Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Mic ajutor WordPress

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Incearca sa modifici adresa de e-mail de pe care se trimite.. pune [email protected] si vezi daca face la fel.

#20
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Am incercat cu 3 conturi de mail si tot in spam se duc...

#21
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Atunci e posibil ca domeniul tau sa fi avut in trecut ceva probleme cu spamul si astfel a fost pus pe lista neagra.
Verifica de ex pe http://mxtoolbox.com/blacklists.aspx sa vezi ce iti arata.

#22
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Asupra faptului ca intra in spam tu ai putina influenta acum, pur si simplu ti-a luat flag domeniul la un moment dat datorita practicilor de spam pe care le-ai implementat fara sa stii ca o sa-ti dauneze.

Documenteaza-te, mai bine mai tarziu decat niciodata http://www.remarkety...ers-and-folders

Edited by Mizu, 02 February 2016 - 20:00.


#23
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Site-ul si domeniul sunt noi, am trimis doar 20 maxim 20 de mail-uri test pe parcursul a 15 zile.
Si domeniul meu si cel de la cei care am gazduire apar ok in blacklist.

#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Inseamna ca datorita continutului intra in spam, citeste niste ghiduri.

#25
THEBADASS

THEBADASS

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 146
  • Înscris: 18.01.2016
Sau poate toata lumea de aici greseste... La cine ai hosting? Eu zic sa vorbesti cu ei despre asta si poate iti iei si un IP dedicat. Este foarte frecvent ca la un domeniu nou atat pe yahoo cat si pe gmail sa intre in spam. Daca trimiti mailul catre o alta adresa cu extensie de domeniu, intra in inbox, poti incerca catre office[at]thebadass.ro si iti fac pscreen sa vezi. Vorbeste cei de la hosting prima data.

#26
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Salut, acum am trimis email-ul, sunt curios daca merge ok. Merci.

#27
Kriogen

Kriogen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 23.04.2014

View PostAgroAlex, on 04 februarie 2016 - 14:59, said:

Salut, acum am trimis email-ul, sunt curios daca merge ok. Merci.

Ca sa nu mai ajungi in SPAM trebuie sa faci urmatoarele:
1. Instalezi un plugin de SMTP pentru wordpress si faci setarile pluginului (adaugi un user/adresa de email valida pe care o poti crea din cpanel, parola pentru contul respectiv, smtp server (poti pune localhost sau mail.domeniultau.ro, iar portul poti lasa 25 si daca nu merge modifici cu 26).
2. Mergi in cPanel si la Email authentication dai Enable la DKIM si SPF.
3. Fa un test si vezi daca inca iti ajunge mailul in spam.

#28
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Am rezolvat-o si pe asta. Am instalat PostMan pe wordpress si merge brici. Va multumesc! :)

#29
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Buba e la Telekom, am ip-ul in blacklist, pana rezolv un ip static merg pe metoda lui Kriogen (merci) :)

#30
Kriogen

Kriogen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 23.04.2014

View PostAgroAlex, on 04 februarie 2016 - 17:56, said:

Buba e la Telekom, am ip-ul in blacklist, pana rezolv un ip static merg pe metoda lui Kriogen (merci) Posted Image

Nu am inteles. Unde ai hostat wordpress-ul? La tine pe local? Sau ip-ul oferit de hoster este in blacklist? Ca daca nu e din cauza ta, poti cere alt ip firmei la care ai gazduire pe acest motiv.

#31
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Wordpress-ul e hostat la hoster, ip-urile lui sunt toate in regula, ip-ul de unde trimit eu email-urile sunt in blacklist.

#32
Kriogen

Kriogen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 23.04.2014

View PostAgroAlex, on 04 februarie 2016 - 18:36, said:

Wordpress-ul e hostat la hoster, ip-urile lui sunt toate in regula, ip-ul de unde trimit eu email-urile sunt in blacklist.

Pai tocmai asta nu inteleg. Daca site-ul e hostat la firma de gazduire si ip-urile lor sunt toate ok. Wordpress-ul trimite prin ip-ul alocat contului tau, deci un ip al firmei de gazduire care e ok. Cum pana mea pleaca de la ip-ul tau care e in blacklist? :)

#33
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Nu stiu, am verificat si eu ip-urile mele si toate sunt in blacklist pentru ca sunt dinamice. Domeniul si cei ce imi ofera gazduire au totul ok. Cu SMTP merge perfect, de aia deduc ca e ok treaba la ei si la mine nu prea.

#34
Kriogen

Kriogen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 23.04.2014

View PostAgroAlex, on 04 februarie 2016 - 19:52, said:

Nu stiu, am verificat si eu ip-urile mele si toate sunt in blacklist pentru ca sunt dinamice. Domeniul si cei ce imi ofera gazduire au totul ok. Cu SMTP merge perfect, de aia deduc ca e ok treaba la ei si la mine nu prea.

Pai oricum, nu ar trebui sa afecteze emailurile care sunt trimise automat de wordpress, pentru ca mailurile au originating ip cel pe care il ai tu, ci ip-ul de la firma de gazduire, deci vor ajunge in inbox fara probleme.

#35
THEBADASS

THEBADASS

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 146
  • Înscris: 18.01.2016
Salut Alex, a ajuns mailul de test in inbox, daca vrei sa fie garantat trimis ok si catre adresele de gmail si yahoo uh plugin de SMTP e cea mai simpla solutie.

#36
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Pana la urma asa am facut. Plug-in SMTP si acum nu mai am probleme (sper). Multumesc frumos pentru ajutor! :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate