Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Unde se pot gasi ID-urile de retea ale RCS-RDS?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
Unde pot afla ID-urile de retea pe cablu digital ale RCS-RDS? Ma intereseaza IDul din zona Galati-Tecuci-Braila ca sa-l bag in meniu televizorului sa-mi apara programele in ordinea afisata de ei

#2
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
De cand ai deschis topicul sunai de 20 de ori la ei si ti le dadeau...

#3
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,043
  • Înscris: 20.06.2009
RCS-RDS nu are „ID-uri de rețea”, cum are UPC-ul. Dacă televizorul este mai nou și are Digi la Operatori, îl alegi și canalele îți vor apărea în aceeași ordine ca pe STB-uri. Dacă nu ai Digi în lista operatorilor de cablu, faci scanarea normală și apoi îți aranjezi tu programele cum vrei.

#4
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015

View Postcrislacor, on 23 ianuarie 2016 - 11:40, said:

RCS-RDS nu are „ID-uri de rețea”, cum are UPC-ul. Dacă televizorul este mai nou și are Digi la Operatori, îl alegi și canalele îți vor apărea în aceeași ordine ca pe STB-uri. Dacă nu ai Digi în lista operatorilor de cablu, faci scanarea normală și apoi îți aranjezi tu programele cum vrei.

Citeste ce a scris colegu de mai sus am sunat la ei si nu mi le da pe motiv ca "se pot afla codurile in Irdetto sau Nagra"...are ID-uri de retea da nu sunt publice. Daca le-ai afla le bagi in scanare digitala manuala si obtii grila aranjata in ordinea lor si scanare automata in caz ca se modifica ceva. Aranjare programleor cum vrei tu este valabila pana in clipa in care modifica ei frecventele si crede-ma ca la peste 100 de posturi cat au numai chef sa le aranjez de fiecare data cum vreau nu am

Edited by bogdan1811, 23 January 2016 - 15:59.


#5
comy74

comy74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.12.2010
Salut,
a aflat cineva ID-ul de retea de la DIGI?
As avea nevoie tot pentru aranjarea programelor.

#6
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,043
  • Înscris: 20.06.2009
Pentru ce să ai nevoie de ID-ul de rețea? Ce televizor? Scanare sau aranjare programe după scanare? Nu de alta, dar în al doilea caz, totul depinde de meniul televizorului, nu de rețea!

#7
comy74

comy74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.12.2010
Aranjare programe dupa scanare, am mai multe televizoare  aduse din Germania acum cativa ani, JVC, Thomson, Telefunken si nu au in meniu la scanare DIGI, programele sunt amestecate in ultimul hal dar pot sa bag ID de retea si atunci ar aranja programele in ordinea in care le are puse DIGI.

#8
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,043
  • Înscris: 20.06.2009
Doar aranjare manuală din meniul televizorului...

#9
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Tot nu s-au aflat, nu ? O sa intreb pe RDI, poate acolo sunt mai de treaba si le dau.

Ideea e simpla, cu ID Retea, grila se aseaza ca pe decodor si se actualizeaza singura chiar daca NU ai la operatori DIGI !!! Posted Image. Singura diferenta e ca la sfarsitul listei apar posturile ascunse, spre exemplu pt Muntenia&Moldova - M2, ATV si Slager TV + posturile de actualizare pt decodoare.

Asa Samsungul nu le mai organizeaza alfabetic, iar LG-ul nu le mai aranjeaza dupa frecvente. Posted Image

Si aici aceeasi problema... : https://forum.softpe...r-la-rds-cablu/

Edited by ronuquet, 05 April 2018 - 20:52.


#10
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017
Și pentru televizoarele no name trebuie ID Rețea din cauza că ordonează canalele ca LG.

#11
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017
Ai gasit ID-urile de retea ronuquet?

#12
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Din pacate nu....

#13
ViRusachE

ViRusachE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.05.2003
Hope this helps
See "ID retea"
In decimal 56 Posted Image

Attached Files


Edited by ViRusachE, 19 August 2018 - 22:20.


#14
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
0038 pentru Dr. Tr. Severin.

Pt Bucuresti oare cat o fi?

Edited by ronuquet, 20 August 2018 - 14:34.


#15
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,937
  • Înscris: 24.04.2013
Pentru Bucuresti televizorul meu afiseaza ID Retea = 0xa (in zecimal: 10). De curiozitate, chiar foloseste la ceva? Dpdv ordinea canalelor?

View Postbogdan1811, on 23 ianuarie 2016 - 15:56, said:

Citeste ce a scris colegu de mai sus am sunat la ei si nu mi le da pe motiv ca "se pot afla codurile in Irdetto sau Nagra"...are ID-uri de retea da nu sunt publice. …
Evident aceste ID-uri nu sunt nici un secret daca sunt transmise in clar si orice televizor le poate afisa, deci ce au spus e o mare minciuna. Probabil ‘nu sunt publice’ in sensul ca nu le au ei ca informatie standard de furnizat clientilor. Poate fiindca asa isi pastreaza libertatea de a le schimba cand si cum doresc si/sau in mod normal (la scanare pe Digi sau pe decodoare) nu sunt necesare deci de ce sa isi bata capul cu liste in Contact Center.

#16
ViRusachE

ViRusachE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.05.2003
Testat pe un alt TV, la scanare nu se gaseau toate canalele, după introducere ID retea, a găsit toate canalele dar NU în ordinea digi.

#17
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015
0059 este ID-ul de retea pentru Oradea - Bihor.

#18
maryusoo7

maryusoo7

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2019
sunat rds si ei nu folosesc id de retea ca ex upc  asa imi trebuie daca am cumparat sharp  trebiua sa mai string sa iau samsung

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate