Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Captura video fragmenteaza de pe hdd pe tv

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
120 replies to this topic

#91
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Ca antivirus e Kaspersky. :coolspeak:

Coolerele astea sunt bune pt. ce am yo??????http://www.pc-coolers.ro/cat.php?id=20

Edited by coaca, 04 February 2006 - 12:28.


#92
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
http://www.dcshop.ro/listare.php?cat=9
Vezi al treilea de sus in jos. E mai mult decat decent. ;)

#93
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Asta  vad ca are  - Fan airflow - 21.19 CFM ; Noise level - 36.5 dBA
Si ala de la pc-coolers - Fan airflow - 31.37 CFM  ;  Noise level - 27.85 dB(A)

Nu e mai bun cel de la pc-coolers????????

#94
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Mai am o intrebare pt. cei care spun ca dupa comprimare in format DVD se vede cursiv de pe Hdd pe TV : Ce configuratie aveti??????(procesor, memorie, placa baza,hdd.....)Merci

#95
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Coaca intelege ca nu are treaba cu resursele prea mult. Ai resurse mai mult decat decente pentru un banal de dvd(mpeg2). Treaba la tine e temperatura. 65 grade e aproape de limita de freez care e pe undeva pe la 75 la AMD-uri.D-aia iti frabeaza tie in halul asta. Ia si schimba-ti coolerul cat mai repede pana nu-ti faci cartofi prajiti din procesorul ala.
______________________________
Poftim daca te ajuta cu ceva:
Athlon 64 3200+, 1GB DDR-400-Geil(am uitat cum se scrie), HDD 160GB - WD (urmeaza acusica si un raptor de 10.000 rpmin-sau in fct de bani chiar 2 pt un RAID bun), CD-ROM, DVD-RW etc.
Sursa Pure Power de 400W.
_____________________________
Cum spuneam, nu trebuie sa te sperie configuratiile astea mai "bunicele". Fiecare dintre noi avem asa ceva pt ca este nevoie de resurse in procesul de editare. De aceea spuneam ca este irelevant ce calculatoare avem noi.

#96
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Merci mult pt. raspuns, dar ma interesa daca are cineva calculator mai slab ca al meu si merge bine.


Pt.daddy : Cand ma uit la DVD e undeva pe la 55 grade.Din cauza asta sa faca figuri????

Edited by coaca, 04 February 2006 - 20:43.


#97
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Am avut calculator si mult mai slab decat al tau si mergeau f bine. Erau vremurile cand o codare din mpeg2 (un dvd) in divx dura cate 12 ore si chiar mai mult. Intelege ca DVD-ul (formatul video - mpeg2) nu este pretentios la resurse.

Asculta-mi sfatul si du-l la un doctor. Du-l intr-un service bun sa masoare baietii si tensiunike din sursa, de pe placa de baza, sa verifice coolerul etc. Rar ma insel ca de asta amicii mi-au pus porecla "daddy" inca de acum multi ani. Te-ai cruci daca ti-am spune toti de pe aici cate probleme poate provoca o sursa proasta sau o placa de baza cu o buseala minora si insesizabila la prima vedere.
Tu ai o problema hardware cu siguranta. Si cel mai bine ar fi sa-l bagi oleaca in service pt niste teste manuntite.

Edited by daddy, 04 February 2006 - 20:43.


#98
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Cum pot sa vad yo care e problema??????Daca il duc in service sigur zic ca nu e nici o problema.Calculatorul este nou si sursa de 450W MaxPower la care am schimbat cooler-ul ( am pus unul silentios-daca tin mana in spate sufla aer rece)

Cand ma uit la un DVD cu film de ce se vede bine?????????Numai la captura face figuri.

Edited by coaca, 04 February 2006 - 21:31.


#99
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 13.03.2005

View Postcoaca, on Feb 4 2006, 20:46, said:

Cum pot sa vad yo care e problema??????Daca il duc in service sigur zic ca nu e nici o problema.Calculatorul este nou si sursa de 450W MaxPower la care am schimbat cooler-ul ( am pus unul silentios-daca tin mana in spate sufla aer rece)

Cand ma uit la un DVD cu film de ce se vede bine?????????Numai la captura face figuri.

:death:  :death:  :deadtongue:
hotaraste-te odata! cand iti merge sacadat??? cand te uiti la dvd sau cand faci captura?
ps: cati 5 ani ai?

#100
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Du-te la garantie cu el si streseaza-i pe aia de acolo. Problemele tale chiar nu au nicio legatura cu partea video, implicit cu noi.  :)

#101
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Pt. tekat : Ba, da greu e.Am zis DVD cu film normal luat de pe DC++ merge bine, iar DVD-ul facut de pe camera video merge sacadat.Tu cati 2 ani ai????

#102
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Am incercat sa bag filmuletul.avi cu Pinnacle 9 in TMPGGEnc si cand dau browse sa incarc filmul apare mesajul "Can't load P3Package.dll".De la ce e?

#103
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

View Postcoaca, on Feb 5 2006, 10:16, said:

... Am zis DVD cu film normal luat de pe DC++ merge bine....
Cred ca te paste un Warn.  :w00t:

#104
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

View PostNight Elf, on Feb 5 2006, 11:12, said:

Cred ca te paste un Warn.  :w00t:
Nu mai, asa se numeste magazinul din coltul strazii unde locuieste el.  :D  :D

#105
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Am dus captura la un tip si merge bine.Deci e de la calc. meu.Yo am memorie 2*512 Geil pusa pe cele 2 sloturi colorate la fel sa fie in dual channel.Azi am schimbat una si am pus-o in slotul de alta culoare sa vad daca e de la chestia asta. Surpriza a fost ca la boot-are apare tot "Dual Channel Enable".Care e smecheria??

#106
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Eu cred ca tu ai un pitic in calculatorul care umbla pe la componente si face misto de tine.   :coolspeak:
Raspunsul la problemele tale il gasesti aici.  :D

#107
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Era de la codecuri.Acum nu mai fragmenteaza tot timpul, iar procesorul sta bine in 40-50%.Problema e ca fragmenteaza cand ii vine lui.Nu am cumparat tot calc. de la o firma.Am dat un memtest86 - 1/2 h si nu a gasit nimik.De la ce tot face???? ( de ex ma uit acum si nu fragmenteza, iar daca ma uit peste 10 min, fragmenteaza- procesorul nu depaseste 60 % cand fragmenteaza).

#108
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Coaca, daca ai sti ce e la gura noastra la adresa ta...
Inca din primele mesaje ti s-a spus clar ca e de la codecuri si ai spus ca ai dat afara tot, ca bla bla. esti singurul user care are topicul lui personal care a ajuns la 4 pagini. gata! esti jalnic! Moderatori, inchideti topicul asta ca s-a intrecut orice masura.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate