga de pe ecran si nu merge.ma puteti lamuri?nu se poate sterge sau nu a gasit el cum?zice ca tine apasat pe ea dar degeaba,nu I arata nimic gen dezinstalare sau stergere.va multumesc

Salut,

Se pare ca prietenul tau face ceva gresit sau este vorba de un alt widget.
Widget-ul "Google App" poate fi eliminat de pe ecran prin apasarea lui timp de aproximativ 3 secunde si selectarea optiunii "Stergere". Posted Image

Posted Image

#26
iaiwa

iaiwa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.05.2014
salut, am un allview x3 soul lite. cand deblochez ecranul apar mai multe slideuri gen its all about passion, find your own way, dont forget to smile...  cum scap de ele? as vrea sa intre direct in meniu sau doar un slide

#27
cezaronero

cezaronero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 17.03.2003
Salut.
De cateva saptamani, tel meu nu mai vibreaza. Nici la apel, nici la alarma, nici la atingerea ecranului, nici la conectarea  / deconectarea incarcatorului. Cateodata, la unele notificari, nu stiu care.
Am facut si factory reset, acelasi rezultat.
S-a mai intamplat cuiva, aveti vreo idee de rezolvare?
Multumesc

Edited by cezaronero, 13 December 2016 - 12:38.


#28
nickla

nickla

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.04.2016
Salut,

Am un X3 soul de cca 4 luni si pana acum o luna a mers perfect. Apoi bateria nu se mai incarca in fast charging mode.
Am schimbat incarcatorul cu altul original - nici un rezultat, apoi am incercat un alt incarcator de Samsung S7 fast charging la fel, incarcarea dureaza cca 7 ore de la 20-25% pana la 100 %. Evident ca l-am trimis la Allview la reparat asta dupa ce am luat in prealabil legatura cu cei de acolo si am exprimat problema in cateva post-uri catre ei.Acolo a fost tinut 10 zile si trimis inapoi la mine "reparat". Pe garantie scrie ca a fost resoftat dar telefonul incarca la fel de greu.
Sa il mai trimit la service inca o data nu cred ca rezolva problema.Poate stie cineva de la ar putea fi problema sau ce altceva sa ii fac?
multumesc

#29
HightLink

HightLink

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 20.12.2015
Vad ca pe prima pagina a acestui topic muti spun ca ar fi un telefon rau, am fost sceptic despre acest model insa am prins oferta pe emag de 38% reducere si am dat undeva la vreo 850 lei pe telefon. Il am cam de o luna, bateria ma tine o zi daca stau pe el, doua daca nu il chinui Posted Image) se incarca cam intr-o ora jumate 100%, sunt multumit de display si calitatea materialelor folosite, camera pare sa lase de dorit, dar modul de super photo... va las un screenshot sa vedeti ce poza a facut. Se misca ok, nu am probeme cu el, as fi vrut un android 6 insa si pe 5 se misca fluid. 3gb ram, octa core, 32gb memorie, dual sim si slot card + display de 5.5" si 3150h bateria pt 850 lei... tinand cont ca un samsung e vreo 3000, hai sa nu fim rai, o fi chinezarie da la banii astea merita.

[ https://scontent.fsbz1-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/16357835_1308544439207020_698797154_o.png?oh=c8ea7b833563038b96008f324f664e59&oe=588FAF75 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by HightLink, 28 January 2017 - 21:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate